Śliski glon oklejający wszystko

Moderator: Sylwek

MGMarcin
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:12
Lokalizacja: Studzionka
Kontaktowanie:

Śliski glon oklejający wszystko

Post autor: MGMarcin » 13 cze 2008, 13:14

Witam mam peoblem z glonem który zabija moje akwarium, 10 szt paletek mam w sterylnych akwariach ponieważ jestem zdecydowany podjąc nawet drastyczne środki w zwalczeniu tych glonów ale jeśli ktoś jest z okolic Pszczyny kto pozbywa się sporej ilości roślinek to jestem zainteresowany.
Zbiornik 540 litrów paramerty wody:
temp 29 C
NO3 około 0mg/l
PO4 około 0,1-0,2 mg/l
NO2 około 0
Tw) około 5
Ph 7 ale cały czas mam 6,3 - 6,5 tylko wyłaczyłem nawożenie CO2 i wzrosło
Jak ktoś zainteresowany zdjęciem to mogę w następnym poście dołączyc. Kupiłem preparat JBL Algol na glony ale jecze nie dodałem czekam na wasze porady

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 13 cze 2008, 13:24

śliski glon to przeważnie sinica Jest wiele wątków jak sobie z tym radzić. Jedni stawiają na antybiotyk inni na kompletne zaciemnienie bez chemii. W mojej historii kilkakrotnie miałem ten problem i zawsze używałem nie preparatów chemicznych ale koca. Żadnego dozowania CO2 żadnych nawozów - zaciemnienie i delikatne zbieranie odmulaczem wody z dna 10-20 % dziennie - nie zapomnij też o maksymalnym napowietrzaniu .

Awatar użytkownika
masz999
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 31 lip 2007, 23:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: masz999 » 13 cze 2008, 13:27

Te preparaty są mało skuteczne
Proponuję następującą kurację.
1. Podmieniać często wodę
2.Zmniejszyć intensywność oświetlenia lub czas świecenia świetlówek (przez pierwsze 3-4 dni w ogóle zaciemnić akwarium)
3.Dać jak najwięcej roślinek szybko rosnących.
4.Glony oczyszczać na bieżąco aż plaga zostanie zażegnana
5.Akwarium powinno stać w takim miejscu aby docierało do niego jak najmniej światła słonecznego

MGMarcin
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:12
Lokalizacja: Studzionka
Kontaktowanie:

Post autor: MGMarcin » 13 cze 2008, 19:05

Serdecznie dziękuję za rady zastosuje się do nich bez chemi czyli zaciemnienie i zbieranie z dna resztek glonów. Napisze za kilka tygodni jak wygląają postępy :0

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości