azotany

Moderator: Sylwek

wojak_1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:29
Lokalizacja: Białogard

azotany

Post autor: wojak_1 » 30 wrz 2008, 10:02

witam mam pytanie jak w najprostrzy sposób zmniejszyć ilość azotanów w akwarium mam 1000 l. po podmianie 300 l. właściwie nic się nie zmieniło wartość w moim akwarium to około 65 mg/l. NO3 rośliny stanęły a czytałem że szybko rosnące rośliny sa w tym pomocne proszę o pomoc

jakub91
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2008, 20:13
Lokalizacja: Ostrowiec świętokrzyski

Post autor: jakub91 » 30 wrz 2008, 10:24

Pomogą częste podmiany wody..codzienne i zbieranie zanieczyszczen z dna.Ale jezeli to nie skutkuje to proponuje uzywanie woreczków do usuwania NO3 po pewnym czasie się je regeneruje w roztworze soli. Więcej informacji znajdziesz tutaj.. http://www.allegro.pl/item437468642_aqu ... arium.html

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 wrz 2008, 10:27

Kolejne podmiany, to najprostsza i najskuteczniejsza metoda.
Inne to tylko wspomagają ten proces, czyli nie licz że zielsko za Ciebie załatwi sprawę.
Odmul dno, posprzątaj rozkadające się resztki roślin i żarcia.
Sprawdź czy w filtrach nie zrobił się szlam i czasem one również nie są źródłem kłopotów.

A jakie masz NO2?
Bo rośliny to owszem chętnie konsumują, ale najpierw NO2, dopiero przy jego braku przestawiają się na NO3.
Skor stanęły w rozwoju, to czegoś im barkuje, foforu, żelaza, potasu, mikro elementów, albo światła ???
Przyczyn może być masa, ze zielsko stopuje, zazwyczaj jakiegoś elementu im brakuje, a wtedy tylko glony się cieszą, bo im tylko jeden z elemnów wystarczy do rozwoju ...

Awatar użytkownika
kamio4
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2007, 17:26
Lokalizacja: Białogard
Kontaktowanie:

Post autor: kamio4 » 30 wrz 2008, 10:53

Tak jak Tomek pisze,najleprzym lekarstwem jest podmiana wody.Podmieniaj codziennie po 200l wody,tak długo aż uzyskasz odpowiedni poziom NO3 w akwarium.Co do roslin to jednym czynnikiem jest u ciebie włączona cały czas lampaUV no a 2 czynnikiem to może być zbyt słabe oświetlenie w akwarium.U mnie też nie rosły rośliny,a jak dołożyłem pare watów więcej to sam widziałes jakie bydlaki porosły mi w akwarium.3 sprawa to na akwarium 1000l filtr biologiczny jaki posiadasz to jest stanowczo za mało.Jesli pamiętam to ma on wydajność300l na godz.Musisz sam zobaczyć i pokombinować żeby rośliny rosły ładnie.

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości