super filtr

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 maja 2007, 18:14

Trzeba dać "zawsze pokazuj moje imię i nazwisko" i na koniec po zapisaniu zmian kliknąć "odśwież profil postnuke".

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 23 maja 2007, 18:20

Może być :lol: Jeki co z tym filtrem?

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 23 maja 2007, 18:29

Spójrz po prawej stronie na listę użytkowników, Jeki teraz nie jest zalogowany, więc chyba ciężko mu będzie natychmiast odpowiedzieć :)

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 23 maja 2007, 21:29

mam juz filterek i pompe Atman 38W jak mam to podłączyc moze mi ktos schemacik narysować??:)

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 24 maja 2007, 09:07

Ech......Napiszę jaśniej NIE SPRZEDAJĘ

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 24 maja 2007, 12:10

Coś takiego będzie chodzić??
Załączniki
filterek.jpg
filterek.jpg (8.17 KiB) Przejrzano 6656 razy

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 24 maja 2007, 12:21

Po co ten trójnik???
Pompa ssie z akwarium, tłoczy na filtr i z filtra wraca do akwarium.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 maja 2007, 12:33

Uff - widzę że rozumiesz że nic nie rozumiesz - potrzebujesz dodatkowy wąż łączący wylot z filtra z zassaniem pompy . Układ zasypujesz odpowiednią ilością ziemi okrzemkowej i zalewasz wodą .
Zamykasz obwód tym dodatkowym wężem . Wkładasz do akwarium i włączasz pompę . Kiedy zobaczysz po 15-20 minutach że woda w filtrze jest super czysta rozdzielasz połączenie " w kółko" czyli zdejmujesz wąż z wlotu do pompy - tak jak masz w tej chwili na rysunku . Ziemia okrzemkowa w czasie pracy "w kółko" osadzi się na wkładzie filtra tworząc dodatkową warstwę filtracyjną - okrzemkową - po rozłączeniu obwodu pompa będzie pobierać wodę z akwarium i poprzez filtr oczyszczoną wrzucać do zbiornika . Musisz pamiętać że czysta odfiltrowana woda będzie się mieszać z brudną . Dlatego proces oczyszczenia potrwa jednak kilka godzin .

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 24 maja 2007, 13:56

Gdzie ma iść ta czysta przefiltrowana woda??
Załączniki
filterekk.JPG
filterekk.JPG (13.69 KiB) Przejrzano 6629 razy

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 maja 2007, 16:31

jak to gdzie ?? do wlotu pompy tak jak na Twoim rysunku i ma iść tak długo aż ziemia okrzemkowa nie osadzi się na wkładzie - czyli około 15-20 minut później możesz zdemontować ten wężyk ale masz na to sekundy bo inaczej ziemia zacznie się zsuwać z wkładu . Czyli zrób tak jak teraz narysowałeś po uruchomieniu zobaczysz że w tym Twoim zestawie masz "mleko" nie wodę ( ziemia okrzemkowa wymieszana z wodą ) . Po pewnym czasie zauważysz że woda staje się krystaliczna bo ziemia okrzemkowa osadziła się na wkładzie tworząc warstwę . Wtedy możesz zdjąć wężyk z wlotu do pompy . Skieruj go jak najdalej od wlotu od pompy im dalej tym lepiej - po co ma pobierać czystą wodę w większej ilości niż brudną . Czy teraz stała się jasność ??

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 24 maja 2007, 17:37

Najpierw zobie obieg zamknięty zeby ziemi sie przykleiła ale co puzniej jak odłącze tego węża który zassysał wode to w tym filtrze wogule nie będzie cisnienia jak woda z niego wyjdzie??(pierwszy schemat który dałem jest dobry??mam tak zorbic po tym gdy ziemia sie przyklei??)
Prosze narysuj mi schemacik w pancie taki byle jaki :)

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 maja 2007, 17:44

teraz ja już nic nie rozumiem - proszę o wytłumaczenie co znaczą te trudne wyrazy - zobie puzniej wogule pance .

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 24 maja 2007, 18:17

Gdy ziemia okrzemkowa przykleji się już do wkłady z filtrze,to jak mam pużniej podłączyc węże??.tak jak na schemacie pierwszym(filterek.jpg)?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 maja 2007, 18:24

Tak - jak już zobaczysz że wyfiltrowała się ziemia na wkładzie filtra i w obiegu już jest tylko czysta woda , po prostu rozłącz wąż wchodzący z filtra do pompy . Okrzemek się nie odklei bo pompa nadal będzie tłoczyć wodę i ciśnienie się nie zmieni . Ciśnienie w obiegu zamkniętym nie jest większe niż w otwartym bo tyle samo wody pompa pobiera ile wypływa z filtra - więc okrzemek będzie się trzymał wkładu . Tylko wyłączenie pompy spowoduje brak ruchu wody która trzyma ten okrzemek na wkładzie . Nie wierzysz więc idź do łazienki i przyłóż kartkę papieru na ścianę skieruj na nią wodę z węża od prysznica i puść kartkę . Później zawołaj mamę i wytłumacz jej że już rozumiesz działanie siły oddziaływania wody . Mama wytłumaczy Tobie jeszcze jedno prawo fizyczne co zwiększy krążenie krwi i słowo później napiszesz poprawnie oraz łatwiej będziesz łapał co do Ciebie ktoś pisze

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 24 maja 2007, 18:34

??
Załączniki
filttr.jpg
filttr.jpg (10.18 KiB) Przejrzano 6585 razy

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości