lampa UV-jak odpalić bez osłony?

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

lampa UV-jak odpalić bez osłony?

Post autor: bingant » 15 kwie 2008, 20:26

Witam i mam pytanie do szanownych kolegów. Otóż mam lampę UV Aquael i nie wiem czy istnieje taka możliwość, żeby ją włączyć bez tego tubusu/obudowy? Zagnieździł mi się w piasku kwarcowym ten cholerny glon nitkowy i tak sobie pomyślałem, żeby położyć na dnie włączoną lampę UV i przykryć z góry np. kawałkiem foli aluminiowej. Może w ten sposób zabiję to cholerstwo kawałek po kawałku. Problem w tym, że jak wyciągnę lampę z obudowy, to nie chce się włączyć. Szukałem już sto razy jakiegoś włącznika-zabezpieczenia i ni w ząb nie mogę zajarzyć gdzie tkwi zagadka. Za wskazówki z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam - Robert.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 15 kwie 2008, 20:34

Nie próbuj nawet, promieniowanie UV poza obudową lub bez osłony niszczy wszystkie powłoki gałek ocznych, parzy zewnętrzną warstwę skóry itp. jeśli chcesz stracić zdrowie to Twoja sprawa, ale uchroń przynajmniej rodzinkę i inne żyjątka w Twoim akwa, pozdrawiam

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 15 kwie 2008, 20:35

A to żeś sposób na glona wymyślił???!!!!

W życiu bym na to nie wpadł - może i lepiej.

Równie dobrze możesz postawić akwa na ognisko, tylko z góry dolewaj zimnej wody, żeby rybom nic nie było. :)

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 15 kwie 2008, 21:15

Rzecz w tym, że w akwarium ogólnym nie ma żadnych ryb, tylko kilka roślin. Moje paletki są w 200-tu litrowym sterylniaku. Przeniosłem je, kiedy zmieniałem żwir na piasek kwarcowy. Posadziłem rośliny i czekałem aż się dobrze ukorzenią. Niestety ten cholerny glon opanował całe akwarium. Wiem, że promienie UV są szkodliwe dla zdrowia.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 15 kwie 2008, 22:15

Więc nie pytaj głupio tylko uruchom kompletną lampę i niech chodzi, zobaczymy co będzie się działo, pozdrawiam

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 16 kwie 2008, 14:08

Z czego mi wiadomo lampa UV działa na pierwotniaki, oraz na zakwit wody.

NIGDY NIE UŻYWAJ LAMPY UV BEZ OBUDOWY !!!.

Przypuszczam, że dokonałeś radykalnych zmian w swoim akwarium (wymiana podłoża na piasek kwarcowy) w tej chwili masz zdestabilizowany zbiornik. Sprawdź parametry wody PO4, NO2, NO3, zgaś światło na dwa tygodnie, dosadź kilka roślin szybkorosnących. Wpuść też otoski lub zbrojniki niebieskie i próbuj uzyskać równowagę biologiczną w swoim akwarium.

Na glony jest jedynie dobra równowaga biologiczna w akwarium :).

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości