Mój sposób na glony.

Moderator: Sylwek

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Mój sposób na glony.

Post autor: bogmar » 14 cze 2007, 16:00

Przy zakwicie wody lub glonie nitkowym dodawałem nadmanganian potasu(czysty chemicznie).Po czterech dniach miałem krystalicznie czystą wodę.Nie miało to ujemnego skutku dla ryb.

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 14 cze 2007, 18:36

Ja mam inny sposób :D

Wkladam wate do filtra i na drugi dzien mam wode w akwa krystaliczną ;)

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Re: Mój sposób na glony.

Post autor: vega1 » 14 cze 2007, 19:14

bogmar pisze:Przy zakwicie wody lub glonie nitkowym dodawałem nadmanganian potasu(czysty chemicznie).Po czterech dniach miałem krystalicznie czystą wodę.Nie miało to ujemnego skutku dla ryb.
Doszedłeś do tego przypadkiem czy jest to już sprawdzony sposób?

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 14 cze 2007, 19:28

Ja próbowałem z nadmanganianem potasu ale nic nie pomogło.Trzyba z tym uważać jest to środek silnie żrący ;)

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Re: Mój sposób na glony.

Post autor: bogmar » 14 cze 2007, 20:12

vega1 pisze:
bogmar pisze:Przy zakwicie wody lub glonie nitkowym dodawałem nadmanganian potasu(czysty chemicznie).Po czterech dniach miałem krystalicznie czystą wodę.Nie miało to ujemnego skutku dla ryb.
Doszedłeś do tego przypadkiem czy jest to już sprawdzony sposób?
U mnie się sprawdza już od tylu lat i nie przeszkadza przy hodowli paletek.Oczywiście stosuję nadmanganian potasu (czda) z rozsądną proporcją.Źródłem mojej informacji i doświadczeń jest książka "Analiza chemiczna" Jan Dobrowolski Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich i jest tam napisane nadmanganian potasu jest utleniaczem. W wodzie rozkłada się na mangan i potas,czyli potrzebne pierwiastki.

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 14 cze 2007, 20:25

Czytałem posty o problemach z glonami.Chcę się podzielic moimi doświadczeniami ponad 20 letniej hodowli paletek i pomóc w miarę możliwości.

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 14 cze 2007, 20:46

A gdzie ta "rozsądna proporcja"? Tzn ile na ile? I jak wyglądają efekty dłuższe, niż dwa dni po "kuracji"? Tyle martwej organiki na raz dorzuconej do obiegu materii w akwarium.. Jak glony trafia szlag, to i pewnie inne mikrożycie w akwarium (utleniacze nie wybierają, jadą po czym się da). Jakoś czarno to widzę.

Rafał

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 14 cze 2007, 21:09

Nadmanganian spełnia jeszcze wiele funkcji np. redukuje azotyny i azotany,działa antyseptycznie odkażajac akwarium i.t.d.U mnie tydzień po dodaniu diamenty złożyły ikrę i wychowały zdrowe młode.W czasie dodania trzeba dobrze natleniać wodę.Bakterii pożytecznych w filtrze jest parę rodzajów i przypuszczam że nadmanganian nie działa na wszystkie.Ja opisuję w swoim akwarium.Może też wszystko zależeć od przygotowania wody,
Tego nie jestem pewien

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 14 cze 2007, 21:43

Ja stosuję około 1 gram na 240 l wody.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2007, 10:23 przez bogmar, łącznie zmieniany 1 raz.

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 15 cze 2007, 17:01

Po trzech dniach trzeba podlewarować dno.

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 16 cze 2007, 16:04

Po czterech dniach płuczę filtrJa mam filtr zewnętrzny fluval.I płuczę 2/3 zawartości flitra w wodxie akwariowej.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 17 cze 2007, 22:37

NO NO Bogdan pozazdrościć :(
Na 11 postów 7 jest napisanych przez Ciebie i WSZYSTKIE mają klikniecie, że post pomógł. Pomine fakt, że zapisałeś się 28 maja 2007 roku, napisałeś 35 postów i masz już 12 :

post pomógł

to jakiś niespotykany precedens a jak widać chociażby z tego tematu tyle wnosi do widomosci o dyskowcach, że nawet dla mnie jest on przydatny. Ta wiedza i te posty pisane jeden pod drugim :?:
Trzy lub dwa pod rząd. Wiem, że to nie było pisanie dla ilości ale dlatego by uwypuklić WAGĘ i ISTOTĘ zagadnienia jakże ważnego z punktu widzenia dyska. Gdzie się Bogdan podziewałeś tyle czasu :?: Trzeba było wcześniej wstąpić na PKMD to byś mnie tyle nauczył.
Teraz szukam Twych kolejnych postów - znów się czegoś dowiem szczególnego i z dopiskiem:

post pomógł


Masz wydajnośc 12/35 to prawie 33% pomocy. jak tak dalej pójdzie to w rok dojdziesz do:
24x12=288 post pomógł

na 24x35=840 postów

Bogdan tak trzymaj :!:

adam

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 17 cze 2007, 23:00

Ech wszyscy ostatnio tacy pomocni tylko ja nie :( jestem załamany ;-) :lol: :lol:

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 18 cze 2007, 12:00

równie dobry jak nadmanganian potasu jest Cyklon B . Coś dużo się Chemicznych AL-i na forum pokazuje . Później na rynku pojawia się polska paletka która urodą ustępuje tylko płotce z Wisły .
Może zamiast "pomógł" dać kliknięcie "zaszkodził" już mnie łapa świerzbi ............................................... aby poklikać .

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 18 cze 2007, 20:51

Proponuję trochę fachowej literatury a dopiero później krytykowac.

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości