korzeń pytanko

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

korzeń pytanko

Post autor: bohen21 » 10 wrz 2010, 14:25

witam, planuje włożyć do akwarium spory korzeń i zastanawiam się nad korzeniami drzew normalnie rosnących bo akurat koło mnie przebudowują droge i ładne korzonki lerzą, czy takie się nadadzą a jeśli tak to co z nimi trzeba zrobić przed włożeniem do akwarium, będe wdzięczny za podpowiedzi

Tombo23
junior
junior
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, 14:10
Imie i Nazwisko: Tomasz Kucharski
Lokalizacja: Chocianów

Re: korzeń pytanko

Post autor: Tombo23 » 10 wrz 2010, 18:42

Jak przyjedziesz do Wrocławia na Zoobotanike to tam zpewne będzie Gurami, fachowiec w tej dziedzinie.
http://gurami1.bloog.pl/?ticaid=6adcb to link do Jego strony zapytaj.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: korzeń pytanko

Post autor: bohen21 » 10 wrz 2010, 22:41

no właśnie naie dam rady jechać na zoobotanikę, dlatego też pytam na forum, chciałbym już zacząc aranżować moje akwarium, a korzenie z giełdy albo od kogoś z akwarium kosztują fortunę

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Re: korzeń pytanko

Post autor: cocoloco » 13 wrz 2010, 12:07

dawno dawno temu zaoszczędziłem na korzeniu i sam sobie zrobiłem - wyszło jak wyszło - bokiem

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: korzeń pytanko

Post autor: bohen21 » 13 wrz 2010, 12:54

co masz na myśli, widziałem już nawet na forum że ludzie jakieś gałęzie preparowali i wkładali do akwarium

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: korzeń pytanko

Post autor: niki 28 » 14 wrz 2010, 06:50

bohen21 pisze:co masz na myśli, widziałem już nawet na forum że ludzie jakieś gałęzie preparowali i wkładali do akwarium
Norbert ,ja miałem wiele korzeni w akwa i z większością miałem problem .Tak naprawdę do akwa nadaje się prawie każdy korzeń pod warunkiem że jest całkowicie obumarły i odpowiednio spreparowany.Zależy też czy chcesz trochę garbnika w akwa czy też nie.Humusy oddają mopani ,dąb,olcha,mangrowiec.Nie oddają grochodrzew (mam go teraz w akwa) sosna bagienna,afrykański sawana, sosna japońska.Możesz też okorować i spreparować suche!!! odnogi drzew,ale to ryzykowneTak jak powiedziałem korzeń musi być martwy i dobrze wygotowany w solance.A w akwa musisz mieć zbrojniki które potrzebują celulozy dla prawidłowej przemiany materii .Przy okazji czyszcząc powierzchnię korzenia.Pamiętaj o dobrej i wydajnej filtracji mechanicznej i biologicznej w Twoim akwa ,o napowietrzaniu wody nie wspomnę.Dobre warunki tlenowe w akwarium są podstawą.Co do moich problemów,to zwiększyłem filtrację machaniczną w moim akwa.Zastosowałem korzeń który nie oddaje garbnika ,tym samym dość dobrze napowietrzam akwarium.Naraźie obywa się bez problemów.Jak chcesz to pisz na priva,ewentualnie dzwoń podam Ci namiary do gościa który o korzeniach wie wszystko,a i ich wybór w swojej firmie ma przeolbrzymi.

niki 28

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości