Rozpoczęcie nawożenia

Moderator: Sylwek

Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: Sebastianm » 21 cze 2012, 18:45

Witam koleżanki i kolegów na forum chciał bym rozpocząć nawożenie roślin choć nie posiadam ich zbyt wiele ale są i to bardzo marne Kryptokoryny,Sagittaria subulata i coś na styl wendety ale to wszystko jest marne można powiedzieć że wegetuje jedynie Sagittaria co rusz wypuszcza nowe listki a reszta nic podłoże to piach kwarcowy czysty i tu pytanie co zacząć podawać co by rośliny miały wygląd i rosły a i nie zaszkodzić rybką.
Czy w tych warunkach jest szansa na Lotosa Tygrysiego co by rósł.

Zbiornik 200L
podłoże piasek kwarcowy
oświetlenie 3x30W
temp.30*
dziękuje za sugestie

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: nobleKoziol » 21 cze 2012, 22:40

Sebastianm pisze: Czy w tych warunkach jest szansa na Lotosa Tygrysiego co by rósł.

Zbiornik 200L
podłoże piasek kwarcowy
oświetlenie 3x30W
temp.30*
dziękuje za sugestie
Po pierwsze swiatla masz za malo, dodaj jeszcze 2x30 pamietaj zeby byly nie starsze niz 6miesiecy, po takim czasie powinny byc wymienione. Szczegulnie t8-ki, bo t5-ki sa zywotniejsze. Rosliny lubia swiatlo od 4500 do 6500 kalwina, i jak naj mniej lumenow.
Po drugie zapomnij ze Ci cos bedzie roslo w tak wysokiej temperatuze. Jesli masz male rybki i nie mozesz obnizyc tem. przynajmniej do 28stopni, to zapomnij narazie o roslinach. 30 stopni dla wienkszosci roslin to max , a pozostale poprostu gina.

zapraszam:
http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=7163

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: arturo » 22 cze 2012, 21:12

Dziwne stwierdzenie "za mało światła".... masz zbiornik 200L, światła z samych świetlówek 90W, zakładam, że netto masz wody w zbiorniku nie więcej niż 170L więc przypadających watów na 1L wystarczy, by utrzymać w znakomitej kondycji rośliny typu mchy, wszelkiego rodzaju kryptokoryny wysokie i te niższe, lotosy, anubiasy, żabienice w ogromnej ilości rodzajów... no i znoszą podane przez Ciebie temperatury, choć jeśli masz paletki to spokojnie możesz zmniejszyć temperaturę do 28 stopni. Oczywiście nie wiem jak długo świecisz już tymi świetlówkami i tu kolega ma rację, może czas je wymienić bo T8 szybko się "zużywają" w pojęciu akwarystyki roślinnej.
Nie wiemy czym nawozisz i czy w ogóle nawozisz, czy stosujesz CO2 i czy wkładasz w podłoże cokolwiek, co mogło by wspomóc rośliny.
Napisz proszę odpowiedzi na pytania a spróbujemy Ci pomóc.
Pamiętaj, że często zbyt niskie pH oraz woda "jałowa" w pojęciu czystego RO powoduje "wegetację" roślin również...
Spróbuj zrobić jakieś zdjęcie, może się okazać, że wygląd roślin powie coś więcej.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: nobleKoziol » 22 cze 2012, 22:56

Ciekawe ma kolega przeliczanie watow na litr," wystarczajaca" :| przeciez nie znamy glebokosci akwarium (wzgledem swietlowek). 2 swietlowki wiecej napewno pomoga, a przy zalozeniu ze mamy 0.5w/l to faktycznie mchy beda rosly ale nie wszystkie, napewno nie Fox Moss - Fissidens fox. No ale mniejsza o to. Bardzo dobrym pomyslem jest abys pstrykna fotke zbiornika i pokazal, bylo by lepiej ocenic.
Jeszcze jedno, nie ma sesu nawozic roslin np. Co2 jesli bedzie malo swiatla.
Prosze podaj wiecej informacji

Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: Sebastianm » 23 cze 2012, 15:09

Witam i dziękuje za zainteresowanie akwarium ma standardowe wymiary 100x50x40
świetlówki to T8 3x30w nie maja jeszcze pół roku
akwarium nie nawożone niczym żadnych kulek niema Co2 i nic nawozów płynnych
Ph 7,5 woda czysty kran
temp. 30* słyszałem że rybki mają lepszą przemianę a ze względu ze są małe to taka temp
foto roślin
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: nobleKoziol » 24 cze 2012, 02:25

Witam. Jesli w zbiorniku masz tylko te rosliny to nie ma sensu zakladac co2. Zas jesli myslisz o zaczeciu nawozenia to zakup sobie nawuz w plynie, i dodawaj polowe dawek raz na 3 tygodnie. Na zdjeciach nie wiele widac, jak sie roslinki maja, ale nie oczekuj z byt wiele bo przeciez to rosliny wooolno rosnace,szczegulnie jaksie jerusza.Lepiej podchowaj rybki, i zacznij zbierac na nowe rurki, nawozy mikro makro, testy no3, po4, fe, i jakes rosliny. To tylko moje zdanie na ten temat

Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: Sebastianm » 25 cze 2012, 11:26

Witam
Dziękuje kolego za odp ale powiedz mi jaki ten nawóz w płynie kupić czy PGC i na jakie rurki mam zbierać

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Rozpoczęcie nawożenia

Post autor: nobleKoziol » 25 cze 2012, 11:40

Sebastianm pisze:Witam
Dziękuje kolego za odp ale powiedz mi jaki ten nawóz w płynie kupić czy PGC i na jakie rurki mam zbierać
Ja uzywam pro fito firmy easy live. Jesli chodzi o rurki to to sa swielowki :mrgreen:

Odpowiedz

Wróć do „Nawożenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości