450L fluval fx5 czy to dobry pomysł?

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

firebladem
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2010, 17:11
Imie i Nazwisko: Mateusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań, Piątkowo

450L fluval fx5 czy to dobry pomysł?

Post autor: firebladem » 18 gru 2010, 20:42

Witam po nowym roku odbiorę mój zbiornik 450L i chciałbym się poradzić czy filtr Fluval FX5 będzie dobrym filtrem? Nie chodzi mi o to czy będzie wydajny (zakładam, że tak patrząc na jego parametry) tylko czy wystarczy mi jako filtr biologiczny i mechaniczny (przy optymalnym dobraniu wkładów wypełniających). No właśnie i tutaj zastanawiam się nad następującymi wypełnieniami (filtr ma 3 kosze): 1 kosz ceramika, 2 kosz biobale i 3 kosz chciałbym podzielić na kermazyt i torf. Co o tym myślicie? I jeszcze jedno ważne pytanie lub prośba o pomoc. Mam grzałkę przepłaywową Hydor ETH 300W (producent podaje, że może być ona przeznaczona do akwa o pojemności 300-900L (jestem w stanie uwierzyć bo woda jest ogrzewana na wyjściu z filtra a nie tak jak typowa grzałka ma do ogrzania całą objętość akwa, mam ją już od roku i nie zauważyłem żadnych drgań temperaury czy to w zimie czy w lecie). Rozpisałem się, ale mówię o jaką pomoc mi chodzi. Węże Fluvala FX5 mają śrenicę 30 mm natomiast króćce grzałki 16 mm i nie wiem jak to ze sobą połączyć. Jutro wybieram się na rozpoznanie do Castoramy może znajdę króciec "przejściówkę" (coś jak kolanko) z 30 mm na 16 mm a jak nie to co? Może ma ktoś jakiś genialny pomysł? Proszę o wszelkie porady co do filtra i ewentualnego połaczenia grzałki z filtrem. Wszystkie porady co do urządzenia akwa będą dla mnie cenne i przydatne. Chodzi mi najbardziej o to, żeby w akwarium było jak najmniej sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby założenie sumpa ale niestety to rozawiązanie nie wchodzi w grę chyba, że jest ktoś chętny z poznania kto mi w tym pomoże, podejmie się przeróbki akwa (oczywiście za opłatą) jednak boję się tego, że gdyby była jakaś awaria prądu to, żeby nie zalało mi mieszkania-wolę zostać przy naprawdę solidnym kubełku (a FLuval taki mi się wydaje). Z góry dziękuję za cenne spostrzeżenia.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: 450L fluval fx5 czy to dobry pomysł?

Post autor: Przemek Wieczorek » 18 gru 2010, 21:22

Kup sobie dwa unimaxy 250 koszt 500 zł obydwóch Serwis wysmienity filtry tanie cichutkie Częsci tanie i dostępne od ręki http://allegro.pl/unimax-250-filtr-zewn ... 43165.html
Do tego dwie głowice aquael ,osobno duże gąbki http://allegro.pl/pompa-wirnikowa-aquae ... 99055.html
http://allegro.pl/gabkado-filtra-8-5x16 ... 18237.html
I masz chłopie za 650-700 zł porządną filtracje

ambroży
senior
senior
Posty: 105
Rejestracja: 27 maja 2006, 17:59
Imie i Nazwisko: Adam Ambroży
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pisz
Lokalizacja: Pisz
Kontaktowanie:

Re: 450L fluval fx5 czy to dobry pomysł?

Post autor: ambroży » 18 gru 2010, 22:22

Też mam akwarium 450litrów i mam sumpa .I nie ma szans zalania mieszkania nawet jak zabraknie prądu .Do tego mam jeszcze zrobione na całym akwarium plenum.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości