Lotos czerwony

Moderator: Sylwek

jurekg39
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Gorlice
Kontaktowanie:

Lotos czerwony

Post autor: jurekg39 » 14 mar 2006, 15:27

Dwa miesiące temu kupiłem lotosa czerwonego z bulwą. Od tego czasu rośnie jak szalony i jest ich już sześć. Wszystkie młode roślinki rosną z bulwy. Może ktoś z Was wie czy można rozmnażac lotosy bez bulwy.

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 14 mar 2006, 17:57

Można - jak najbardziej. Jednak lotosy z bulwy mają się nijak do prawdziwych tigerów-kolor liści.

Awatar użytkownika
MarSz
senior
senior
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2005, 17:59
Imie i Nazwisko: Marek Szurpik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bielsk Podlaski
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontaktowanie:

Post autor: MarSz » 14 mar 2006, 21:34

Maciek pisze:Można - jak najbardziej. Jednak lotosy z bulwy mają się nijak do prawdziwych tigerów-kolor liści.
Mylisz się Maćku, mam takie lotosy z bulwy że aż miło, apropo rozmnażania to temat ten poruszany był wielokrotnie. Wystarczy troche uszkodzić system korzeniowy tuż przy samej roślinie matecznej, efekt tej operacji to malutki plegry wyrastajęce obok.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 15 mar 2006, 08:37

ja dodam tylko, ze korzenie warto uszkadzac przy pomocy kulki nawozowej, rosnie wtedy jak perz na polu

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 15 mar 2006, 22:42

Witam,

Moze uda mi sie Was zaskoczyc :) otoz swego czasu kupilem za 15 zl malego "Lotosa czerwonego" i po roku wyrosl na tak dorodnego ze zakwitl. Kwiat wyrosl na dlugiej lodydze ponad lustro wody i ukazal sie bialy kwiat przypominajacy miniaturowa lilie wodna choc nie taki piekny jak prawdziwa lilia bo malutki.Z czasem kwiat zamienil sie w mala bulwe ktora z czasem pekla i w wodzie plywalo po powierzchni pelno malych nasionek wielkosci troche mniejszej niz ziarka z owozu kiwi (bylo tego tysiace w oslace). Po pewnym czasie wszystko opadlo na dno w zwirek. Minal pewien okres i nasionka zaczeli kielkowac -utworzyl sie maly tzw. "dywanik " kielkujacych Lotusikow.Niestety zadnego nie udalo sie uchowac bo kielkowaly ale zatrzymywaly sie wzrostem a rybki robily swoje (tj wyrywaly je z dna i roslinki ginely).No coz przynajmniej wiem jak wyglada cykl zyciowy tej roslinki (wspanialej w wygladzie).Ps- nawet gdzies mialem zdjecia na papierze wywolane jak uda mi sie je odnalesc i zeskanowac to moze zalacze ale jakosc kiepska i malo widoczny ten kwiat).

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 24 mar 2006, 20:44

Czy może mi ktoś wytłumaczyć co jest tą bulwą ? Lotosy hoduję od dwudziestu lat i nigdy jeszcze nie urósł mi lotos z bulwą? :D Zielone lotosy ,,tygrysie" mam w tej chwili i sa piekne - takie jak 20 lat temu( chodzi mi o kształt i kolor liści) natomiast zupełnie nie moge od dłuszego czasu trafić na prawdziwego czerwonego lotosa ,,tygrysiego" Miałem ich juz kilka w akwarium i zawsze nie był to taki lotos jak te czerwone co miałem kiedyś.

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Post autor: kriskros » 27 mar 2006, 20:09

Witam,

Otoz jesli chodzi o bulwe o ktorej ja osobiscie pisze to mialem na mysli kwiatostan ktory sie w nia zamienil-prawidlowo mozna to nazwac owocem.Tak jak np.:kwiat rozy ktory po przekwitnieciu zamienia sie w owoc / tj wlasnie ta bulwa.Faktem jest ze gdy mialem lotosa zielonego to ten o dziwo puszczal duzo pedow bocznych-mlodych odnozek.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 27 mar 2006, 20:50

Miałem kiedyś przepiękne lotosy czerwone które wypuszczały mi młode lotosy z odnóżek przy pędzie bocznym. Co prawda żaden mi nie zakwitł, ale młode odrosty były naprawde piękne. Znajomy sklepikarz od którego nabyłem pierwszy okaz poradził mi podawać w korzenie żelazo, kulki gliniane oraz witaminę B-Compleks i lotos rósł jak na ,,drożdżach". Na dzień dzisiejszy nie mogę trafic na podobnego lotosa - to co sie trafia to są nędzne namiastki prawdziwego lotosa tygrysiego czerwonego

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 27 mar 2006, 21:19

http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... 05&start=0

Czy o takim mowisz?Chyba to jest to.Z opisu wyglada ze to ten tzw tygrysi...

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 27 mar 2006, 21:33

ten jeszcze mały, ale 100% prawdziwy tiger - grube, mięsiste liście,bordowy kolor.
Załączniki
lotosik.jpg
lotosik.jpg (218.11 KiB) Przejrzano 11879 razy

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 27 mar 2006, 22:07

Sławek? a nie masz tam czasem młodych lotosów ? :D

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 27 mar 2006, 22:29

Ten lotos Maćka jest niesamowity - widać po nim, że ma swiatła i minerałów tyle ile mu potrzeba.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 28 mar 2006, 05:50

Dispar zerknij do galerii, i daj znać czy o takiego chodzi napisz na priw coś wymyślimy
Piotr

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 30 maja 2006, 20:05

A tak wygladają lotosy czerwone, które jakiś czas temu dostałem w prezencie od Maćka i Stanpitera. :D
Załączniki
lotosy czerwone 006.jpg
lotosy czerwone 006.jpg (189.9 KiB) Przejrzano 11790 razy

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 31 maja 2006, 05:07

No widze że rosną, a i ten którego Ty mi wysłałeś ma sie świetnie, zaskakuje mnie wielkością liści. :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości