Filtr Panelowy proszę o porady

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

firebladem
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2010, 17:11
Imie i Nazwisko: Mateusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań, Piątkowo

Filtr Panelowy proszę o porady

Post autor: firebladem » 23 sty 2012, 21:18

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenia dotyczące filtra panelowego umieszczonego wew akwarium. Poniżej schemat tego jak bym chciał to zrobić ale z fizyki nigdy nie byłem dobry i proszę o porady, cenne opinie i uwagi.
Ja widzę to tak w akwarium wyznaczam sobie miejsce na filtr, dzielę go przegrodami. W jednej z przegród robię albo otwór albo za pomocą rurki pcv umożliwiam pobór wody do filtra (czy pompa o której piszę dalej będzie na tyle dobra że zassie wodę na wysokość 45 cm?-przypominam pompa jest na samym końcu i zasysa wodę z ostatniej komory). Następnie woda przepływa przez poszczególne komory filtra i na końcu w ostatniej komorze za pomocą rurek pcv podłączonych do pompy cyrkulacyjnej wyprowadzam przefiltrowaną wodę do akwa. Pompa jest umieszczona na zew filtra ale przy podłączeniu rurki umieszczonej wew filtra powinno zasysać wodę i stworzyć obieg wody wew filtra. Dobrze myślę? Czy moja teoria jest błędna? Akwarium będzie miało pojemność ok 280 L a filtr ok 24L jak myślicie czy pompa o wydajności 1400L/h wystarczy? Miałem na myśli coś takiego http://allegro.pl/filtr-gabkowy-pompa-1 ... 17303.html
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi szczególnie rozwiązań technicznych. A i jeszcze jedno czy wysokość filtra powinna być taka sama jak wysokość akwarium? Czy tafle wody w akwarium i filtrze mają być równe czy może któraś ma być niżej a któraś wyżej?
Załączniki
projekt 2.png
projekt 2.png (35.19 KiB) Przejrzano 2807 razy
projekt 1.png
projekt 1.png (67.96 KiB) Przejrzano 2807 razy

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości