Artykuły o glonach na tropheus.com

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
marti
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2008, 10:57
Lokalizacja: Lublin

Artykuły o glonach na tropheus.com

Post autor: marti » 18 maja 2008, 20:43

Witam szanownych Forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się przedstawić, mam na imię Marcin.
Osoby zainteresowane tematem glonów zapraszam do zapoznania się z artykułami dostępnymi z poniższej strony :
http://www.forum.tropheus.com.pl/index. ... topic=2424

ps. na pewno jeszcze się odezwę, gdyż postanowiłem poszerzyć swoje zamiłowania akwarystyką o biotop SA, a w szczególności o dyskowce.
Od dłuższego czasu skuipałem się się jedynie na biotopach jezior afrykańskich , szczególnie J. Tanganika.
Ostatnio dużo czytam to forum i coraz bardziej wciąga mnie temat dyskowców.
Okazuje się, że mam na tyle duże serce, żeby podzielić je między dwa, zupełnie różne pod prawie każdym względem biotopy.

pozdrawiam serdecznie, Marcin.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2008, 07:40 przez marti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 18 maja 2008, 21:10

Witamy serdecznie na forum. Miłośników paletek (i nie tylko ) nigdy dość.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 18 maja 2008, 23:14

Witamy.
Z pewnym zaciekawieniem czytam o glonach w afrykańskich biotopach - zawsze myślałem że jedyną sztuką w takim akwarium jest upilnować ryby żeby jeszcze żwiru nie zażarły ;) .

Awatar użytkownika
marti
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2008, 10:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: marti » 19 maja 2008, 07:52

cocoloco pisze:Z pewnym zaciekawieniem czytam o glonach w afrykańskich biotopach...
Artykuły, o których mowa nie odnoszą się do żadnego z konkretnych biotopów.
Odnoszą się znacznie szerzej, do ekosystemów lądowych, słodkowodnych oraz morskich.
Autor opisuje również grupy ekologiczne, poziom organizacji, procesy rozmnażania, cykle życiowe.
Kolejne arykuły zawierają charakterystykę najważniejszych gromad z ich dość dokładnym omówieniem.
Zachęcam jeszcze raz i zapewniam, że tekst ma tyle samo wspólnego z biotopem jezior afrykańskich co z amazonią. :)

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości