Mój sposób na glony.

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 18 cze 2007, 21:31

Jasne - w tej "fachowej literaturze" prym wiedzie siarczan miedzi .
Mogę polecić TH4 - gwarantuje że dodatek 2 litrów na 27 tyś litrów wody wyczyści zbiornik z glonów. Pewnie efekt będzie podobny jak u nadmanganianie - równowaga biologiczna będzie jak w Hiroszymie . Teraz poproś kolegę DISCUS aby znów kliknął pomógł i pechowa 13 zmieni się na to co Rada Forum postanowi .

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 18 cze 2007, 21:36

KMno4(Potassium Ppermanganate)What is it,How to use it,Advantages&Dangers by Peter Selph.
KMno4 is an oxidization agent acting on all organic matter.This inkludes bacteria,fungus,external parasites,and yes,your discus.It is an effective meyhod of cleaning up your tanh and/or fish and keeping bacrerial and parasitic population in check.
Przytoczyłem fragment renomowanego hodowcy Peter Selph.
Proszę wyśmiać go że nie mówił prawdy.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 18 cze 2007, 22:00

nadmanganiam potasu na glony to bzdurny pomysł - powołałem się na cocoloco hodowcy bez renomy i bez glonów w zbiorniku

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 18 cze 2007, 22:02

Każdy ma prawo widzieć świat jakim on dla niego jest.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 19 cze 2007, 00:26

bogmar pisze: Przy zakwicie wody lub glonie nitkowym
Ten "glon nitkowy" to na 99% sinica. Sinice sa wrazliwe na srodki utleniajace, nie tylko nadmanganian ale i woda utleniona- a niektore szczepy gina nawet przy intensywnym napowietrzaniu. Prawdziwym glonom nadmanganian nie zrobi nic zlego, chyba ze zastosujemy jakies dzikie stezenie.

Nadmanganian spełnia jeszcze wiele funkcji np. redukuje azotyny i azotany,
Jako silny utleniacz nie moze niczego zredukowac. Utlenia azoTYNY do azotanow, ale azotanom nic zrobic nie jest w stanie.
Rafal_W pisze:A gdzie ta "rozsądna proporcja"? Tzn ile na ile?
Dziala dosc efektywnie w stezeniu 2-4 ppm. W stezeniu wyzszych moze po pewnym czasie (w zaleznosci od stezenia) uszkodzic nablonek skrzelowy i oczy ryb. W dodatku powoduje znaczne i raptowne podwyzszenie pH wody co dla dyskow moze skonczyc sie nieciekawie.
bogmar pisze:Proponuję trochę fachowej literatury a dopiero później krytykowac.
Jak juz cytujesz "troche fachowej literatury" to moze rob to rzetelnie? Bo pominales np. takie uwagi Selpha:

"As with all medications, there are dangers associated with KMnO4. It doesn't discriminate between a $200.00 discus and other organic matter. It acts equally on both. This means if used in too high a concentration, or too long, as with a dip, you can kill or permanently damage the fish. Be careful and pay attention to what you are doing. [...] Monitor ammonia and nitrites for the next few days after treatment. If possible remove or shut off filters during treatment. Be smart in how and when you use KMnO4. If you do so you'll find it's your greatest aid in keeping your fish healthy. If you use it indiscriminately, you'll find it's your fastest way to destroy what you have."
J-23

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 19 cze 2007, 00:50

bogmar pisze:Każdy ma prawo widzieć świat jakim on dla niego jest.
Można też odpowiednim stężeniem oczy sobie przemyć i to jedyna gwarancja że glonów w akwarium już nie zobaczysz .

Klikam dla J-23 pomógł .

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 21 cze 2007, 13:16

cocoloco pisze:J .......Teraz poproś kolegę DISCUS aby znów kliknął pomógł i pechowa 13 zmieni się na to co Rada Forum postanowi .
Oświadczenie lustracyjne: :oops: :oops: :oops:
Przyznaję się bez bicia - to ja, niegodny, wyręczyłem Discusa i kliknąłem"Pomógł" parę razy :oops: :oops:
Ot , chciałem "ruszyc' " tę pechową trzynastkę i ..............jakoś zmobilizowac' Radę do ukrócenia tych głupawych praktyk........
Ale wynik przeszedł moje oczekiwania :shock: :shock: :shock: ---> na 25 postów pomógł 29 razy :shock: :shock: :shock:

Łojejku, ale mi głupio :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
robisto
senior
senior
Posty: 168
Rejestracja: 16 mar 2006, 00:48
Imie i Nazwisko: Robert Stoczyński
Lokalizacja: Kraków

Post autor: robisto » 21 cze 2007, 14:53

wiesiek pisze:
cocoloco pisze:J .......Teraz poproś kolegę DISCUS aby znów kliknął pomógł i pechowa 13 zmieni się na to co Rada Forum postanowi .
Oświadczenie lustracyjne: :oops: :oops: :oops:
Przyznaję się bez bicia - to ja, niegodny, wyręczyłem Discusa i kliknąłem"Pomógł" parę razy :oops: :oops:
Ot , chciałem "ruszyc' " tę pechową trzynastkę i ..............jakoś zmobilizowac' Radę do ukrócenia tych głupawych praktyk........
Ale wynik przeszedł moje oczekiwania :shock: :shock: :shock: ---> na 25 postów pomógł 29 razy :shock: :shock: :shock:

Łojejku, ale mi głupio :oops: :oops: :oops:
W ramach kary Wiesiek stawi się obowiązkowo na najbliższym krakowskim spotkaniu forumowiczów i postawi kolejkę (nie chodzi o PIKO czy TT :D )
To tyle z Krakowa.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 21 cze 2007, 19:05

;)

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości