Tło - szukanie pomysłu

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 10 lut 2009, 20:35


Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 10 lut 2009, 21:44

marcinxcom pisze:a jak ci się podoba moj pomysl :)
http://pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2& ... &highlight
Tło bardzo ładne gratuluje rezultatu końcowego. Widać włożoną pracę i twoją pasję.

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 18 lut 2009, 21:52

zerknij teraz zmiana oswietlenia w stylu czarne wody :)

Awatar użytkownika
kazik
senior
senior
Posty: 183
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: swarzędz
Kontaktowanie:

Post autor: kazik » 19 lut 2009, 11:45

Najlepsze jest zawsze tło wykonane z naturalnych materiałów (jakoś nie mogę wstawić fotki) - korzenie, kora, mech wszystko montowane w skrzynce ( głębokość 15cm wystarczająca) z osb i obowiązkowo podświetlone. Ważne aby nie było płaskie, korzonki muszą odstawać. Głębia takiego zestawu jest niesamowita .

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: Tło - szukanie pomysłu

Post autor: RobertN » 11 lut 2010, 23:11

Daję stary opis i fotki tła jakie kiedyś zrobiliśmy, czyli w 2004 roku. Dziś zamiast świetlówki należy dać diody led , wtedy takowych łatwo dostępnych nie było. Kopia opisu całego tła. Zdjęcia archiwalne z 2004r.

Oświetlone tło zewnętrzne jest na drewnianej ramie - "jak obraz" - i umieszczone za akwarium.
Najpierw wykonujemy ramę na której wszystko będzie się trzymać- użyliśmy płyty pilśniowej.
Wycięliśmy otwór - przez niego idą kable i węże do akwarium (dzisiaj wyciął bym mniejszy).
Założyliśmy ramki w celu usztywnienia całości.
Materiałem na którym wszystko się trzyma jest pianka do uszczelniania okien
- >najpierw pryskamy piankę i wklejamy kawałki drewna, posypujemy wiórkami i tym co nam się podoba, można wkleić np sztuczne rośliny...........
W piankę, w którą powklejane są:
wcześniej pocięte kawałki drewna mahoniowego ( użyliśmy korzenia z akwarium-bardzo twardy-trzeba ciąć piłą tarczową) , posypane wiórkami z cięcia tego drewna, kolorowym żwirkiem do akwarium (ale bez przesady) -sypać warstwami, aby całość imitowała nakładające się na siebie warstwy ziemi- brzegu.......... wg gustu można dodać wszystko.
po lekkim wyschnięciu "przyklepujemy ", a niektóre pęcherze pianki trzeba przekłuwać czymś grubszym niż igła.
Całość jest pomalowana najpierw cieniutką warstwą farby do mebli ogrodowych, a w niektórych miejscach kilkukrotnie w celu wydobycia innego odcienia , a na koniec jeszcze bezbarwną w spray'u- " żeby był błysk" i żeby się nie zbierał na nim kurz.
Tło oświetlone jest jarzeniówką taką do garażu (leży ona luźno na drewnianych podpórkach)- podłączoną do zegara , który włącza się, kiedy na dworze robi się ciemniej a wyłącza po 30 min od wyłączenia głównego oświetlenia w pokrywie-ryby mają czas porozkładać sobie łóżka ;D ( na jarzeniówkę aby jej światło "nie biło" do góry mam założony wyciągnięty z ręcznika papierowego środek ten taki tekturowy, przecięty na pół- miałem zrobić z rurki pcv ale już tak zostało).
Uwaga------------->>>>>>>>>>>Prace przy piance do uszczelniania okien prowadzimy w rękawiczkach gumowych a na podłodze rozkładamy folię.<<<<<<<<<<<<<-----------

Do stolika na którym stoi akwarium są założone do blatu z tyłu kątowniki aluminiowe i całość jest wsuwana z boku. Góra tła do boków akwarium jest przyklejona zwykłą taśmą samoprzylepną. Boki akwarium oklejone są tapetą, która była wcześniej z tyłu.

Całość wygląda wieczorem jak jaskinia, sprawia efekt trójwymiarowości , powiększa akwarium, motywuje do czyszczenia tylnej szyby.

* Część artystyczną wykonała Basia

Nie mogę znaleźć tych zdjęć samego tła, mam kilka starych zdjęć z założonym tłem już w akwarium.


Obrazek
Obrazek

Zdjęcia z wykonania. Opis powyżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Lampa podświetlająca tło to mały niewypał. Spaliła się już 2x a rachunki za nią wyrzuciłem, a jest na nią 1 rok gwarancji. (ps. da się ją naprawić, nie pali się lampa tylko jakiś kondensator-opis naprawy na elektrodzie)
ps. jak je wyciągnę to zrobię zdjęcie i wstawię jak wygląda obecnie, bo zostało pomalowane na ciemniejsze kolory.
pozdr Robert

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości