Prośba o pomoc w projekcie nowego, dużego zbiornika

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

MarekMazur
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2018, 12:21
Imie i Nazwisko: marek mazur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Prośba o pomoc w projekcie nowego, dużego zbiornika

Post autor: MarekMazur » 24 lut 2019, 22:18

Witam kolegów i proszę uprzejmie o pomoc. Mianowicie jestem u progu powrotu do dyskowców (po wielu latach) i w związku z tym mam zamiar wykonać projekt, a później budowę nowego, dużego zbiornika.

Kiedyś robiłem mniejsze zbiorniki, ogólnie jakieś doświadczenie posiadam, ale czegoś takiego nigdy się nie podejmowałem i z tego względu potrzebuję pomocy. Ponadto minęło dużo czasu od momentu, gdy byłem zmuszony porzucić swoje zainteresowania akwarystyką. Jeżeli na forum znajdą się chętne osoby do pomocy, to byłbym bardzo wdzięczny.

Miejsce na zbiornik to długość pomieszczenia rzędu 3m. Dom w budowie, a w miejscu planowanego zbiornika mam do dyspozycji przyłącze ścieków, zasilanie wodą sieciową i prąd. Miejsce osadzenia zbiornika, to pokój do pracy, czyli tzw. gabinet. Wprowadzamy się do domu najpewniej na jesieni, ale z uwagi na duże koszty realizacji projekt będzie wdrażany chyba później, więc jest trochę czasu na myślenie :)

Na początek myślę o ustaleniu ogólnych wymiarów zbiornika, ustaleniu planowanej grubości i jakości szkła, a następnie powoli reszta.

Jeżeli się pomyliłem lokując ten post w dziale "zrób to sam", to proszę moderatora o relokację.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Marek Mazur

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Prośba o pomoc w projekcie nowego, dużego zbiornika

Post autor: krisaczek » 24 lut 2019, 23:57

Jeżeli znajdziesz chwilkę zajrzyj na fb, na mój profil,
W galerii zdjęć album "spełniamy marzenia"
Jeżeli to jest to o co ci chodzi służę pomocą

MarekMazur
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2018, 12:21
Imie i Nazwisko: marek mazur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Prośba o pomoc w projekcie nowego, dużego zbiornika

Post autor: MarekMazur » 25 lut 2019, 18:21

Witam, bardzo dziękuję za propozycję. Będziemy w kontakcie. Ten tydzień mam zawalony pracą, ale w wolnych przebiegach będę się interesował i powoli będzie się coś tworzyć. Do usłyszenia.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości