Dziury w liściach

Moderator: Sylwek

MikołajCz
senior
senior
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2006, 08:08
Imie i Nazwisko: Mikołaj Czernichowski
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: MikołajCz » 09 maja 2008, 20:32

brak zelaza najprawdopodobniej
- to był strzał :shock: - może i w dychę, a może i nie

CraNcH^MS napisał: podać więcej danych o akwa, a więc podaj, takie też jest i moje zdanie.
Do tej pory było dobrze i nikt nie wiedział dlaczego. Problemy zawsze zaczynają się niespodziewanie a my śpimy, żadnych informacji nam nie potrzeba, ale do czasu kiedy ... :twisted:
Zrób sobie testy wody na: NO2, NO3, PO4, Fe z założeniem , że masz oświetlenie takie jak napisałeś oraz ilość CO2 ok. 30 ppm.
Jak to wszystko zrobisz, to z grubsza można ewentualnie coś zaradzić, bo tajemnica nawożenia jest również obfita jak hodowla Dyskowców. :D
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Emi
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2007, 08:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Post autor: Emi » 14 maja 2008, 09:36

MikołajCz pisze:Ja bym się wstrzymał z dodawianiem jakichkolwiek nawozów dopóki nie zbadałbym co MAM w WODZIE.
Stawiam na potas
a ja na Tolka Banana :D
Możesz stawiać nawet na Jasia Wędrowniczka. Mikołaju, przechodziłam takie "dziurki" w swoich żabienicach i innych roślinach już wiele razy więc to nie był jakieś ślepy strzał ale jakieśtam doświadczenie. Widzę, ze jesteś maniakiem testowania wody, niestety w przypadku braku potasu jego zawartości w wodzie i podłożu możesz się jedynie domyślać i po obserwacjach rośliny wyciągać jakieś wnioski ale tego to Ci chyba nie muszę pisać bo widzę, że obeznany jesteś w temacie.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości