Napowietrzanie do sumpa

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

gentor
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:07
Imie i Nazwisko: Ryszard Tomasik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wieliczka
Lokalizacja: Wieliczka

Napowietrzanie do sumpa

Post autor: gentor » 17 sty 2007, 19:41

Drodzy forumowicze!
Mam 500l akwarim,do filtracji używam sumpa z gąbką jako filtr mechabniczny i złozem biologicznym.
Sump jest umieszczony w piwnicy i dzięki temu nie słychać pracującej pompy. Cały osprzęt chcę przenieść do filta,grzałki już przeniosłem i zastanawiam się czy nie przenieść też napowietrzania. Gdybym kostkę napowietrzacza umięścił w komoże sumpa to czy woda zostanie dostatecznie natleniona ?
Bendę wdzięczny za wszelkie opinie.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 17 sty 2007, 20:39

Czy ta kostka napowietrzacza to jedyna metoda natleniania wody w Twoim akwarium ?

gentor
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:07
Imie i Nazwisko: Ryszard Tomasik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wieliczka
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: gentor » 17 sty 2007, 21:05

Jeżeli chodzi o urządzenia natleniające to jest to pompka powietrza i kostka.
Jeżeli chodzi o metody to myślę że opadająca woda do komina ,a następnie do komory sumpa też rozpuszcza pewną ilość tlenu. Rośliny też swoje robią.

bizon24
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2007, 13:13
Imie i Nazwisko: Adam Kurzawa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Oleśnica
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: bizon24 » 18 sty 2007, 11:11

Napowietrzając wodę w sumpie pomozesz rozwijać się pożytecznym bakteriom. Jak pewnie wiesz one też do prawidłowego rozwoju potrzebują tlenu. W tej chwili takie napowietrzanie stosuje się np. w filtrach przeznaczonych do oczek wodnych. Są tam umieczczone specjalne dysze i łopatki rozbryzgujące wodę, która jest w konsekwencji bogatsza w tlen. Poogladaj sobie stronkę http://www.superfiltr.republika.pl/. Tam jest trochę informacji. Ja u siebie na dno w komorach sumpa chyba wstawię kostki napowietrzające i ustawię na min. powodując niewielki ruch wody no i natlenienie. Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości