zielony piasek

Moderator: Sylwek

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 10 kwie 2009, 21:36

Robert jak tam Twoje zoo ?

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 10 maja 2009, 20:38

Witam serdecznie po długiej przerwie. Byłem bardzo zabiegany i rzadko zaglądałem na forum. A glon? Prawie go nie ma, a jak się pojawia, to bardzo łatwo go zasysam wężem przy podmianach. Jestem w trakcie rozbudowy domu i kiedyś nic nie robiłem przy akwarium przez przeszło dwa tygodnie, jedynie karmiłem i dolewałem porcję węgla. Nie wiem co pomogło dokładnie, ale to był chyba ostatni gwóźdź do trumny glona. Nie wiem tego na 100%, bo tych zmian w krótkim czasie było więcej. Wymieniłem świetlówki, podaję potas i mikro, leję do akwarium węgiel w płynie, zamiast czystej kranówki robię mieszankę 1:1 z RO. Jedno co mogę stwierdzić na pewno, to to, że węgiel bardzo przyspieszył wzrost ziela, a to pociągnęło zmiany stężeń innych substancji w akwarium. Po tych dwóch tygodniach, kiedy nic nie robiłem w akwarium stężenie NO3 wynosiło 25mg/l. Jedynie PO4 do dzisiaj trudno mi zbić poniżej 1mg/l. Tytułowy zielony piasek niestety nadal ma taki kolor, czasami bardziej, a czasami mniej intensywny. Myślę, że dużą rolę odgrywa też w moim biotopie tubifex, który zagnieździł się w piasku. Czasami w miejscach zacienionych nie widać dna, tylko falujące ogonki tych żyjątek, normalnie takie łany tubifexów. Zawsze to jakieś dodatkowe ogniwo przemiany materii.
Ogólnie uważam, że przy Waszej pomocy, odniosłem sukces w walce z tym zielonym paskudztwem. Nie powiem, że będzie mi go brakowało, ale tak patrząc z perspektywy czasu i już bez emocji, to była fajna lekcja. Coś jak chrzest bojowy dla akwarysty;)
W tym miejscu chcę najbardziej podziękować za pomoc i wsparcie fachowymi radami kolegom Michcio i TURYSTA!!!
Akwarium jest po przecince ziela, wczoraj wywaliłem prawie wiaderko, dlatego jest trochę łyso.
[img][img]http://img155.imageshack.us/img155/3425/img0799a.jpg[/img]
[/img]

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości