Opinie na temat filtrów

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

egzepoznan
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2010, 13:21
Imie i Nazwisko: Wojciech Pietraszczak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Opinie na temat filtrów

Post autor: egzepoznan » 05 kwie 2012, 11:08

Jako , że przymierzam się do zakupu filtra do nowej 160 L dla zbrojników ( będzie jeden wew dodatkowo ) mam dylemat co wybrać i tu 3 opcje :

Tetra EX 700 w nowej wersji
Unimax 250
JBL e901

Proszę o opinie osób które miały lub mają w/w filtry ( + i - ) w/w filtrów mile widziane :d
w tej chwili działa u mnie Fluval 105 ( Low-tech ) i jestem z niego zadowolony wcześniej miałem Eheim 2224 też był si ale tu inny przedział cenowy :)

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: nobleKoziol » 07 kwie 2012, 09:03

Fluval 406

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: mors29 » 07 kwie 2012, 11:31

Tetra EX 700 mam i złego słowa nie powiem

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: nobleKoziol » 07 kwie 2012, 12:08

nobleKoziol pisze:Fluval 406
fluval 406 jest zmodyfikowanym 405, jest troszku mocniejszy, klapka od glowicy jest zmieniona, ( niepowinna sie lamac ). rury mocowane w aqwa sa przezroczyste, czyszczenie nie wymaga wyciagania calego zestawu z wody,podiewasz 4gabki sa umieszczone z boku wiec oczyszczona woda wpada do mediow.

najwiekszym minusem Sa karbowane Weze, poniewasz trzeba je co jakis czas czyscic.

Filtr z reguly nie przecieka, chyba ze przy serwisie nie zle zamontujesz uszczelke :mrgreen: Kultura pracy jest wysoka, napewno pracuje ciszej od tetry.

michal.l
senior
senior
Posty: 197
Rejestracja: 24 paź 2011, 21:09
Imie i Nazwisko: Lach Michał
Miejsce zamieszkania/miasto/: myślenice
Lokalizacja: Myślenice

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: michal.l » 07 kwie 2012, 17:36

nobleKoziol pisze:
nobleKoziol pisze:Fluval 406
najwiekszym minusem Sa karbowane Weze, poniewasz trzeba je co jakis czas czyscic.
sorry ale myślisz że innych węży się nie czyści ??? :shock:

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: nobleKoziol » 08 kwie 2012, 01:46

michal.l pisze:
nobleKoziol pisze:
nobleKoziol pisze:Fluval 406
najwiekszym minusem Sa karbowane Weze, poniewasz trzeba je co jakis czas czyscic.
sorry ale myślisz że innych węży się nie czyści ??? :shock:
Nie wydaje mi sie ze tak czesto jak te od fluval-a, Tylko dla tego ze sa karbowane zbieraja wiecej zanieczyszczen. Jesli waz jest gladki nie ma takiej potrzeby. w moim 305 musialem czyscis co 3 miesiace, bo wydajnosc filtra spadala przynajmniej o polowe.
pozdrawiam :D

michal.l
senior
senior
Posty: 197
Rejestracja: 24 paź 2011, 21:09
Imie i Nazwisko: Lach Michał
Miejsce zamieszkania/miasto/: myślenice
Lokalizacja: Myślenice

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: michal.l » 08 kwie 2012, 08:25

Ocz. masz rację ale myślę że raz na te 3 -mce to nie problem poświęcić kilka minut :wink:

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: nobleKoziol » 08 kwie 2012, 09:23

Ja na fluvala nie nazekam, ale te weze to jest wada. ale filtef jest supes.

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: myslu » 11 kwie 2012, 17:27

Mam jbl e1501 i nie polecam. Od nowosci bujam siè z serwisem, ktory dziala mega powolnie. Mam eheima 2224 i chodzi od 2 lat bez problemu. Unimaxa 250 mialem ale oddalem go z akwa tesciowi. U mnie bez wiekszych problemow poza cieknieciam z tej przesowanej dzwigni regulujacej przeplyw. Jednak serwis pierwsza klasa kurier przyjechal zabral a potem przywiozl nowa glowice. Wszystko trwalo 3 dni. Obecnie u tescia bez problemow. Filtr ma juz prawie 4 lata. Tetre mial kupel i sie jej pozbyl. Lipa byla ale to nie byl najnowszy model. Sory za pisownie ale w telefonie nie mam polskich znakow.

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: mkozubski » 11 kwie 2012, 18:42

panowie co do węży w fluvalach to jest to zabieg celowy aby zwiększyć powierzchnię dla bakterii - mycie węży mija się z celem, w myśl zasady "częste mycie skraca życie" u mnie fluval 405 pracował 5 lat bez zarzutu - węży nie myłem nigdy

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: nobleKoziol » 11 kwie 2012, 23:38

mkozubski pisze:panowie co do węży w fluvalach to jest to zabieg celowy aby zwiększyć powierzchnię dla bakterii - mycie węży mija się z celem, w myśl zasady "częste mycie skraca życie" u mnie fluval 405 pracował 5 lat bez zarzutu - węży nie myłem nigdy
To sie zgadza Ze to zabieg celowy, ale po 3 miesiacach filtr prawie przestawal dzialac, woda ledwo sie wylewala wiec w obrocie bylo mniej wody.

Awatar użytkownika
maciek71
członek PKMD
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2005, 16:09
Imie i Nazwisko: Maciej Macniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: North of Poland
Lokalizacja: 54°42′N 18°24′E

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: maciek71 » 12 kwie 2012, 05:50

nobleKoziol pisze:
mkozubski pisze:panowie co do węży w fluvalach to jest to zabieg celowy aby zwiększyć powierzchnię dla bakterii - mycie węży mija się z celem, w myśl zasady "częste mycie skraca życie" u mnie fluval 405 pracował 5 lat bez zarzutu - węży nie myłem nigdy
To sie zgadza Ze to zabieg celowy, ale po 3 miesiacach filtr prawie przestawal dzialac, woda ledwo sie wylewala wiec w obrocie bylo mniej wody.
Z Macikiem się zgadzam,też miałem Fluwala 205 działał bezproblemowo przez kilka ładnych lat,węży nigdy nie czyściłem.Max ale w to że po trzech miesiącach filtr przez brudne węże tracił na wydajności to jakoś nie mogę uwierzyć :shock:

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: nobleKoziol » 12 kwie 2012, 09:30

Wiesz Macku akwarium, akwarium nie rowne. Ja tylko opisuje moje sposzczezenia. Filtr faktycznie jest swietny, zawsze lubialem fluwal-e nigdy mnie nie zawiodly. W moim wielogatunkowym mialem 70 rybek w 240l i no3, po4 musialem co tydzien dodawac. Nawet jesli wyczyscilem filtr i weze, oczywiscie woda z akwarium, nic sie nie dzialo. parametry badalem co dzien.

Awatar użytkownika
maciek71
członek PKMD
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2005, 16:09
Imie i Nazwisko: Maciej Macniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: North of Poland
Lokalizacja: 54°42′N 18°24′E

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: maciek71 » 12 kwie 2012, 10:59

nobleKoziol pisze:Wiesz Macku akwarium, akwarium nie rowne. Ja tylko opisuje moje sposzczezenia. Filtr faktycznie jest swietny, zawsze lubialem fluwal-e nigdy mnie nie zawiodly. W moim wielogatunkowym mialem 70 rybek w 240l i no3, po4 musialem co tydzien dodawac. Nawet jesli wyczyscilem filtr i weze, oczywiscie woda z akwarium, nic sie nie dzialo. parametry badalem co dzien.
To że filtr tracił na wydajności to chyba raczej ilość obsady jaką miałeś w zbiorniku a co za tym idzie to i filtr się szybciej zabrudzał i dlatego działał jak działał.No ale nie o tym wątek. Sorki za offtopic :D . Ja osobiście polecam Fluwale,ten którego używałem był bezproblemowy i działa do dziś.Nie wiem jak z jakością obecnia produkowanych,teraz używam filtra DIY i jak dotej pory mnie nie zawiódł.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości