mech i kosiarki

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

mech i kosiarki

Post autor: Amorphis » 30 cze 2006, 19:43

macie jakiegoś pomysła, żeby te pożyteczne bydlątka nie zżerały mchu (chyba jawajskiego)?
dostają głownie pokarm sypki (mieszanka dafni, spiruliny, i innych 10 płatków z oferty tropicala, sery i innnych, po prostu mix wszystkiego + robale mrożone + resztki z obiadu)
pcham im tyle, że już nie chcą jeść i leżą nna liściach, podłożu i korzeniu, a później chwila nieuwagi i pędzlują listeczki z mchu
po raz kolejny włożyłem mech i po raz kolejny widzę ogryzione z listków końcóweczki, a mam ochotę na zamszony korzeń...
zmieniłem kosiary z 10-12cm (te to żarły mech) na młodziutkie 3-4 cm i nic... nie chcę ich się za bardzo pozbywać, bo strasznie mi się podoba oglądać ich życie

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 01 lip 2006, 07:01

Sadziłem mech trzy razy i kicha, kosiarki równo go skosiły - widać smaczny był :wink:

Awatar użytkownika
margod
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: Czeladź
Kontaktowanie:

Post autor: margod » 01 lip 2006, 08:39

No to ja mam szczęście, moje mchu nie ruszają wolą glony - a mam ich w dostatku. Może za mało glonów masz :wink:

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 01 lip 2006, 10:04

kilka kropek zielonych na kryptokorynie balansa tuż pod świetlówkami, poza tym w zagłębieniu, jakby peknieciu korzenia, gdzie nie dochodzi za bardzo światło i jest słaby przepływ jest malutka kępka, ale tworzyła się ona przez 2 lata, więc to niegroźne. tam kosiarki nawet małe nie mogą włożyć ryjka... dziwię się też, że przez ostatnie 2-3 lata szybę czyściłem tylko raz, w upalne lato jak nie przysłoniłem rolet i światło słoneczne przez tydzień urlopu padało na akwa
mam 54l ze standardową pokrywą, filtr fan1 i grzałka. są tam tylko 2 leniwe i stare glono(mięso)jady, 2 kosiarki, 5 tęczanek, ze 20 neonów, kilka razborek klinowych, przedtem były żyworódki, została już tylko parka gupików i chyba miliony świderków. zielsko rośnie jak głupie (oprócz mchu oczywiście, który też z chęcią by pewnie rósł gdyby miał szansę na przetrwanie kilku dni) na kranówce bez żadnych dodatków, światło świeci się przez 12h

Awatar użytkownika
ROSOL
senior
senior
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2006, 20:24

Post autor: ROSOL » 01 sie 2006, 07:27

witam

Ja tez mam kosiarki i mech hawajski.Powiem tak, moje kosiarki to lenie i czekaja tylko jak wrzuce paletkom miesko.Nie zjadaja glonow, ani mchu, tylko pokarm jaki pozostanie po paletkach.

pozdrawiam

gentor
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:07
Imie i Nazwisko: Ryszard Tomasik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wieliczka
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: gentor » 01 sie 2006, 12:49

Ja mam dwie kosiarki i kilka ładnych kępek mchu jawajskego;rośnie w takim tempie,że często muszę go przecinać. Mam niestety nadmiar glonów i może dla tego mech nie jest podgryzany.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 02 sie 2006, 22:01

Mam mech i mam kosiarki ;) , moje kosiarki nie wykazują zainteresowania nim. Co do glonów to pożerają, ale dopiero gdy przygłodzę rybcie, zwykle się najedzą z resztą obsady i olewają sprawę. Gdy były młodsze były aktywniejsze.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości