konduktometr

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

konduktometr

Post autor: Leszek66 » 15 sty 2012, 08:46

Przymierzam się do kupna urządzenia do pomiaru przewodności wody. Co myślicie o tym.
http://allegro.pl/konduktometr-ec-meter ... 61951.html
Załączniki
2020961951.jpg
2020961951.jpg (26.87 KiB) Przejrzano 8212 razy

Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

Re: konduktometr

Post autor: Leszek66 » 15 sty 2012, 15:56

Rzeknijcie słowo. Korzystacie z takowego sprzętu, czy zbędny balast. Jak i tak u mnie w tarliskowym 100% RO.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: konduktometr

Post autor: _TOM_ » 15 sty 2012, 23:38

Chyba zbędny, bo nigdy w swojej przygodzie z akwarystyką i dyskami nie miałem nic takiego, a przewodności nie znam do teraz :)

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: konduktometr

Post autor: Przemek Wieczorek » 16 sty 2012, 09:30

_TOM_ pisze:Chyba zbędny, bo nigdy w swojej przygodzie z akwarystyką i dyskami nie miałem nic takiego, a przewodności nie znam do teraz :)
Sądzę że przydatne urządzenie Sam Janusz używa

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: konduktometr

Post autor: _TOM_ » 16 sty 2012, 12:05

Przemek Wieczorek pisze:
_TOM_ pisze:Chyba zbędny, bo nigdy w swojej przygodzie z akwarystyką i dyskami nie miałem nic takiego, a przewodności nie znam do teraz :)
Sądzę że przydatne urządzenie Sam Janusz używa
pewnie używa jeszcze ze setka ludzi, ale co to ma do rzeczy i do tego pytania forumowicza?
czy on ma potrzeby takie same jak Janusz zakładasz od razu?
czemu Janusz nie pisze, tak ja to mam i wszyscy akwaryści miejcie też to samo?
czy przydatne naszemu koledze to urządzenie będzie, który napisał ten wątek, ja nadal powątpiewam osobiście i to nawet bardzo :)
mi do amatorskiej przygody z dyskami nigdy nie było potrzebne, więc po co ma Leszek tracić kasę?
podaj merytoryczny powód, a nie to że ktoś tam sobie coś takiego posiada w chacie.
fakt używania go przez jakąś osobę nie powoduje jeszcze, że trzeba na tym forum propagować by wszyscy to kupowali bo jest niezbędne ...
według mnie dla Leszka zbędne całkowicie :)

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: konduktometr

Post autor: slawekjul » 16 sty 2012, 14:35

Leszek66 pisze:Rzeknijcie słowo. Korzystacie z takowego sprzętu, czy zbędny balast. Jak i tak u mnie w tarliskowym 100% RO.
Raczej zbędne, raz , może dwa zmierzysz przewodność - okaże się ,że masz niską przewodność (100 % RO !!!!) i odłożysz do szuflady. Jeśli regularnie wymieniasz filtry w RO to niżej z przewodnością nie zjedziesz; ewentualnie jeszcze możesz sprawdzić kranówkę i wodę po RO. No chyba ,że się mylę i ktoś ci podpowie szerszy zakres zastosowań konduktometru.

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: konduktometr

Post autor: slawekjul » 16 sty 2012, 14:41

Dopiero wszedłem na tą aukcję - daj sobie spokój za tą CENĘ !!!
Konduktometr jest skalibrowany fabrycznie, i jak napisali w aukcji potem jest możliwość kalibracji za pomocą przycisków - Jak go będziesz kalibrował? na oko ?
Szkoda kasy wg mnie.

Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

Re: konduktometr

Post autor: Leszek66 » 16 sty 2012, 15:03

To że jest skalibrowany fabrycznie to chyba nic złego -,, fabrycznie skalibrowany na roztworze NaCl 700 µS." Sam bym tego chyba precyzyjniej nie uczynił.
Ja się owym urządzeniem zbytnio nie podniecam, chciałem usłyszeć wasze zdanie i dzięki wielkie.
Tak mi się ten wątek nasunął, przy okazji czytania np. obumieranie ikry.
W tym momencie może Tom ma rację, a tę kasę przeznaczyć na wymianę membrany w RO.
Ale z drugiej strony taki bajer to nowe doświadczenie.

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: konduktometr

Post autor: Alenquer » 17 sty 2012, 20:17

Jeśli chcesz się brać za rozmnażanie to warto konduktometr miec moim zdaniem. A odnosnie kalibracji to kupuje się roztwór do kalibracji za parę złotych i po sprawie.
Ja korzystam z konduktometru czesto i nie mierze zadnych twardosci, tylko przewodnosc i pH rowniez miernikiem elektronicznym. Szkoda zabawy z testami kropelkowymi.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: konduktometr

Post autor: nobleKoziol » 17 sty 2012, 20:50

Alenquer pisze:Jeśli chcesz się brać za rozmnażanie to warto konduktometr miec moim zdaniem. A odnosnie kalibracji to kupuje się roztwór do kalibracji za parę złotych i po sprawie.
Ja korzystam z konduktometru czesto i nie mierze zadnych twardosci, tylko przewodnosc i pH rowniez miernikiem elektronicznym. Szkoda zabawy z testami kropelkowymi.
Zgadzam sie z Arturem dobze kontrolowac wode ro, nigdy nie wiadomo kiedy jakosc sie pogorszy a tak masz pewnosc kiedy pre filtry wymienic. Ja uzywam a rozmnazam tylko apistograme. Sprzet raczej niezbedny niz zbedny, to moja opinia.
dla przykladu; ludzie kturzy prowadza morszczaki zyc bez tego nie moga, ja schodze z poziomem do 0.00 ppm. zeby to wiedziec jest mi bardzo potrzebny


maks

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: konduktometr

Post autor: nobleKoziol » 17 sty 2012, 20:59

Ja i kilku moich znajomych uzywamy dokladnie takiego, nie nazekamy. Co do kalibracji to jak jeden to robi to wszyscy mamy, prosto i tanio. :D

http://allegro.pl/miernik-aquafilter-td ... 82537.html

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: konduktometr

Post autor: slawekjul » 18 sty 2012, 08:34

; ludzie kturzy prowadza morszczaki zyc bez tego nie moga, ja schodze z poziomem do 0.00 ppm. zeby to wiedziec jest mi bardzo potrzebny


maks[/quote]



??????????????


Przewodnictwo
Sole nieorganiczne w wodzie składają się z dodatnio naładowanych kationów oraz ujemnie naładowanych anionów - które będą przewodzić prąd elektryczny po przyłożeniu napięcia pomiędzy dwoma elektrodami zanurzonymi w wodzie. Im więcej jest obecnych jonów, tym większy prąd - większe przewodnictwo (i niższa rezystywność).

Konfiguracja standardowej celi pomiarowej przewodnictwa wody
Przewodnictwo jest wyrażane w mikrosiemensach na centymetr (µS/cm) i jest stosowane do mierzenia jakości wody surowej i wody jakości podstawowej
http://www.sciaga.pl/tekst/21648-22-zan ... zenia_wody

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: konduktometr

Post autor: slawekjul » 18 sty 2012, 08:46

A propos morszczaków to Google mi podpowiada ,że jest to słowo związane z akwarystyką morską.
Sorry, gdzie Rzym , gdzie Krym ?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: konduktometr

Post autor: arturo » 18 sty 2012, 09:23

Nie miałem, nie mam, nie mam zamiaru mieć nigdy...... ryby trzymam bez problemu, rozmnażam, nie leczę, woda często robiona tylko "na oko", dla mnie osobiście zbędny wydatek... ale jak lubisz mieć "bajery" to sobie kup... nic tak nie uszczęśliwia jak zrobić sobie frajdę z nowego gadżetu..... :D pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: konduktometr

Post autor: nobleKoziol » 18 sty 2012, 11:30

slawekjul pisze:A propos morszczaków to Google mi podpowiada ,że jest to słowo związane z akwarystyką morską.
Sorry, gdzie Rzym , gdzie Krym ?
Slawku nie bardzo rozumiem twego posta. Nie wiem Tobie chyba sie wydaje ze wode do aqwa morskiego leje sie z kranu. Woda musi przejsc przez filtr ro i musi byc dobrej jakosci, bo kiedy dodajesz sol z mineralami nie mozesz przesadzi i nie mowie tu o zasoleniu.

cztli TDS jest potrzebny.

PS. TDS bada ilosc czoateczek rozpuszczalnych w wodzie na litr.
PS. postaram sie zrozumiec twego posta :D

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości