Klej JBL-proszę o opinie.

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
Kostek
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Imie i Nazwisko: Marcin Kostusiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: zgierz/lodz/wloclawe
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: Kostek » 16 lip 2009, 18:40

Witam wszystkich serdecznie.Tak jak w tytule jeżeli ktoś miał do czynienia z takim klejem lub coś słyszał o nim prosiłbym o opinie.Interesuje mnie czy klej po pewnym czasie się nie odkleja,czy woda która niekiedy skapuje z pokrywy nie przenika miedzy tło a szybę i nie robią się zacieki,czy w końcu po naklejeniu tła nie widać kleju itp. Pytam ponieważ jestem na etapie zakładania akwarium 450 l. i nie wyobrażam sobie ze nakleję tło naleje wody a po kilku dniach lub miesiącach to wszystko zacznie się odklejać i paskudnie wyglądać.A może ktoś ma inny wypróbowany sposób na przyklejenie tła z tyłu akwarium??proszę o opinie i porady. Pozdrawiam Marcin.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: TURYSTA » 16 lip 2009, 19:08

Poszukaj klejenia na olej :)

Awatar użytkownika
Kostek
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Imie i Nazwisko: Marcin Kostusiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: zgierz/lodz/wloclawe
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: Kostek » 16 lip 2009, 20:55

He,he:) czytałem o klejeniu na olej i jakoś mnie to nie przekonuje.

Iwek_22

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: Iwek_22 » 16 lip 2009, 21:01

Kostek pisze:He,he:) czytałem o klejeniu na olej i jakoś mnie to nie przekonuje.
Pewności nie będziesz miał, dopóki nie spróbujesz - samym czytaniem nie zdobędziesz doświadczenia, chociaż to chwalebne (czytanie) - popieram Turystę.

klaus
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2009, 12:28
Imie i Nazwisko: klaudiusz rek
Lokalizacja: Opole

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: klaus » 16 lip 2009, 21:50

najprostszy sposób od gościa zajmujacego sie reklamami. Najlepiej gdy baniak leży, i mamy pełny dostęp do strony, którą chcemy okleić, odtłuszczamy płynem do mycia okien wycierając do sucha, przygotowana wcześniej okleina powinna być nieco większa w razie gdy zejdzie nam trochę z toru, odklejamy 1-2 cm podkładu od krótszego boku i przyklejamy, patrzymy naciagając trochę okleinę wzdłóż baniaka czy czasem za bardzo nie zeszło, jeżeli nie prosimy do pomocy drugą osobę i ona powoli bedzie odklejała z dołu papier, powoli, a my tymczasem ubieramy szmacianą rekawiczkę dopasowaną do ręki i w czasie powolnego odklejania dociskamy tło do szkła przesuwając palce w jedna i drugą stronę, oczywiście można zrobić sobie krotkie przerwy, powolne odklejanie i jednoczesne dociskanie nie pozwala dostać sie powietrzu pod okleinę, a nawet jak dostaną się malutkie pęcherze, malutkie to po nalaniu wody i podgrzaniu jej do temp. używalnosci baniaka zostaną przez temp. sciągnięte. Tak zrobiłem z niebieską okleiną i efekt jak pomalowana sciana. Osobiście nie zadowala mnie niebieski kolor tła wiekszy efekt jest przy czarnym tle, ale to juz kwestia gustu

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: Marek81 » 17 lip 2009, 21:38

Klaus na pewno się namęczyłeś !!!
Ja dodam że nie kleje foli na sucho jak opisał Klaus, taką folię klei się na mokro !!
przygotowuje sobie w zraszaczu do kwiatków wodę, dodaje 4 krople płynu do mycia naczyń i mieszam.
-Zraszam tym płynem ścianę oklejaną.
-Przygotowana folię kupioną w FOLIO PLEXIE, odklejam ją od papieru zraszając stronę pokrytą klejem.
-Nakładam folię na akwarium i zraszam lekko folię na wierzchu.
-Biorę w dłoń gumową ściągaczkę do szyb i przytrzymując jedną dłonią folię ściągam od połowy wodę z foli, wyciskając przy tym wodę z pod niej. Tak przyklejona folia po 12h jest pięknie i łatwo przyklejona.

To banalny sposób !

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: CraNcH^MS » 19 lip 2009, 19:11

Klej JBL jest dobry jeśli chcesz kleić tło kupione w sklepie akwarystycznym. Jeżeli chcesz kleić folię samoprzylepną (niebieska, czarna) to najlepiej użyć sposobu na wodę. Wypróbowane osobiście i 100% skuteczny sposób dokładnego przyklejenia folii.

Awatar użytkownika
Kostek
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Imie i Nazwisko: Marcin Kostusiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: zgierz/lodz/wloclawe
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: Kostek » 19 lip 2009, 21:22

Witam wszystkich i dziękuje za odpowiedzi!Chodzi mi właśnie o przyklejenie tła zakupionego,nie chodzi mi o folie samoprzylepna.Wiec tak: folia na wodę z płynem sprawdzone na 100 %,a zakupione tło na klej JBL? pozdrawiam Marcin.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: CraNcH^MS » 20 lip 2009, 19:59

Napisz w Googlach: JBL Fixol Forum

Przykładowa odpowiedź, pewnie znajdziesz ich więcej:

http://www.kfa.org.pl/aforum.php?op=sho ... ge=0#18066


Nie znam osobiście nikogo kto zastosował ten klej w swoim akwarium. Musisz zdać się na opinie użytkowników z sieci. Klej JBL Fixol zakupisz na Allegro (zajrzałem są tam obecnie trzy oferty).

El-tee
senior
senior
Posty: 132
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Paweł Cholaś
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kowalowice
Lokalizacja: Kowalowice

Re: Klej JBL-proszę o opinie.

Post autor: El-tee » 31 lip 2009, 19:59

Olej naprawdę się sprawdza.
Najlepiej z pierwszego tłoczenia :mrgreen:

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości