Dobór nawozu

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 08 sty 2007, 16:40

Ja nawożę RoślineXem. Nawóz dostępny jest na Allegro.

http://www.allegro.pl/item155572550_naw ... onany.html

Mam dobry wzrost roślin bez widocznych niedoborów mineralnych. Oświetlenie 0,72W/l.Polecam wszystkim jest wydajny i tani 0,5 ml/100l dziennie. Warto dodać, że aby z akwarium pozbyć się glonów, trzeba uzyskać równowagę biologiczną w baniaku, bez niej to nawet najlepszy nawóz na glony nie pomoże. Nawóz to tylko cząstka drogi do ładnego akwarium.


BTW: Cocoloco z ciekawości zapytam do czego używasz Florovitu w akwarium (storczyki, kaktusy) ?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 08 sty 2007, 17:25

dlaczego używam takiego nawozu ?
poprostu mam zawsze niedobór fosforu potasu i azotu - nawozy akwarystyczne nie zawierają tych składników nie wiem dlaczego wychodzą z założenia że resztę zrobią ryby . Wymiana wody dużo roślin to powód że muszę właśnie dodawać coś co zawiera makroelementy . Tak jak Heniu ( J-23 ) często widzę że rośliny są głodne .
Z rozbawieniem czytam posty jak w akwarium roślinnym testy wskazują poziom azotu zero i przy tym pytanie co zrobić glony szaleją .

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 08 sty 2007, 18:52

Cocoloco jak byś jeszcze mi zdracił jaki Florovit to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
FAl

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 08 sty 2007, 19:01

No i jeszcze dawkowanie podajesz 20ml na 100 L ?

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 08 sty 2007, 21:17

Ja nie stosuję żadnych nawozów do akwarium w płynie. Czasami dawkuję żelazo w korzenie ale rzadko. Mam przerybione akwarium więc nawozy jakieś tam są z odchodów. od czasu do czasu wtykam też pod korzenie niektórych roślin tabletkę "crypto" i kulkę glinianą. Chemia to dla mnie czarna magia i jedyne co wiem to to, że H2O+ to jest wzór na wodę święconą :D więc odpuściłem sobie badanie czego moim roślinom brakuje. Chyba mam szczęście bo rośliny jakoś tam mi rosną bez lania im różnych płynów. Jak założyłem akwarium to podawałem roślinom
Tropica Master Gro a potem dawałem też RoślineX - glony miały wyżerkę i rosły lepiej od roślin więc odstawiłem to wszystko na bok. Swego czasu zaopatrzyłem się w Limnophilię aguaticę którą Alek zachwala już od jakiegoś czasu ale wymeldowałem ją po dwóch miesiącach bo musiałem ją przycinać co kilka dni. Rosła jak głupia a mam zasadę, że im mniej wkładamy ręce do akwarium to ryby mają się lepiej:D . Mikołaj będzie musiał sam metodą prób i błędów dojść dlaczego jego rośliny słabo mu rosną bo z tego co podaje wszystko powinno być w porządku a nie jest.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 08 lut 2007, 23:56

Ja nie stosuję żadnych nawozów do akwarium w płynie
Ja nawet do tego co robi DISPAR dodałem krok więcej i nie stosuję już CO2 od roku.
Nie daję też karnówki od poczatków listopada, sama RO bez dodatków.
Można i bez nawozów do wody i bez CO2 mieć zielono w baniaku i zielsko potrafi rosnąć w takich niby ekstremalnych warunkach, oczywiście nie każde. U mnie lotosy tygrysie wygrały konkurencję z paletami o przestrzeń, rzęsa i pistie wygrały z 2 filtrami ex1200 walkę o ruch na tafli wody.
O nurzańcach nie wspomnę bo to wszędzie rośnie i w każdych warunkach, u mnie porzegrywają z lotosami walkę o światło.
Załączniki
DSC00281.JPG
DSC00281.JPG (46.63 KiB) Przejrzano 5226 razy

Odpowiedz

Wróć do „Nawożenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość