Pompa do podmian

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 09 gru 2005, 11:40

W pralce zastosowany jesy hydrostat działający na zasadzie ciśnienia - faktycznie można coś takiego rozważyć bo bez trudnu można wymontować to z jakieś pralki z odzysku ;)
Pewnie koszt pralki zakupionej u szrotowców będzie niższy niż samych części w sklepie AGD ( resztę sprzedamy na złom - pokryjemy transport i ................ smutki utopimy w morzu wódki )
Problem z takim rozwiązaniem jest inny - zawory z pralki szybko się palą bo nie są przystosowane aby być pod napięciem kilkanaście godzin . To może stanowić problem .
Co do hydrostatu to jako element kontrolujący poziom jest ciekawym spojrzeniem - życzę powodzenia oraz wyrozumiałości sąsiadów jak coś się nie uda ;).

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 09 gru 2005, 11:56

cocoloco pisze:zawory z pralki szybko się palą bo nie są przystosowane aby być pod napięciem kilkanaście godzin .
I tak i nie. U mnie chodził jeden z zaworów pralkowych (odcinających wodę) przy stałej podmianie prawie rok czasu. Fakt nie był on włączony non-stop. Zrobiłem mu pracę przerywaną 45-on i 15-off. Grzał się dosyć mocno, ale nic poza tym.
Myślę, że do podmian wody trwających do godziny dwa, trzy razy w tygodniu taka pomka nada się się spokojnie. Teraz tylko pytanie czy pralka nie napełnia się pod wpływem ciśnienia z sieci? Bo jeżeli tak to tam żadnej pomki nie ma. Niestety tego to ja już nie wiem.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 09 gru 2005, 12:08

zawory z pralki szybko się palą bo nie są przystosowane aby być pod napięciem kilkanaście godzin


I tak i nie. U mnie chodził jeden z zaworów pralkowych (odcinających wodę) przy stałej podmianie prawie rok czasu. Fakt nie był on włączony non-stop. Zrobiłem mu pracę przerywaną 45-on i 15-off. Grzał się dosyć mocno, ale nic poza tym
Moja uwaga o paleniu się zaworu powstała na bazie doświadczenia że 24 godziny toto mi nie wytrzymało - stopił się elegancko ;)
Piotr uważa że jest inaczej ale potraktował go jako dziecko w szkole 45 minut i przerwa . Teraz mamy dylemat czy zdanie spokojnie wytrzyma rok jest prawidłowe czy chodzi o to że 45 minut da radę .

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 09 gru 2005, 12:21

cocoloco pisze:
zawory z pralki szybko się palą bo nie są przystosowane aby być pod napięciem kilkanaście godzin


I tak i nie. U mnie chodził jeden z zaworów pralkowych (odcinających wodę) przy stałej podmianie prawie rok czasu. Fakt nie był on włączony non-stop. Zrobiłem mu pracę przerywaną 45-on i 15-off. Grzał się dosyć mocno, ale nic poza tym
Moja uwaga o paleniu się zaworu powstała na bazie doświadczenia że 24 godziny toto mi nie wytrzymało - stopił się elegancko ;)
Piotr uważa że jest inaczej ale potraktował go jako dziecko w szkole 45 minut i przerwa . Teraz mamy dylemat czy zdanie spokojnie wytrzyma rok jest prawidłowe czy chodzi o to że 45 minut da radę .


Zapomniałem dodać, że u mnie 48 godzinny pracy non-stop przeszedł bez bólu. Dlatego tylko na tej podstawie zdecydowałem się na jego zastosowanie. Co prawda to prawda, że potraktowałem go po szkolnemu, ale mimo całego testu pełengo zaufania na pracę długą to do tego ustrostwa nadal nie mam.
Jednak uważam, że do pracy przerywanej nadaje się znakomicie.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 09 gru 2005, 13:33

Eeeee nie łapię... do końca wypowiedzi Alka ale nieważne... Nie wypowiadam się o tym czy się topią (znaczy od temperatury wysokiej a nie w wodzie) czy nie bo nie mam doświadczenia w tej materii. Natomiast wiem o co pytać jak będę chciał kupić :-) Zapytam się "a te to się topią czy nie?" :D A z pompką to pomyśl Piotr.... może i napełnia się dzięki większemu ciśnieniu w sieci wodociągowej, ale coś zużytą wodę wypompować "pod górkę" musi więc pompka na pewno jest w każdej pralce automatycznej (dodałem automatycznej żeby Alek się nie czepił ;-) )

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 09 gru 2005, 14:53

Hypno pisze: A z pompką to pomyśl Piotr.... może i napełnia się dzięki większemu ciśnieniu w sieci wodociągowej, ale coś zużytą wodę wypompować "pod górkę" musi więc pompka na pewno jest w każdej pralce automatycznej (dodałem automatycznej żeby Alek się nie czepił ;-) )
:oops: :oops: :oops: :oops:

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości