Gdy czlonek Klubu staje sie.......

Nowości wydawnicze

Moderatorzy: seba*1*, tuptus

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 06 mar 2009, 17:32

firlej pisze:.... Trudno jest mi odnieść się teraz do zarzutów Andrzeja o plagiat, bo nie widziałem tekstów Andrzeja.
Jeżeli jednak pretensje dotyczą jedynie trzech przedstawionych przez Andrzeja zdań, to byłbym ostrożny nazywając taki tekst plagiatem. .....
Forum nie miejsce by autor polemizował z wydawcą. Jak sam wspomniałeś, poobnie jak Ty jestem biegły w temacie, więc też w razie jakiś wątpliwości (część z nich biorę na karb niezbyt precyzyjnego przekazu przez H.S.), możemy jedynie porozmawiać telefonicznie lub meilowo.
Jedno jest pewne - w tej sprawie chyba zarówo wydawnictwo jak i autorzy nie są bez winy. W jakim zakresie i procencie wiemy już chyba obaj, ale to nie czas i miejsce na takie dywagacje.

1. Tak, cały tekst nazywam plagiatem, gdyż niewiele w nim treści opracowanej przez autorów - najwyżej około 20 - 25%. Jak wiesz, by coś uznać za plagiat, wystarczy znacznie mniejszy procent.
Masz 3 przykłady plagitu w tekście, czyli wstęp, potem 22 punkty a potem cały wstępny podział dyskowców. Wskazując je, wskazałem też źródła.
Nie wydaje mi się też na tym etapie, by to było wszystko.

2. Byłeś uprzejmy Darku w ramach wyjaśnień stwierdzić też: :... Za pozwolenie na publikację nie wzięli żadnych pieniędzy a ja nie chciałem pieniędzy za zareklamowanie ich firmy..... "
Za pozwoleniem, nie interesuje mnie kto komu płaci i w jaki sposób. Czy to normalna zapłata, czy handel wymienny.
Interesuje mnie jednak, gdy przedmiotem tego obrotu i handlu jest skradziona mi moja wartość intelektualna.

NA KONIEC RESUMPCJA.

Nie mnie dowodzić, bo są do tego inne instancje, kto jest sprawcą kradzieży, a kto pomocnikiem lub paserem.
W tym wypadku czuję się okradziony, podobnie jak Ci, którzy wykupili prawa autorskie do mojej określonej publikacji, względnie Ci, którym podarowałem pewne materiały.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 06 mar 2009, 18:38

arturo pisze:Bogdanie, rozumiem, że Andrzej=Artur, więc jeśli tak, odpowiem. Wyrwany cytat tyczył się osób uczestniczących w dyskusji i wpieprz..... się w nie swoje sprawy, ale jak zwykle mający całą masę rzeczy do powiedzenia...część tego cytatu nie jest moim, więc??.... jeśli czujesz się pokrzywdzony, to podobnie jak paru kolegów jeszcze, musisz się sam z tym uporać, bo jak do tej pory ruszyliście na nas poza Andrzejem, i tu nadal uważam całość za wielkie faux pas z naszej strony, jako cały klub, bo co my sobie wyobrażamy... nie chce mi się dyskutować o niczym. A przepraszam, dlaczego mam się wypowiadać w wydarzeniach, w których nie uczestniczyłem, bo nie bardzo rozumiem aluzji??!! Wystawa wystawą, to głównie ludzie reprezentowali klub a nie klub ludzi, gratulowałem zainteresowanym, więc podaruj sobie tego typu porównania....
To dobry pomysł, by wpleść tutaj między wiersze jeszcze licytację na rzecz klubu...bo mam rozumieć, że temu też jesteśmy winni z Robertem??!!... może to sarkazm, ale chyba już dość powiedziano..... pozdrawiam
Widzę Artur że nie bardzo się rozumiemy.
U mnie Andrzej B znaczy Andrzej B i nic więcej.
Nie ruszałem na Ciebie tylko stanąłem w obronie PKMD a co za tym idzie i w obronie mojej własnej osoby.
Nie spiskuje na nikogo za niczyimi plecami a przez zbytnie uogólnienie tego tematu poczułem się o to oskarżony
Na przykładzie odwiedzin wątków z licytacjami i tego chciałem pokazać jakie tematy mają wzięcie na forum a nie szukałem winnych.
Jeszcze raz proszę o mniej emocji i więcej obiektywizmu.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 06 mar 2009, 19:51

Bogdan pisze:Nie ruszałem na Ciebie tylko stanąłem w obronie PKMD a co za tym idzie i w obronie mojej własnej osoby.

Broń , Broń
Bo niewątpliwie ten wątek rzucił negatywne światło na PKMD. I to nie LED :D

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 06 mar 2009, 19:58

kaloryfer102 pisze:
Bogdan pisze:Nie ruszałem na Ciebie tylko stanąłem w obronie PKMD a co za tym idzie i w obronie mojej własnej osoby.

Broń , Broń
Bo niewątpliwie ten wątek rzucił negatywne światło na PKMD. I to nie LED :D
To ciekawe. Starszy bracie moglbys ten watek rozwinac ? Nie zebym sie czepial ale chce uniknac kolejnych niedomowien z tytulu niezrozumienia
czytanego tekstu...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzysztof0579 » 06 mar 2009, 21:09

A wszystko rozchodzi sie o pieniadze to jest jednak prawda ze w zyciu liczą sie dwie rzeczy;;kasa i sex!!
Prosze nie róbcie zjazdów z alkocholem bo sie jeszcze pozabijacie.
żałosne słuchać tak doswiadczonych ludzi jak sie obrzucają błotem.

Jakub
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Jakub » 06 mar 2009, 22:01

Zapomniałeś o reklamie - ta ma decydujące znaczenie w robieniu kasy.
Myślę że pan Andrzej w swojej ostatnie wypowiedzi trafnie podsumował zaistniały fakt. Nic więcej już tutaj dodać nie można.
Ktoś popełnił błąd kosztem kogoś i nie ważne czy świadomie czy nie bo fakt jest faktem, pozostaje sprawe doprowadzić na priva do końca i tyle w temacie. Na koniec sprostowanie w czasopiśmie i temat zamknięty.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 06 mar 2009, 22:05

prosiłem żeby przenieść, a teraz to już... dup....
p.s.
Andrzeju, rozpocząłeś temat (czyt. wywołałeś burzę) to bądź łaskaw odpowiadać na zadane w postach pytania/niejasności /nie tylko moje/
dzięki z góry

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 06 mar 2009, 23:00

krzysztof0579 pisze:A wszystko rozchodzi sie o pieniadze to jest jednak prawda ze w zyciu liczą sie dwie rzeczy;;kasa i sex!!
Prosze nie róbcie zjazdów z alkocholem bo sie jeszcze pozabijacie.
żałosne słuchać tak doswiadczonych ludzi jak sie obrzucają błotem.
Ja tam się napije i pewnie inni też :))
Nie jedno się przeżyło przeżyjemy i to a po 15 lat nie mamy :)
W grupie raźniej :)))

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 06 mar 2009, 23:17

krzysztof0579 pisze:A wszystko rozchodzi sie o pieniadze to jest jednak prawda ze w zyciu liczą sie dwie rzeczy;;kasa i sex!!
Prosze nie róbcie zjazdów z alkocholem bo sie jeszcze pozabijacie.
żałosne słuchać tak doswiadczonych ludzi jak sie obrzucają błotem.
...żałosne to są posty typu ten co go wymęczyłeś.


Moje zdanie jest krótkie. Jeśli doszło do plagiatu, powinny być wyciągnięte konsekwencje. Od wszystko. Jeśli się komuś nie podoba postawa Andrzeja, to niech popatrzy na to ze strony firm i podmiotów, które za podobne artykuły zapłaciły (by móc je umieścić na swoich stronach)

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 06 mar 2009, 23:50

Ale się porobiło...
Śmieszą mnie posty kolegów którzy piszą coś o klubie, zjazdach a na ani jednym nie byli. Dla niedoinformowanych to PKMD jest to najsilniej działający klub w świecie miłośników dyskowców. Nasze logo na koszulkach jest rozpoznawane wszędzie w świadku akwarystów i nie znaczy to że jest najwiekszy i taki nie musi być.... Jak ktos pisze że w klubie panuja dziwne klimaty to niech napisze jakie. Forum jest dla ludzi dlaczego o czymś jawnym pisać w części klubowej, powyższa sprawa nie dotyczy klubu.

Pozdrawiam
Radek

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 07 mar 2009, 00:20

Jak policjant złamie prawo, to policja nie ukrywa tego faktu, ale szeroko jest to nagłośnione w parsie i telewizji, upublicznione, i nikt nie wymyśla wtedy bzdur, że rzucają błotem na siebie policjanci, że o kasę i sex chodzi, tylko winni policjanci ponoszą konsekwencje swoich wykroczeń, zostają osądzeni i ukarani.
Czy to rzuca dobre światło na policję czy złe, że ujawniają tych swoich funkcjonariuszy co łamią prawo i pietnują ich postawę i czyny publicznie?

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 07 mar 2009, 00:45

Jak dla mnie to jest tłumacznie głupiego Jasia. Nie wiem, nie byłem, nie widziłiałem samego sporu, ale mam coś do powiedzenia w tej kwestii. Tym bardziej, że wypowiada się w tej materii sam redakor naczelny magazynu. Panowie sorry wielkie, ale jak ja zdawałem egzamin ma mgr-a to max. tego co mogłem zacytować w swojej pracy magisterskiej to było 3%. Wtedy to tylko i wyłącznie mnie obchodziło czy przeczytałem wysztko na temat na który pisałem czy nie, aby nie zarzucono mi plagiatu. "Notabene" pisałem o rozwoju braży akwarystycznej na rynku europejskim. Także Panowie troche pokory, szczególnie dla Ciebie Darku jako jednego z nielicznych autorytetów na polskim rynku akwarystycznym.

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

żałosnie to cie wymęczyli przy robieniu ..

Post autor: krzysztof0579 » 07 mar 2009, 09:40

vega1 pisze:
krzysztof0579 pisze:A wszystko rozchodzi sie o pieniadze to jest jednak prawda ze w zyciu liczą sie dwie rzeczy;;kasa i sex!!
Prosze nie róbcie zjazdów z alkocholem bo sie jeszcze pozabijacie.
żałosne słuchać tak doswiadczonych ludzi jak sie obrzucają błotem.
...żałosne to są posty typu ten co go wymęczyłeś.


Moje zdanie jest krótkie. Jeśli doszło do plagiatu, powinny być wyciągnięte konsekwencje. Od wszystko. Jeśli się komuś nie podoba postawa Andrzeja, to niech popatrzy na to ze strony firm i podmiotów, które za podobne artykuły zapłaciły (by móc je umieścić na swoich stronach)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 07 mar 2009, 10:03

Iwek_22 pisze: ..... Andrzeju, rozpocząłeś temat (czyt. wywołałeś burzę) to bądź łaskaw odpowiadać na zadane w postach pytania/niejasności /nie tylko moje/
dzięki z góry
Nie jesteś Krzysiu chłystkiem, ale czasem wykazujesz się stosunkowo dziwną postawą. Dziwną dla mnie, zwłaszcza że w mej świadomości plasujesz się w grupie ludzi myślących.

Dla mnie każdy człowiek który zajmuje się akwarystyką jest moim kolegą. Oczywiście, nosząc barwy klubowe jest bardziej uświadomionym kolegą. Jak każdy jednak, mam w sobie zakorznione pewne postawy i poczucie wartości.

Zaistniała sytuacja spowodowała, że poczułm się skrzywdzony. Skrzywdzony przez ludzi których lubiłem, z którymi w pewnym stopniu współpracowałem i którym wierzyłem.
Tak, wywołałem temat (nie burzę).
Wywołałem z pewną świadomością, gdyż postanowiłem głośno powiedzieć o swych odczuciach i napiętnować cwaniactwo.

Cwaniactwo? Tak właśnie. Tak to widzę. Cwaniactwo i głupotę.
Prawdę mówiąc do chwili obecnej nie potrafię ocenić ile jest cwaniactwa, a ile głupoty w potępowaniu Roberta Kaźmierczaka i Artura Borowskiego, a także Dariusza Firleja.

Po telefonicznych rozmowach z Arturem Borowskim przychylam się jednak do zdania, że w ich potępowaniu główną rolę odgrała niefrasobliwość, chęć szybkigo osiągnięcia sukcesu, nie opartego na ciężkiej i mozolnej pracy.
Łatwo żyć, szybko się dorobić !!!!! Tak to raczej głupota jak cwaniactwo.

Cwaniactwem jest za to postawa Dariusza Firleja, którego do tej pory zawsze uznawałem za swego kolegę. Brać i publikować materiały w gazecie za darmo. Tak. Każdy walczy z kosztami, ale chyba nie w ten sposób. Do chwili, gdy właściciel gazety nie jest świadomy pochodzenia wydrukowanego materiału - nie mam do niego pretensji.
Gdy jednak sprawa został upubliczniona - a On zaczyna oczywiste fakty bagatelizować, zamiast powiedzieć przepraszam i stara się pokrętnie ukryć nagą prawdę - staje się cwaniakiem. Cwaniakiem mało wiarygodnym, który na szalę rzuca swą reputację i wiarygodność gazety.

Na koniec.
Całą wiadomość upubliczniłm jako użytkownik Forum, a nie członek PKMD.
Dałem informację, by każdy mógł ją ocenić we własnym sumieniu.
Zrobiłem to z całą świadomością i teraz czekam ..........................

Już niedługo będę mógł ocenić, kto w tym całym zamieszaniu okaże się człowiekiem honoru a kto głupcem, cwaniakiem, oszustem i naciągaczem.


PS. Jeśli kogoś z dyskutantów uraziłem użytymi określeniami - przepraszam. Jeśli kogoś nadmiernie zabolą, a zwłaszcza głównych sprawców zamieszania - zawsze mogą wytoczyć mi procs o zniesławienie.

klaus
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2009, 12:28
Imie i Nazwisko: klaudiusz rek
Lokalizacja: Opole

Post autor: klaus » 07 mar 2009, 11:38

ambra napisał
Dla mnie każdy człowiek który zajmuje się akwarystyką jest moim kolegą. Oczywiście, nosząc barwy klubowe jest bardziej uświadomionym kolegą.
[/quote]
bez uraz, ale kolega z pracy powiedział kiedyś brygadzie mając bardzo dobrego kolegę na niej, cytuję "na tej brygadzie to tylko ja i kolega , a reszta to h..", czy klubowicz, który płaci członkowskie jest bardziej uświadomionym

Odpowiedz

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości