PLANTA GAINER CLASSIC+PLANTA GAINER PRO FERRO

Moderator: Sylwek

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: seba*1* » 22 maja 2007, 15:20

To zdanie z małym chemikiem, to nie kto inny napisał, tylko twórca linii PG
To że to Jego słowa jakoś mi umkneło.Jak pisałem wcześniej jestem zadowolony z produktów B. Lipczyńskiego i nic do niego nie mam.Między innymi dzięki jego wiedzy mam zbiornik taki jaki mam.Z racji że kupuje "gotowce"za frajera to napewno sie nie uważam.

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 14 wrz 2007, 14:50

seba*1* napisał:
Mam zbiornik 450l,właściwie robi sie z niego holender,ponad 20 gatunków roślin od małego hemianthusa do ponad metrowej kryni tajlandzkiej.Ryby jakie u mnie pływają to kąsaczowate ok 60szt,ok30sz otoskłów,5 kosiarek i 4paletki. Przy stosowaniu PGM za poziom NO3 ma odpowiadać obsada w zbiorniku z racji tego że w tym nawozie jest azot ale w jakiejś innej postaci.Pył na szybach to efekt przenawożenia macro .PGM dodaje u siebie ok 50%przy podmianie a także pomiędzy podmianami co 2dni też ok 50% zalecanej.PGC daje przy podmianie 25% zalecanej dawki,drugie 25% dziele na dwie dawki i też podaje co dwa dni pomiędzy podmianami.
chwalić się to każdy umie..... ;) a zrobić zdjęcie to już nie :(

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: seba*1* » 14 wrz 2007, 17:33

Zbiornik widziałeś...,nie pamiętam bym Ci nie pozwolił zrobić sobie fotki... :lol:

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 14 wrz 2007, 18:56

Produkty Aqua-Art są dobre, ale do zbiornika z paletkami chyba nie są najlepszym wyborem. W moim przypadku nawozy PGP spowodowały wzrost glonów w akwarium z paletkami. Według mnie dla akwarium z paletkami wystarczy nawóz mikroelementowy ( ja chwalę RoślineX ma wysoką u mnie notę cena/jakość). Gdy posadziłem w moim akwarium z paletkami roślinę zwaną paprocią sumatrzańską, wystąpił u mnie brak potasu, uzupełniłem braki kupując K2SO4 na Allegro. Drugim zbiornikiem jaki mam jest to typowy mały holender. Tam stosuję Bio-florin jako nawóz makroelemntowy i RoślineX jako nawóz mikroelementowy. Stosuję dawki zalecane przez producenta.

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 14 wrz 2007, 23:25

seba*1* napisał
Zbiornik widziałeś...,nie pamiętam bym Ci nie pozwolił zrobić sobie fotki...
jak wstawie foto Twojej "zieleniny" to Bogdan się załamie ..... ;)

Odpowiedz

Wróć do „Nawożenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości