Filtracja 720L

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

sweddisc
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2011, 19:39
Imie i Nazwisko: Munir Tchaitchian
Miejsce zamieszkania/miasto/: Karlstad
Lokalizacja: Karlstad

Filtracja 720L

Post autor: sweddisc » 04 wrz 2011, 12:26

Witam!

Jest to moj pierwszy post na forum co prawda ale zapewniam ze sledze je od lat. Po kilkuletniej przerwie z dyskami powracam z wielka radoscia!! Zakupilem uzywany baniak o pojemnosci 720 wymiary 200X60X60 w ktorym poprzedni wlasciciel zainstalowal dwie pompy aquaela a 1500L/h w dwoch z modulow BTN. Jako masy filtrujacej uzyl takiej o to niebieskiej gabki(foto nizej).Wkrotce wybieram sie do Polski samochodem i zamierzam zrobic akwarystyczne zakupy i prosilbym o doradzenie mi w sprawie filtru/filtrow zew ktore by sie nadawaly do mojego zbiornika.


Obrazek

foto zbiornika w dniu dzisiejszym

Obrazek

Z gory przepraszam za ew niedociagniecia zwiazane z moim jezykiem polskim.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Filtracja 720L

Post autor: stanpiter » 05 wrz 2011, 22:01

sweddisc pisze:doradzenie mi w sprawie filtru/filtrow zew ktore by sie nadawaly do mojego zbiornika.
Trudno jest coś doradzać, sam dobrze wiesz - ilu akwarystów tyle opinii.
Ja doradzę tak
pytanie, dlaczego nie zrobisz wewnętrznej komory filtracyjnej
- jest bardziej bezpieczna od filtrów zewnętrznych, tam nic się nie rozszczelni i nie wycieknie na dywanik
- jest bardziej oszczędna
- jest wygodna i z odrobiną pomysłowości pomieścisz tam wszystkie duperele typu grzałka, UV, itd...
- nie zapowietrza się
- w porównaniu z filtrami może mieć kosmiczną pojemność, a co za tym idzie większą filtrację
- bla, bla, bla
owszem ktoś powie że zabiera miejsce w baniaku, tak zabiera lecz przy takiej pojemności zbiornika to pikuś a nawet pan pikuś:wink:
Pokop w mojej galerii zobaczysz jak mam to wykonane
Owocnych przemyśleń życzę
Hej

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Filtracja 720L

Post autor: Bogdan » 06 wrz 2011, 06:25

U mnie w 720 L pracują dwa filtry Eheim 2228 jednak trudno nie zgodzić się z Piotrem.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Filtracja 720L

Post autor: niki 28 » 06 wrz 2011, 19:17

Ja mam kubełka własnej roboty,o pojemnośći filtracyjnej ok 20l z różnymi wkładami.Ceramika,biobale,żwir.Na wlocie zastosowałem gąbkę.Dodatkowo w moim akwa pracuje turbinka z gąbką o przepływie wody 650l/h.W kubełku zastosowałem pompę o przepływie wody 750l/h .Na mój 600l baniak z obsadą roślinną taka filtracja,jest moim zdaniem wystarczająca.Co zastosujesz,kubeł czy sump?To już Twój wybór,ale trzymaj się jednej zasady.Im większa powierzchnia filtracyjna filtra tym lepiej

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości