Piasek kwarcowy

Moderator: Sylwek

Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Piasek kwarcowy

Post autor: Sebastianm » 14 cze 2012, 18:49

Witam koleżanki i kolegów na forum mam problem z piaskiem w moim akwarium a mianowicie z kolorem piasek zielenieje i wygląda jak by się wybrudził woda czysty kran parametry temp: 30 ph: 7,9 Kh: 5 Gh: 12 No2-0 No3-10 filtr JBL e900 odmulanie dna co 3 dni z podmianą i dolaniem ok 40L.
Wygląda to tak
Obrazek
Obrazek

Proszę o pomoc co z tym zrobić by piasek z powrotem był biały

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Piasek kwarcowy

Post autor: nobleKoziol » 15 cze 2012, 18:31

Musisz go podrapac :lol:
Zbadaj wode (przetestoj) SiO2 jesli jest wysokie to jedynie wymiana podloza pomoze. To zazielenienie to glon, u mnie krewetki na to podloze stanac nie chcialy.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Piasek kwarcowy

Post autor: nobleKoziol » 15 cze 2012, 19:02


Sebastianm
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:04
Imie i Nazwisko: Sebastian Mycek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: Piasek kwarcowy

Post autor: Sebastianm » 18 cze 2012, 11:32

Witam pytałem tu i tam piasek kupiony na Allegro u gościa Retne nie wiem czy wolno pisać no ale chodzi o pomoc w problemie skład piasku
Skład chemiczny: SiO2 - 99,571 * Al2O2 - 0,116 % * Fe2O3 - 0,053 % * TiO2- 0,113 % * CaO - 0,002 % * K2O - 0,003 %
czy problem leży po stronie piasku czy tego glona da się inaczej pozbyć niż wymiana podłoża

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Piasek kwarcowy

Post autor: nobleKoziol » 18 cze 2012, 14:05

W drugim moim poscie podalem Ci latwiejsze rozwiazanie. Jest nim wklad filtracyjny ktury dziala jak wegiel, czyli wyciaga sio2 z wody. Tyle ze nie wiem jak to zadziala, bo nigdy tego nie uzywalem. Ja wymienilem podloze. Osobiscie uwazam ze lepiej wydac wiecej na podloze aktywne i miec z glowy. przykladem bylo by podloze ADA Amazonia (gruby zwirek na dno, przykrywasz pudrem,) to dajesz z tylu, do przodu, gdzie nie bedzie roslin sypiesz ich bialo-kremowy piach.
Tak zbudowane podloze powinno utrzymac ph 6/6.5
Sam puder amazonia zrzuca ph do 5 przy uzywaniu wody ro + mineraly gdzie woda ma ph ok7 . Wiem z wlasnego doswiadczenia i testow. Prowadze takie krewetkorium z Bee shrymp.

oto 1-no z nich:
Załączniki
krewetkownia bartek.jpg
krewetkownia bartek.jpg (79.85 KiB) Przejrzano 6762 razy

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re: Piasek kwarcowy

Post autor: T_W » 18 mar 2013, 11:02

Witam koleżanki i kolegów na forum mam problem z piaskiem w moim akwarium a mianowicie z kolorem piasek zielenieje i wygląda jak by się wybrudził woda czysty kran parametry temp: 30 ph: 7,9 Kh: 5 Gh: 12 No2-0 No3-10 filtr JBL e900 odmulanie dna co 3 dni z podmianą i dolaniem ok 40L.
Mialem podobne problemy. Rozwiazanie jest dosc proste:
1. Drastyczne zmniejszenie oswietlenia
2. Czestsze podmiany wody
3. Mechaniczne delikatne "wzruszanie" odslonietych czesci podloza (ja robie to co 2 dni - delikatnie mieszam powierzchniowa warstwe piasku (uzywam do tego skrobaczki do szyby :-) )).

Pozdrawiam,
T.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości