rośliny w piasku???

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 27 sty 2008, 18:23

bingant pisze:Mam jeszcze jedno pytanie związane z podłożem z piasku, mianowicie czy jak usypię piasek na dnie akwarium nierównomiernie, to czy dyski nie rozwalą mi go po całym akwarium w ten sposób, że wszędzie będzie w miarę równa warstwa? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
Ja usypałem na tylnej szybie 13cm piachu i w miarę równy spad na przednią szybę do 8cm i od kilku miesięcy spad się utrzymuje.
Jakieś drobne wykopki dyski potrafią zrobić, ale góra 1cm dołki, więc nie ma to wpływu na ogół ukształtowanego sztucznie dna.
Prędzej wlewana woda przy podmianach przemieści więcej piachu niż stado dysków podczas gonitw i walk.
Fizyka działa, owszem, ale erozja sztucznych górek jest bardzo powolna u mnie.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 27 sty 2008, 19:02

Wielkie dzięki za odpowiedzi! Szczególnie ucieszyła mnie wypowiedź _TOM_, bo już się obawiałem, że z moich planów "zagospodarowania przestrzennego" będą nici. Mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest minimalna warstwa wymagana do tego, aby rośliny mogły swobodnie rosnąć?

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 27 sty 2008, 20:15

Dokładnie zmierzyłem suwmiarką i szczelinomierzem: 0cm i 0mm.
Wystarczy popatrzeć na mój skalniak :D

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości