Układ sterowania urządzeniami w akwarium

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Aleks
junior
junior
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2006, 08:54
Lokalizacja: Brzeg, Opolszczyzna
Kontaktowanie:

Post autor: Aleks » 03 lut 2006, 14:24

Witam. Naczytałem sięo tym przez dwie godziny zanim dotarłem do ostatniego postu i ... co dalej. Pewnie o czymś nie wiem, pewnie nie było o tym mowy na forum. Jak sięto skończyło. Powstało coś czy legło w gruzach.
Napisz Hypno coś więcej, chyba że masz już dość. A może jest dalszy ciąg w jakimś innym temacie, na innym forum?? Pozdrawiam - Aleks.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 06 lut 2006, 14:01

Nie legło w gruzach :-) Życiowe sprawy zmusiły mnie do chwilowego odłożenia projektu na bok ale... właśnie życiowe sprawy wyprostowały się i na dniach powracam do tematu. Jakaś tam mocno siermiężna wersja jest i działa. Ale to jeszcze nie do zaprezentowania. Cierpliwości.. kilka dni i znowu będzie sporo nowowsci w tym wątku.

Aleks
junior
junior
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2006, 08:54
Lokalizacja: Brzeg, Opolszczyzna
Kontaktowanie:

Post autor: Aleks » 06 lut 2006, 15:02

Dzięki za informacje, cieszy mnie to niezmiernie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 06 lut 2006, 17:00

To zrób jakaś fotke tego prototypu :)

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 06 lut 2006, 17:05

Prototyp to płytka testowa + kupa kolorowych drucików :-) OK coś wyknuję

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 06 lut 2006, 17:13

mówisz "pajączek" na biurku :) skąd ja to znam heeh ;)

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 10 lut 2006, 20:02

Ja również nie porzuciłem tematu. Długo trwało zanim usiadłem do tego na poważnie, ale w końcu sie pozbierałem i pusciłem do drukarni prototyp płyty do miernika o którym mowa kilka stron wyżej. Jeżeli moje prognozy sie sprawdzą to uzyskamy rozdzielczość pomiaru teoretycznie 0.005 pH
Jak bedzie realnie - życie pokaże.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 19 lut 2006, 09:27

Fakt trochę to trwało a ja już jestem o kilka miesięcy starszy ;) Może doczekam się wnuka i zarażę go akwarystyką no i w tym tempie jak osiągnie pełnoletność to ma jak w banku że proto i typy zmienią się w pełni działający sprzęt . Troszeczkę mnie martwi że może dojść do syndromu przestarzałego projektu - jak powiedział ktoś od Sony - to co produkujemy to już przestarzały sprzęt to co projektujemy jest i tak spóźnione w czasie ale ........... nasze pomysły są świeże ;).

XRXno1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2006, 08:46

Post autor: XRXno1 » 09 mar 2006, 11:26

Krotoszyn - mam niedaleko do fachowca :) Milicz pozdrawia

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 25 cze 2006, 15:01

Nieśmiało zapytam ;) - czy są jakieś nowe wieści w temacie?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 26 cze 2006, 08:51

Tak są :-) układ jest dopracowywany. Największe problemy mam aby całą tą "mądrość" zmieścić w ograniczonej pamięci mikrokontrolera. Cały czas walczę z bajtami aby to wszystko zmieścić w 32kB pamięci.

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 26 cze 2006, 10:14

no.. idzie jak krew z nosa aczkolwiek...

pH już opanowane - działa steruje zaworem, mierzy z rozdzielczością 0.01pH z dokładnością zależną od jakości płynów kalibracyjnych. Posiada 2 punktową automatyczną kalibrację we wybranych buforach 7/9 lub 4/7 jelsi zajdzie potzreba można zrobić soft do kalibrowania w innym zakresie.

Niestety nie udąło mi się wykonac mechanizmu szybkiej kalibracji - jak chcciał Cocoloco - niestety trwa ona wiecej niż 5 sekund ;( szczerze mówiąc to trwa wiecznośc bo nawet do 20 minut, przy czym można ją zakończyć szybciej ale kosztem dokładności - a nie o to chodzi. W każdym razie chce nad tym jeszcze popracować.

Jak widać na fotkach jest jeszcze miernik potencjału redox z wyjściem na ozonator - i tu mam problem do rozwiązania którego potzrebni są ludzie posiadający elektrody i mierniki redox. Chodzi o wymiane doświadczeń i mam po prostu kilka pytań "technicznych"

Wyświetlacz wysokokontrastowy - biało niebieski - naprawde czytelny, nawet w jasny dzień z 4 metrów (chyba że ktoś ma -1 dioptrie jak ja i nie nosi okularów :D)

co poza tym - na prośbe kumpli z niemiec - menu po niemiecku również, obsługa klawiaturką "dotykową" ....

opisu dosyć - teraz fotki mojego prototypu - docelowo ma być ładniejszy panelik no i mniej "kabli" :D...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 26 cze 2006, 10:18

zaczyna to wygladać ładnie ;) - a czas leci - wnuka jeszcze nie mam więc proszę się czasem nie sugerować .
Teraz najważniejsze - zapytam wprost - jak wygląda cena kosztów oczywiście z podaniem ceny dodatkowo elektrody .
Tylko nie piszcie mi że ten rezystor to z babci pralki więc nie potrzeba go liczyć ........ nie każdy ma babcię która zgodzi się na taką operację ;)

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Post autor: loccutus » 26 cze 2006, 10:36

Cen elektrod nie znam - wiem że są mocne rozpiętości. Ja swoje Hydromety kupiłem "po znajomości" i wiem że cena była okazyjna ale proszę nie prosić o załatwienie bo naprawde ledwo dla siebie dałem rade. Za pH zapłaciłem 60, za Redox 100zł. Niestety ta informacja jest w sumie "na nic".

Co do elektroniki - koszt użytych przeze mnie cześci w detalu zamyka się w 150zł. _Nic nie ma z odzysku - wszystko jest kupione. Mało tego sprzet projektowałem tak żeby nie było problemów z nabyciem czegoś bo jest zbyrt "egzotyczne". Co do ceny gotowego i zmontowanego urządzenia- moge sie wstępnie wypowiedzieć ale wolałbym sie wstrzymać ze względu na to że nie ukończony jest Redox i po prostu nie wiem czy nie musze przeprojektować układu a to by miało na pewno wpływ na cenę.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 26 cze 2006, 12:59

Kurczę Panowie, Świat będzie to od Was kupował :mrgreen:.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości