Tło - szukanie pomysłu

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Tło - szukanie pomysłu

Post autor: Andrew72 » 02 lut 2009, 22:52

Forumowicze
Szukam, szukam i szukam jakiegoś ciekawego tła i nie znajduję.
Jest kilka pomysłów w necie na tło ale żadne mi nie przypadło do gustu w taki sposób, że bym powiedział z zachwytem, że to jest to :cry: .
Mianowicie
1.Strukturalne to zabiera miejsce w akwarium i dodatku różne cuda się dzieją za nim
2. Nalepiany łupek - nie chciałbym przylepiać czegokolwiek do szyby.
3. Foto tapety - coś nie przemawiają do mnie - nie znalazłem takich co odwzorowywały środowisko dysków.
4. Pianka, styropian - dużo miejsca zajmuje z tyłu akwarium
5. Jedyne co mi się podobało to tło które zrobił sobie Jeki -

http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... c&start=45
W moim przypadku za bardzo nie mam możliwości wykonania czegoś takiego aby jakościowo było dobre. Nie mam papieru o wysokiej jakości i w dodatku wydruk o dużych rozmiarach (200 cm) był by kłopotliwe.

Tak wiec szukam inspiracji.
Czy macie jakieś pomysły?.

Co sądzicie o tym tle co załączyłem na zdjęciu. To jest próbka więc słowa krytyki są wskazane.
Załączniki
tło.jpg
tło.jpg (99.32 KiB) Przejrzano 10180 razy

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 02 lut 2009, 23:00

A może by tak kawałki lignitu czy powiedzmy drzewa mopani o kształtach zbliżonych do deseczek pokleić coś w rodzaju kieszeni i ułożyć je na tylnej ścianie, a w te kieszeni posadzić roślinki typu blyxa lub typowo trawnikowe. Sam mam ochotę coś takiego zmajstrować.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 02 lut 2009, 23:13

Normalnie tak egzotyczne słownictwo :wink: że musiałem najpierw sięgnąć do netu żeby wypowiedź zrozumieć. O ile dobrze zinterpretowałem to wymagało to by pielęgnacji i swobodnego dostępu, aby chociażby dbać o zasadzone ziele. U mnie to nie zdało by egzaminu bo akwarium jest dosunięte do ściany dość blisko.

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 03 lut 2009, 00:59

yyy... mnie się wydaje że Piotrek miał na myśli tło wewnętrzne ;)

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 03 lut 2009, 08:29

loccutus pisze:yyy... mnie się wydaje że Piotrek miał na myśli tło wewnętrzne ;)
UPS ale wpadka :oops:.

A co sądzicie o tym tle?

Gość

Post autor: Gość » 03 lut 2009, 08:33

Według mnie dobrym, estetycznym i bardzo, bardzo prostym rozwiązaniem jest zastosowanie tapety samoprzylepnej. Ja kupiłem rolkę czarnej matowej tapety w Castoramie i nakleiłem na tylną szybę. Rozwiąznie proste, tanie (14 zł za rolę 2x0,45 m) i łatwe do utrzymania w czystości ( zwyczajnie czyścikiem wyczyścisz tylną szybę - jak zastosujesz taka pomiętą folię, to już po niej czyścikiem nie przejedziesz).

Gość

Post autor: Gość » 03 lut 2009, 08:36

Z tłem wewnętrznym zawsze będzie jakiś kłopot, mniejszy lub większy, ale zawsze... Bedzie to trudniej wyczyścić, może się odklejać, reagować z wodą, trudniej glony wyczyścić.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 03 lut 2009, 08:38

Jeszcze znalazłem takie wersje

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Post autor: GrzesiekK. » 03 lut 2009, 08:50

Od wielu lat w moich zbiornikach stosuje jeden typ tła, wałek do malowania + czarna farba, zamalowuję po prostu od zewnętrznej strony tylna szybę, wygląda estetycznie, bardzo łatwo utrzymać w czystości, w moim przypadku maluje na czarno, rośliny i ryby ładnie kontrastowo wyglądają na czarnym tle.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 03 lut 2009, 08:53

GrzesiekK. pisze:Od wielu lat w moich zbiornikach stosuje jeden typ tła, wałek do malowania + czarna farba, zamalowuję po prostu od zewnętrznej strony tylna szybę, wygląda estetycznie, bardzo łatwo utrzymać w czystości, w moim przypadku maluje na czarno, rośliny i ryby ładnie kontrastowo wyglądają na czarnym tle.
Jakie stosujesz farby?
Nie łuszczy się?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 03 lut 2009, 09:02

GrzesiekK. napisał;
Od wielu lat w moich zbiornikach stosuje jeden typ tła, wałek do malowania + czarna farba, zamalowuję po prostu od zewnętrznej strony tylna szybę, wygląda estetycznie, bardzo łatwo utrzymać w czystości, w moim przypadku maluje na czarno, rośliny i ryby ładnie kontrastowo wyglądają na czarnym tle.

To proszę o jakieś zdjęcie takiego akwa chciałbym i napewno nie tylko ja zobaczyć jak się to prezentuje.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 03 lut 2009, 11:20

Wracając do mojego pierwszego postu w tym wątku to oczywiście że chodziło o tło wewnętrzne.

Jeżeli chodzi zaś o czarne jednolite tło to jest to jak najbardziej ortodoksyjne podejście zielarzy kiedy akwaria holenderskie były mitem niedostępnym dla nas.

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Post autor: GrzesiekK. » 03 lut 2009, 12:38

buldozer1978 pisze: To proszę o jakieś zdjęcie takiego akwa chciałbym i napewno nie tylko ja zobaczyć jak się to prezentuje.
Nie ma problemu, wieczorem cyknę fotę, co do farb zwykła emalia ftalowa, zresztą 90% sklepów akwarystycznych rozwiązuje temat tła w akwariach z rybami.

pzdr. Grzesiek

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 03 lut 2009, 20:35

Kolejnym moim pomysłem jest zrobienie tła na zasadzie masy papierowej a potem malowanie przy pomocy bejc uzyskując coś na wzór tła strukturalnego o cieńszych wymiarach i zamontowany za szybą. Po bejcy pomalować lakierem bezbarwnym matowym. Nie mam pojęcia czy by się to sprawdziło - ale taki pomysł przyszedł do głowy w czasie relaksu. Ale wydaje mi się że to by było zbyt pracochłonne bardzo i nieznany efekt końcowy, bo chyba nikt czegoś takiego nie zrobił jeszcze.

Czy macie jeszcze jakieś pomsły?

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 03 lut 2009, 21:36

Kilka lat temu miałem tło z płyt korkowych, połamane kawałki nakładane jeden na drugi, na dodatek kilka kolorów i efekt był super, powstawała piękna głębia.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości