Kubelek do 960l

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Kubelek do 960l

Post autor: jzajonz » 04 gru 2016, 15:47

pkmdmarek pisze:Czyli raz przykryte akwarium to juz koniec, nie sciagasz pokrywy do czyszczenia? A jak sie wtedy rece moczy? Duzo masz miejsca do sadzenia,czyszczenia, lapania? Jak wielki jest ten otwor przez ktory sie karmi ryby?
Pokrywy mają też zdejmowane pokrywy górne poprzez które swobodnie robisz co chcesz. Oczywiście utrudniają dotarcie do dna bo to dodatkowe 10cm ale można też całą pokrywę przechylić opierając o ścianę nie ruszając węży i przewodów.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Re: Kubelek do 960l

Post autor: mirek » 09 gru 2016, 22:13

Jeśli już ma być kubełek do tego baniaka to tylko EHEIM 2060 - lub dwa takie połączone szeregowo. Jednak zastanowił bym się nad sumpem. W takim dużym zbiorniku sump będzie wygodniejszy w pracach i wydajniejszy.
Kiedyś - dawno temu miałem 860l i tam pracował właśnie taki układ z dwoma Eheimami 2060. bez problemów przez kilka lat.

Awatar użytkownika
pkmdmarek
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 26 paź 2016, 18:17
Imie i Nazwisko: Marek Marecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: 3miasto

Re: Kubelek do 960l

Post autor: pkmdmarek » 02 paź 2019, 01:11

Eheim 2080 czy Fluval FX6
No dobra dosc dlugo mnie nie bylo ale obiecalem sobie ze napisze co i jak dla tych co przed dylematem.
Padl wybor na Fluval Fx6 i na Eheim2080- kupilem oba. Od uruchomienia Eheim dziala i juz, koniec, on dziala. Ale jak odpalilem FX6 - to :shock: jest moc, to jest wodospad, rozbryzg wody na 0.5metra - fale potezne (mysle sobie to jest COS). Tak bylo na poczatku. A eheim ciagle tak samo dziala. Fluwal po 6 dniach zwolnil i woda z niego wylatywala a nie Tryskala - ale ok - troszke sie przypchal. Po miesiacu zauwazylem, ze ten ,,cwany system (smart pomp),, odpowietrzania co 24 godziny to zaden cwany system tylko koniecznosc. Okazalo sie, ze tak sie zapowietrza, ze dalsza praca jest niemozliwa(nie znalazlem gdzie lapie powietrze). Tak wiec, Fluwal sie odpowietrza a Eheim dziala. I doszlo do tego, ze teraz kupuje drugiego 2080 i mam do sprzednia FX6. Z nim jest zabawa, odpowietrzanie, czeszczenie, wylaczanie by sie dobrze odpowietrzyl... (A 2080 ciagle dziala). Oba filtry chodza ciagle juz rok - 2080 nie wiem gdzie jest bo on chodzi z takim samym przeplywem wiec po co go otwierac? A FX6 byl otwierany co miesiac, co dwa , bo to sie zapowietrzyl, bo to piasku naszlo i wirnik malo co pcha, bo to cos wpadlo (a ile piskorkow i malych glonojadow naszlo przez takie duze przerwy w ssacym koncu....). Tak czy siak - jak czytasz to i chcesz miec pewnosc to tylko eheim 2080 a jak chcesz zabawe to kup ode mnie FX6 w dobrym stanie i z calym dodatkowym wezem i odmulaczem fluwala gratis ;). Na moje 960l oba filtry spisuja sie fajnie , gdyby nie ciagle bable z FX6, gdyby nie ten chalas z FX6, gdyby nie wibracje z FX6 i co 24h przerwa... teraz juz idzie do mnie kolejny 2080. Teraz juz wiesz dla czego FX6 jest dwukrotnie tanszy - ja juz wiem czemu. Pozdro

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Kubelek do 960l

Post autor: przynenta » 02 paź 2019, 07:58

Taniej jednak i lepiej byłoby zastosowanie sumpa, ale dobrze, że temat rozwiązałeś pozytywnie.

Awatar użytkownika
pkmdmarek
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 26 paź 2016, 18:17
Imie i Nazwisko: Marek Marecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: 3miasto

Re: Kubelek do 960l

Post autor: pkmdmarek » 05 paź 2019, 19:24

No tak , sump, ale na to trzeba miec miejsce/ wytrzymala posadzke i kogos kto nad tym czuwa. Nie mozna zapiac sump - wsadzic wezy i pojechac na miesieczne wczasy. Auto karminiki i grzalki sa bzobslugowe - kubelki tez. A sump...

Awatar użytkownika
Alutka
członek PKMD
Posty: 699
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:54
Imie i Nazwisko: Alicja Kowalczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rejowiec Fabr.
Lokalizacja: Lublin/ Rejowiec Fabr.

Re: Kubelek do 960l

Post autor: Alutka » 05 paź 2019, 20:59

Niezależnie od filtracji i wszystkiego, zostawienie akwarium na miesiąc- już nawet przysłowiowy nie będzie niczym mądrym.
A sump... Może mieć automatyczną dolewkę, czerpiącą z pojemnika 50 i więcej litrów. Ale jak ze wszystkim, im więcej elementów, tym większa szansa, że coś pójdzie nie tak.

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Kubelek do 960l

Post autor: tuptus » 16 cze 2020, 20:02

pkmdmarek pisze:
05 paź 2019, 19:24
No tak , sump, ale na to trzeba miec miejsce/ wytrzymala posadzke i kogos kto nad tym czuwa. Nie mozna zapiac sump - wsadzic wezy i pojechac na miesieczne wczasy. Auto karminiki i grzalki sa bzobslugowe - kubelki tez. A sump...
To dobrze że mój sump o tym nie wie i działa bezobsługowo.
Ktoś tu chyba naczytał się opowieści dziwnych treści albo korzystał ze źle zaprojektowanego sumpa.
Osobiście każde akwa powyżej 500L miałem z sumpem, kiedyś trafiła się 350tka z sumpem 105L ;)

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Re: Kubelek do 960l

Post autor: mirek » 04 lip 2020, 15:17

tuptus pisze:
16 cze 2020, 20:02
pkmdmarek pisze:
05 paź 2019, 19:24
No tak , sump, ale na to trzeba miec miejsce/ wytrzymala posadzke i kogos kto nad tym czuwa. Nie mozna zapiac sump - wsadzic wezy i pojechac na miesieczne wczasy. Auto karminiki i grzalki sa bzobslugowe - kubelki tez. A sump...
To dobrze że mój sump o tym nie wie i działa bezobsługowo.
Ktoś tu chyba naczytał się opowieści dziwnych treści albo korzystał ze źle zaprojektowanego sumpa.
Osobiście każde akwa powyżej 500L miałem z sumpem, kiedyś trafiła się 350tka z sumpem 105L ;)
Potwierdzam 100% racji .
Sump jest całkowicie bezobsługowy 10 krotnie niż każdy kubełek. Doceni to dopiero ktoś kto ma nie pierwszego sumpa.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości