Glony,krasnorosty,walka z nimi!!!!

Moderator: Sylwek

piotr84
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2007, 11:53
Imie i Nazwisko: Piotr Wojcieszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Koszalin
Lokalizacja: Koszalin

Glony,krasnorosty,walka z nimi!!!!

Post autor: piotr84 » 10 paź 2007, 13:20

Witam!Jak większość tu piszących mam problem z glonami-odmiana krasnorostów.Otóż pojawiły sie nagle i zadomowiły nieproszone.I tu poległem-większość anubiasów poleciała tylko kabomba rośnie jak zwykle.Wprowadziłem kosiarke ale widze że glony ją już nie obchodzą.Była też kwestia środka w tabletkach z tetry ale obyło sie bez euforii w działaniu.Czytając rózne sposoby walki próbowałem zmniejszyć ruch wody,światło itd.Jedynie zbrojnik niebieski-małe jakoś próbują pomóc.Usuwałem liście itd.Zmniejszyłem ilość pokarmu mięsnego ale po "staremu".Czy dobrym sposobem by było wprowadzenie moczarki,otosków i np zmienić podłoże (teraz jest kwarc)Zauważyłem że ostatnio pojawił sie glon zielony na wgłębieniach w korzeniu.Szczerze to mam dośc badziewia.Akwa a raczej parametry są ok,ph wynosi średnio 5,5-6 (wg zooleku).Jest co2-ale nawet na pojemniku-dozowniku w którym jest glony mieszkają.Palet nie wiele bo sztuk 6.Dodaje fishtamina i activant,morene,ferro aktiv-ale ostatnio sie wstrzymałem.A i co sądzicie o wprowadzeniu krewetki do akwa?Pomoże?Tylko gdzie ją kupie w mym mieście:(

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 10 paź 2007, 14:52

Odpowiedzi szukaj na forum SMRW

http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewforum.php?f=19

oraz

http://www.glony.republika.pl/glowna.htm

myślę, że te dwa linki Ci pomogą.

piotr84
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2007, 11:53
Imie i Nazwisko: Piotr Wojcieszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Koszalin
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: piotr84 » 11 paź 2007, 07:25

Dzięki wielkie-napewno skorzystam:)

piotr84
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2007, 11:53
Imie i Nazwisko: Piotr Wojcieszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Koszalin
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: piotr84 » 11 paź 2007, 12:35

Zakupiłem moczarke-zobaczymy czy pomoże.Jak ktos ma jeszcze jakieś propozycje to bardzo prosze.

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości