Jakie ryby do walki z glonami?

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
Domel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2004, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Jakie ryby do walki z glonami?

Post autor: Domel » 27 lut 2005, 23:23

Witam,
w czasie mojej dłuższej nieobecności w akwarium pojawiła sie inwazja zielenic i okrzemek.
Obecnie w zbironiku oprócz palet znajduje sie ok 15 małych glonojadów - ale te to chyba tylko z nazwy mają cos wspólnego z glonami. Wydaje mi sie że nie bardzo mają na nie ochote.
Chciałbym sie poradzić Was jakie rybki wpuścić do walki z glonami?
Myślałem o kosiarkach ale te podobno jak urosną to zapominają o glonach.
A moze otoski? Co sądzicie o otoskach? Jakie macie doświadczenia z tymi rybkami? Jak otoski wytrzymują wysze temperatury i czy rzeczywiście są takie skuteczne?
Dodam że atak glonów był chwilowy (podczas mojej nieobecności) - w tej chwil rośliny już nie pokrywają sie glonami ale te glony które sie pojawiły niestety zostały i chciałbym się ich jakoś pozbyć - przecież nie poucinam połowy roślin...

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Post autor: arkadiusz » 28 lut 2005, 13:52

Sądzę, że watacha otosków jest bardziej skuteczna, nie rosną tak szybko i nie grymaszą, wsuwają to co do nich należy i tyle, radzę zaopatrzyć zbiornik w te rybcie, można i kosiarki kupić ale po tym jak podrosną to należy je wymienić na mniejsze osobniki,
Pozdro

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 28 lut 2005, 15:18

arkadiusz pisze:Sądzę, że watacha otosków jest bardziej skuteczna, nie rosną tak szybko i nie grymaszą, wsuwają to co do nich należy i tyle, radzę zaopatrzyć zbiornik w te rybcie, można i kosiarki kupić ale po tym jak podrosną to należy je wymienić na mniejsze osobniki,
Pozdro
Ale ciężko się z nimi rozstać - moje są już takie fajne spasione, że zal mi je wymienić na mniejsze :).

Co to meritum sprawy to też polecam otoski. Jeszcze krewetki amano, ale w moim akwarium coś je zjada. Filtrujące mogę mieć, ale amano są sukcesywnie zjadane, niestety nie udało mi się zaobserwować przez co. (bocje, kosiarki, dyskowce?)

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 28 lut 2005, 15:55

Zjadanie Amano nie jest jednak regola, mam ich "x" dokladnie nie wiem ale bylo ich 10, niektore dorastaja do 5 cm (na oko) i zyja sobie pomiedzy kominami filtra. Fajnym widokiem jest jak rano po zapaleniu swiatla z roznych czesci akwarium odbywa sie "procesja" w kierunku filtra. :D
eugen

SKIROB
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2004, 08:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SKIROB » 28 lut 2005, 16:47

Tak popieram krewetki to prawdziwi dlonozercy efekty ich dzialalnosci sa zaskakujace
skirob

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 28 lut 2005, 16:56

Eugen ma 100% racji - amano nie zawsze są zjadane, już nie raz o tym było. Niestety u mnie coś w nich zasmakowało... ;) dwa razy próbowałem po 4 szt. wprowadzić... Ciekawe czemu filtrujące zostawia w spokoju, za duże???

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości