super filtr

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 lip 2008, 21:05

Raczej nie według mnie co najmniej z 4 powodów:
1) W kubełkach ze szczelnością pomiędzy kubełkiem a gąbką jest marnie i obawiam się że spora część ziemi poleciała by do zbiornika,
2) Nawet jeżeli uszczelniło by się to miał byś zbyt małą powierzchnię, bo za nią robiła by Ci praktycznie tylko powierzchnia czołowa gąbki,
3) Wylot wody poprzez pompkę jest nieosłonięty gąbką tak jak powinno być w takim filtrze gdzie wylot znajduje się wewnątrz worka, który zostaje potem oblepiony przez ziemię,
4) Pompki w takich filtrach mają raczej za małą wydajność.

Alek popraw mnie jeżeli nałgałem.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 22 lip 2008, 21:20

Myślałem w ten sposób, żeby na początku zamulić kubełek ziemią okrzemkową zamykając jego obieg w kółko powiedzmy na godzinę. Dopiero potem można by podłączyć kubełek z akwarium.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 22 lip 2008, 22:03

Teoretycznie gdby w jeden z koszyków kubełka wsadzić materaił jaki jest w filtrach okrzemkowych, np, owinąć nim oryginalną gąbkę z koszyka, kubełek zapuścić najpierw w samoobiegu to chyba mogłoby zadziałać jako filtr okrzemkowy, ale nie wiem czy w praktyce to wyjdzie ... ???
Test potrzebny.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 22 lip 2008, 22:18

Gdybym tylko miał trochę tej ziemi, to zaraz odpalam maszynę.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 22 lip 2008, 23:25

Gdzieś czytałem (może i tu na tym forum), że na filtr okrzemkowy dobrze nadaje się filtr basenowy INTEX (pompa z wkładem). Próbował już ktoś takie rozwiązanie?

http://www.allegro.pl/item397478661_pom ... 58604.html

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 23 lip 2008, 08:10

bingant pisze:Gdybym tylko miał trochę tej ziemi, to zaraz odpalam maszynę.
Zapraszam nad morze na szklaneczkę :wink:

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 23 lip 2008, 08:13

CraNcH^MS pisze:Gdzieś czytałem (może i tu na tym forum), że na filtr okrzemkowy dobrze nadaje się filtr basenowy INTEX (pompa z wkładem). Próbował już ktoś takie rozwiązanie?

http://www.allegro.pl/item397478661_pom ... 58604.html



Tak, na wystawach organizowanych przez klub.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 23 lip 2008, 09:10

Po szklaneczce, to mógłbym błędnie podłączyć węże ;)

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 24 lip 2008, 21:48

a może ktoś z szanownych kolegów ma do odsprzedania powiedzmy 1kg tego magicznego proszku?

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 24 lip 2008, 22:05

Jawornik Ruski -wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie przemyskim, w gminie Bircza, na Pogórzu Przemyskim.

z drugiego końca polski jak dla mnie zakupowałem do filtra ziemię okrzemkową od osoby pracującej w kopalni piachu która wystawiała na allegro - proponuje na gogle poszperać związane z tą miejscowością lub na allegro lub innym portalu aukcyjnym.
pozdrawiam -może coś troszeczkę pomogłem. (dam znać jeśli mi coś w garażu zostało - wyślę za darmo poproszę tylko wtedy o zwrot kosztów przesyłki)

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 25 lip 2008, 20:11

Wielkie dzięki marcinxcom za zainteresowanie i chęć pomocy. Wysłałem Ci info na PW i proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 27 lip 2008, 09:27

Witam - wiadomość odczytałem na "pw" dzisiaj wróciłem z nad morza jutro zrobię porządki w garażu i poszukam końcówki worka z piachem -jak napisałem wyżej nie chcę nic za piasek "ziemia okrzemkowa" jedynie podam koszta wysyłki - proszę odpisać może być ogólnie na forum o jakom ilość chodzi 5-10 30 kilo ?? ( ostatnio wysyłałem z firmy paczkę o wadze 35 kilo -to trzeba liczyć się z kosztami np. w pocztex-ie około 80-100zl ( i to chyba byli najtańsi z tego co pamiętam jak obdzwaniałem firmy kurierskie) (jedynie nr konta i adres proszę "pw")

Awatar użytkownika
moeneo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2009, 22:59
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: moeneo » 24 mar 2009, 22:28

Filtracja przez ziemię okrzemkową mocno zakwasza wodę?

Blaster
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2009, 14:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Blaster » 01 kwie 2009, 09:36

Witam,ostatnio mieliśmy zanik prądu i padła biologia w skutek czego zrobiła się zupa.Dzięki uprzejmości TOMa,który mi ofiarował ziemię okrzemkową zastosowałem ten cudowny wynalazek na patencie Jekiego.Efekt po 8h pierwsze czyszczenie wkładu z zielonej brei,po 24h woda kryształ.Serdeczne podziękowania dla TOMa i Jekiego za pomoc.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re:

Post autor: niki 28 » 22 gru 2011, 19:23

Blaster pisze:Witam,ostatnio mieliśmy zanik prądu i padła biologia w skutek czego zrobiła się zupa.Dzięki uprzejmości TOMa,który mi ofiarował ziemię okrzemkową zastosowałem ten cudowny wynalazek na patencie Jekiego.Efekt po 8h pierwsze czyszczenie wkładu z zielonej brei,po 24h woda kryształ.Serdeczne podziękowania dla TOMa i Jekiego za pomoc.Pozdrawiam.

Czas odświeżyć temat.Ostatnio,a właściwie na przejśćiach pór roku w moim akwa mam problemy z glonami,i to tymi najgorszymi -pływającymi w tonii wodnej.Co prawda niedługo baniak mój znajdzie sobie miejsce w innym pokoju,mniej nasłonecznionym,póki co muszę sobie z nimi jakoś radzić.Lampa Uv raczej się nie sprawdza,bo i tłucze mi wszystko w akwa wraz z biologią.Postanowiłem sobie zrobić filtra okrzemkowego.Pompa z centralnego ogrzewania+rura grubościenna z PVC,i wszystko hula jak talala.Jutro postaram się wkleić kilka fotek,póki co warto używać tegoż wynalazku bo jest naprawdę bardzo skuteczny .Naraźie chodzi w "szpitalu".Całą obsadę wrzuciłem na metro kilka dni temu,tym samym teraz robi za węgiel aktywny doskonale klarując wodę.Jutro mam zamiar "przelecieć"całe akwa ogólne.Alek w tym wątku udowodnił liczbami,że ziemia okrzemkowa zatrzymuje nawet bakterie,wirusy i grzyby.Myślę że dobrym pomysłem jest go okresowo używać.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości