Sinice-prosze o rade.

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 13 paź 2005, 00:05

Mam jeszcze jedno pytanie.Czy lampa UV by mi cos mogla pomoc??Narazie takowej nie posiadam,jednak jesli by pomoglo to sobie sprawie chetnie.
Mowa,wiadomo o czym... sinice

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 13 paź 2005, 06:11

Lampa UV wytłucze to co pływa w wodzie natomiast glony na szybie i liściach zostaną.
Ja używam lampy UV tylko do podmian wody natomiast na to co masz w akwa polecam kuracje Alka (u mnie sie sprawdziła) totalne zaciemnienie i spore podmiany wody przynajmniej 1/4 raz dziennie.
Wode do akwarium zawsze nalewam przez lampe UV.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 13 paź 2005, 08:18

Mam ostatnie pytanie w tym temacie i prosze madrych ludzi :) o odpowiedz.Czy filtracja wody przez wegiel,oczyszcza ja z toksyn wytwarzanych przez sinice?Moje pytanie jest czysto teoretyczne,gdyz wiem ze konieczna jest duza podmiana wody i czyszczenie filtrow,jednak chcialbym wyczerpac temat sinic maksymalnie,dlatego poprosze o odpowiedz na to pytanko...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 13 paź 2005, 08:38

vega1 pisze:Mam ostatnie pytanie w tym temacie i prosze madrych ludzi :) o odpowiedz.Czy filtracja wody przez wegiel,oczyszcza ja z toksyn wytwarzanych przez sinice?Moje pytanie jest czysto teoretyczne,gdyz wiem ze konieczna jest duza podmiana wody i czyszczenie filtrow,jednak chcialbym wyczerpac temat sinic maksymalnie,dlatego poprosze o odpowiedz na to pytanko...
Pozdrawiam
Jedynie do pewnego stopnia, ale jest pomocne.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2005, 06:14 przez Ambra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 24 paź 2005, 21:33

Witam po malej przerwie.Od kilku dni (od trzech) zauważyłem znaczny a w zasadzie totalny zanik sinic.Chcę przeprowadzic zaciemnienie akwarium od środy,jednak czy w tym wypadku jest to nadal potrzebne?
Od 2-óch tygodni podmieniam 50% wody na dobę,do wody dodaje minerały Preisa i preparat torumin z Tropicala. Woda ma wciąż ph 6 i typowy herbaciany kolor.Dodaje tylko 10% kranówy przegotowanej a reszta to woda z RO.Myslę że właśnie to spowodowało ze sinice "uciekaja" z akwarium.Ryby czują sie swietnie,a para znowu składa ikre.Mam pytanie więc do mądrych ludzi:czy to tylko pozory czy moze udało sie "wyprzeć"z akwarium te świństwa...?Czy powinienem mimo wszystko zaciemnić akwarium aby je zniszczyć do końca,czy moze uda mi sie to,kontynuując stałe duże podmiany wody.Oglądając zachowanie moich rybek,nie wiem czy nie przyjąć za standard takiej sporej podmiany wody...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 paź 2005, 21:46

Nie ma akwarium bez sinic !!!! tak mówią experci . Pokonanie inwazji w zasadzie kończy dzieło . Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego nieraz atakują ani dlaczego nieraz same znikają - akwaryści nazywają to czynnik X .
Do dzisiaj trwają dyskusje gdzie go szukać . Moja rada - obserwuj akwarium i nic nie rób . Nie sięgaj po antybiotyk ani po koc kiedy to jest w zasadzie niepotrzebne .
Gratulacje

jotka
senior
senior
Posty: 112
Rejestracja: 20 cze 2005, 20:55
Imie i Nazwisko: JERZY KRAWCEWICZ
Miejsce zamieszkania/miasto/: JAROCIN
Lokalizacja: Cielcza k/Jarocina

Post autor: jotka » 24 paź 2005, 21:58

Miałem inwazje sinic 3 dniowe zaciemnienie rozwiązało
problem

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości