Pałeczki nawozowe :D

Moderator: Sylwek

grzesio
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:02
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Pałeczki nawozowe :D

Post autor: grzesio » 19 gru 2004, 16:25

Co sądzicie o pałeczkach nowozowych dla roślin doniczkowych, pomyślałem sobie ze mażna by było uzyc ich jako nawóz w podłoze dla roślinw akwarium, zawieraja kikroelementy i żelazo więc powinny być ok, może ktoś z was robił już ekesperymenty z tego typy nawozami.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 20 gru 2004, 11:12

Ja nie próbowałem, ale uważaj czy nie mają czasami dużo azotu i fosforu bo możesz sobie nabroić.

Gość

Post autor: Gość » 20 gru 2004, 11:37

cóż - próbowałem Tetry i woda była mętna bo zanim umieściłem je w podłożu część się już rozpusciła . Co do pałeczek stosowanych do kwiatów mam obawy jeszcze większe , środowisko wodne różni się od wilgotnego więc trudno ocenić . Czy koncentracja związków nie zrobi wokół "pałeczki" martwej strefy . Teoretycza ocena co ja na ten temat myśle .

Awatar użytkownika
jurek48
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontaktowanie:

Post autor: jurek48 » 22 gru 2004, 02:01

Z nawozami do kwiatów to bym uważał. Ja już to przerabiałem. (dzisiaj już nie pamiętam co był za nawóz) W akwarium miałem dorodną żabienice była piękna ale zdawało mi się że jakby zaczeła marnieć a że niemiałem nic innego a skład wydawał mi się podobny do tabletek JBL których dotąd używałem więc zrobiłem tą głupotę.i wpakowałem tabletką pod korzenie. Godzina 2-ga nocy żona robi mi pobudkę że coś się dzieje z paletkami mało nie wyskoczą z akwarium. Trzeba buło wydłubać paskuctwo z podłoża i wymienić wodę, dobrze że miałem przygotowaną do podmian. Od tego czasu nawet nawozy przeznaczone do akwarium stosuje ostrożnie i z umiarem.

Odpowiedz

Wróć do „Nawożenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości