Zielone glony

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 07 kwie 2005, 00:26

NO to juz wiemy , chodzi o torf .
Sprawę sinic też uważam za wyjaśnioną , dziekuję Ci Bjarka , uspokoiłaś mnie , ale tak też myślałem ,że ich nie ma .
Jeśli chodzi o środki chemiczne , to nie podaje żadnych , nie pamietam kiedy musiałem coś wlewać, może to źle , ale... myślę ,że raczej dobrze.
W poniedziałek wpuściłem stadko młodych kosiarek i widzę ,że zainteresowały się tymi zielonymi obszarami, zmniejszyłem też napowietrzanie w czasie oświetlenia, bo myślę ,że też dlatego rośliny słobo rosną. Nie mam dozowania CO2, więc chyba powietrza nie może być zadużo. Oczywiście biorę poprawkę na Rybki , bo one tutaj są najważniejsze i jak narazie nie zauważyłem żeby miały zamało powietrza.
Oczywiście jak gaszę światło to napowietrzanie idzie na maxa.
Acha .. to może ktoś w konću powie jak pomierzyć te azotany i fosforany ???? ;)
A tak na marginesie to ciekawy przypadek ze mnie :) :
4 lata akwarium z paletkami, 4 akwa w sumie 19 paletek w tym parka wyprowadzająca młode , młode odchowane pływające z powodzeniem w innym akwa
i jeszcze nigdy nie mierzyłem azotanów i fosforanów :).
no cóż zawsze kiedy jest ten pierwszy raz :).

PS. Dziekuję wszystkim za obszerne i pomocne rady.

pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 07 kwie 2005, 23:51

W sklepie zoologicznym-nawet u mnie na wsi,kupuje się testy na azotany i fosforany.Ja osobiście preferuję firmę Sera.W ulotce podana jest szczegółowa instrukcja obsługi oraz normy.Fosforany są mało szkodliwe dla ryb,ale duże stężenia mogą sprzyjać rozwojowi glonów.Kiedyś miałam bardzo wysokie ,nieoznaczalne w testach wartości fosforanów,gdy zakwaszałam wodę kwasem ortofosforowym.Ryby czuły się dobrze.Natomiast azotany przy długotrwałym wysokim poziomie wpływają negatywnie na rozwój ryb.Masz wrodzoną intuicję akwarystyczną oraz wielki talent paletkarski,że udało Ci się utrzymać ryby w dobrym zdrowiu bez oznaczenia azotanów.Gratulacje.

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 08 kwie 2005, 05:48

Niewiem co to jest żwirek fosforanowy.Jak go stosować. W sklepie też niewiedzą.Mam za dużo fosforanów i wzwiąsku z tym zielone glony. Sinice.

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 08 kwie 2005, 12:28

Witajcie
Jestes pewny ze masz sinice?

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 08 kwie 2005, 20:10

Zaciemniłem akwa na tydzień i po przełożeniu pary palet do tarliskowego dałem antybiotyk. Glony zgineły po 14 dniach powracają. Niech to trawi wiecie co. Dzisiaj niebędę sie wyrażał. Amazonka cała ślizga od glonów.Poradzcie co robić.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 09 kwie 2005, 11:55

Brodacz pisze:Niewiem co to jest żwirek fosforanowy.Jak go stosować. W sklepie też niewiedzą.Mam za dużo fosforanów i wzwiąsku z tym zielone glony. Sinice.
Daj sobie spokój z tym żwirkiem. Kolorowa reklama i tyle. Miałem ten żwirek JBL 3 litry / 500litrów akwarium. bez rezultatu.
Lepiej zamiast kwasu ortofosforowego zastosować solny do dokwaszania wody.

MarcinR
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 29 gru 2004, 09:44
Imie i Nazwisko: Marcin Ryszka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tworków k/Raciborza
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinR » 28 maja 2005, 09:16

Mirek pisze:
Brodacz pisze:Niewiem co to jest żwirek fosforanowy.Jak go stosować. W sklepie też niewiedzą.Mam za dużo fosforanów i wzwiąsku z tym zielone glony. Sinice.
Daj sobie spokój z tym żwirkiem. Kolorowa reklama i tyle. Miałem ten żwirek JBL 3 litry / 500litrów akwarium. bez rezultatu.
Lepiej zamiast kwasu ortofosforowego zastosować solny do dokwaszania wody.
Witam,

U mnie zastosowanie żwirku fosforanowego JBL PhosEX pomogło w obniżeniu poziomu fosforanów z 1.0 do 0.25 (Po4 0.25).
Żwirek ten umieszcza sie w filtrze najlepiej zewnętrznym w "ostatnim" koszyku.
Należy go wymieniać co około 5-6miesięcy.

Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości