Scindapsus

Moderator: Sylwek

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Scindapsus

Post autor: joca666 » 08 gru 2014, 15:02

Witajcie.

Czytałem trochę informacji na temat tego pnącza, podobno świetnie wciąga azot i bardzo dobrze radzi sobie w akwarium. Miałem wcześniej w hydroponice papirusy, ale porosły bardzo duże, a potem uschły. Planują teraz zainstalować scindapsusa, ale znalazłem informacje, że jest to roślina trująca.

Pytanie więc mam do doświadczonych akwarystów, czy ktoś używał tej rośliny i czy nie było z nią kłopotów?

Pytanie drugie, choć może naiwne ale lepiej pytać za wczasu. Czy instalując roślinę doniczkową można przywlec jakieś pasożyty do baniaka?

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Scindapsus

Post autor: roh » 08 gru 2014, 15:50

joca666 pisze:Witajcie.

Czytałem trochę informacji na temat tego pnącza, podobno świetnie wciąga azot i bardzo dobrze radzi sobie w akwarium. Miałem wcześniej w hydroponice papirusy, ale porosły bardzo duże, a potem uschły. Planują teraz zainstalować scindapsusa, ale znalazłem informacje, że jest to roślina trująca.

Pytanie więc mam do doświadczonych akwarystów, czy ktoś używał tej rośliny i czy nie było z nią kłopotów?

Pytanie drugie, choć może naiwne ale lepiej pytać za wczasu. Czy instalując roślinę doniczkową można przywlec jakieś pasożyty do baniaka?
Odpuść sobie tę roślinę. Może wydzielać korzeniami toksynę, a spadające liście???
Co do pasożytów, lepiej dmuchać na zimne. Pilnu abyś czegoś nie przywlukł z innym i rybami lub roślanami wodnym,i. Rośliny ziemne zostaw w spokoju i nie zastanawiaj się nad takimi rzeczami. To niepotzrebna ostrożność.

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Scindapsus

Post autor: joca666 » 08 gru 2014, 16:14

Dzięki za info. Liście by mi nie wadziły bo będzie w hydroponice,ale korzenie niestety w wodzie.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość