Szafka pod akwa POZNAŃ PROSZĘ O POMOC

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

firebladem
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2010, 17:11
Imie i Nazwisko: Mateusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań, Piątkowo

Szafka pod akwa POZNAŃ PROSZĘ O POMOC

Post autor: firebladem » 09 gru 2010, 13:47

Noszę się z zamiarem kupienia akwarium 375 lub 450L i będzie mi potrzebna mocna szafka, bo boję się tych zwykłych na allegro czy w sklepach internetowych. Poza tym chcę zrobić sump a te wszystkie szafki mają "komory" które komplikują sprawę. Czy jest ktoś z Poznania lub okolic kto pomógłby mi zrobić taką safkę na kątownikach? Nie znam się na stolarce a nie chcę póżniej żałować poza tym nie mam czasu... ;-( Jeszcze jedno ważne pytanie czy orientuje się ktoś jakie obciążenie zniesie podłoga w bloku z płyty (os.Jana III Sobieskiego), gdzie mogę to sprawdzić? Waga samego akwarium 450L z wodą to 530kg a gdzie sump piasek i reszta łącznie pewnie jakieś 600-650 kg. PROSZĘ O POMOC!!!!

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Szafka pod akwa POZNAŃ PROSZĘ O POMOC

Post autor: niki 28 » 09 gru 2010, 14:19

Spokojnie kolego."Twój" temat przerabiany był już nie raz.Podłoga z wielkiej płyty żelbetonowej ma naprawdę dużą wytrzymałość.I z takowej blok w którym mieszkasz jest napewno zbudowany.Poza tym warto pamiętać że akwa przeważnie stoi przy ścianie,tym samym ciężar brutto całego zestawu akwa jest zniwelowany w stosunku do sytuacji gdybyś miał go np na środku pokoju.Tam właśnie obciążenie stropu byłoby największe,co wcale nie znaczy że nie wytrzyma pod ciężarem całego zestawu.Nie wiem jak duży sump chcesz zastosować,nie mniej ja bym kupił raczej gotowa szafkę,a samego sumpa zrobił na wymiar np jednej z komór szafki.Możesz poprosić też producenta o jakieś małe zmiany w jej budowie.Co do wytrzymałośći gotowych szafek,to nie masz powodów do obaw,są bardzo wytrzymałe.Ważne żebyś ją odpowiednio wypoziomował,i obowiązkowo karimatę między spód akwa a stolik .Co do wielkośći akwa,to raczej proponuję Ci 450-tkę
Każde akwa po czasie robi się jakieś "małe" :wink:

matipat
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2010, 11:01
Imie i Nazwisko: Piotr Witczak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Koziełowy
Lokalizacja: Poznań

Re: Szafka pod akwa POZNAŃ PROSZĘ O POMOC

Post autor: matipat » 10 gru 2010, 09:17

Katastrofy budowlanej raczej nie spowodujesz. Mieszkam z drugiej stony Warty w Koziegłowach. 450 litrów od pół roku stoi na postumencie z cegły przy gipsowej ścianie działowej,także śmiało działaj. Nie wiem kto zrobi Ci szafke, natomiast jeśli chodzi o samo szkło polecam skorpionakwatera na podolanach.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości