Fluora OSRAM, a Aquarelle PHILIPS

Moderator: Sylwek

Aleks
junior
junior
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2006, 08:54
Lokalizacja: Brzeg, Opolszczyzna
Kontaktowanie:

Fluora OSRAM, a Aquarelle PHILIPS

Post autor: Aleks » 23 sty 2006, 14:46

Witam wszystkich serdecznie. Proszę o krótką poradę. Chciałem zakupić dwie świetlówki jak w temacie, ale znajomy z hurtowni elektr. powiedział że rozmawiał z przedstawicielami tych firm i te świetlówki pod kątem światła (barwa, itp) są praktycznie identyczne i nie opłaca się dwóch takich samych kupować. Ja jednak nie do końca się z tym zgadzam. Różniąsię wg mnie np; kodem barwy, wskaźnikiem oddawania barw, ilością lumenów. Nie znam temperatury barwowej tej typu OSRAM, bo nie jest o tym nic napisanie w ich firmowym katalogu - czy ktoś wie jaka jest??, bo temp. Philipsa to 10000K. Czy tych świetlówek nie ma sensu obu zamieszczać w akwa - nie chcę powtarzać tych samych parametrów świetlnych, a chodzi mi na razie tylko o podkreślenie barw dysków, później może będą rośliny ale to odległe czasy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 23 sty 2006, 18:05

chcesz kolorowe ryby? kup sobie sylvanię grolux

MarcinWaWa
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2006, 17:12

Post autor: MarcinWaWa » 23 sty 2006, 23:11

Witam.
Jeżeli chcesz wybarwiać dyski to jest jeszce kwestia jakie? :roll:
Mianowicie zupełnie inne świetlówki zastosujemy przy wybarwieniu form barwnych niebieskich i im podobnych, inne dla koloru czerwieni, żółci itp.
Dla czerwieni, pomarańczy, żółci faktycznie najlepiej sprawdzą się świetlówki takie jak Sylvania grolux, Arcadia original tropical lamp(tą osobiście polecam),Osram fluora, Hagen Floraglo, Aquaglo, Philips aquarelle. Producenci tych lamp podają że mają też za zadanie wybarwiać kolora niebieski. Moim zdaniem do końca tak nie jest. Prawda jeżeli spojrzymy na widmo to jako że są to lampy robione pod rośliny to emitują promieniowanie z niebieskiego i czerwonego obszaru widma, ale barwy czerwonej jest przeważnie zdecydowanie więcej i to tę(i jej pochodne) najlepiej wybarwiają. Do wybarwiania niebieskich dyskowców używa sie też lam typu Hagen marineglo, sera blue sky. Moim zdaniem tworzą jednak strasznie nienaturalną atmosferę (tropikalnego jakby nie patrzeć) akwarium i wygląda to wszystko lekko kiczowato. Osobiście zastosowałbym original tropical lamp arcadii lub grolux sylvanii.
Jeżeli zamierzasz tylko wybarwiać ryby, a na roślinach nie do końca Ci zależy(np. może jest to sterylne akwarium i ich tam niema) to śmiało możesz dać te dwie lampy, bądź zamiast arcadii dać lampę aquarelle philipsa(jest tańsza)i ryby będa wygladały bardzo łądnie. Tworzą one nieco landrynkową poświatę w aqua, ale ryby wybarwiają mocno.
Pozdrawiam.
Marcin.

Aleks
junior
junior
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2006, 08:54
Lokalizacja: Brzeg, Opolszczyzna
Kontaktowanie:

Post autor: Aleks » 24 sty 2006, 08:56

Dzięki ślicznie. Akwarium nie jest sterylne, ale rzeczywiście ani jednej roślinki - drobny biały piach i pełno korzeni. Rybki to same dyski, ale ubarwienia mają zarówno niebieskienp blue cobalt jak i czarwone i żółte red fire, pigeon. Dlatego zależy mi na wzmocnieniu zarówno niebieskiej barwy jak i żółtej i czerwonej. Zamówiełem Osram i Philips, ale najpierw sprowadzą Osram Fluora, więc jeśli mają podobnie wybarwiać to może zrezygnuję z Philipsa i zamówię coś innego. Może gro lux sylvani, ale czy znowu one nie powielą tej samej barwy światła? Nie zamierzam pakowaćogromnej ilości świetlówek, góra trzy ale na razie chciałbym tylko dwie - 18W i potrzebuję zestawienie: Osram + .... (co kto by mi proponował - na wybarwienie powyższych kolorów). Pozdrawiam i dzięki Marcin.

Awatar użytkownika
Markol
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2005, 17:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Post autor: Markol » 24 sty 2006, 11:29

Tutaj znalazłem dość duży wybór oświetlenia. Są w miare dobrze opisane i ceny też są przystępne.
http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p ... 0c3dc9dd0c

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 24 sty 2006, 16:08

daj groluxa to czerwone i podobne ryby będą wyglądały rewelacyjnie a druga daj jasną biała np. philipsa aquarelle albo TLD, albo sun glo i będzie lux

Aleks
junior
junior
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2006, 08:54
Lokalizacja: Brzeg, Opolszczyzna
Kontaktowanie:

Post autor: Aleks » 25 sty 2006, 08:34

Gro lux już sobie zamówiłem i połączę ją z Fluora Osram, zobaczę jaki dają efekt, a później najwyżej coś jeszcze pokombinuję, poazdrawiam.

Odpowiedz

Wróć do „Oświetlenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości