Ozonator.

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

sebo8228
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 08 mar 2009, 18:46
Imie i Nazwisko: Sebastian Butyński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów

Ozonator.

Post autor: sebo8228 » 11 sty 2011, 18:00

witam!
Chciałbym zapytac bardziej doświadczonych kolegów o oznator. Znalazłem na allegro http://allegro.pl/promocja-400mg-h-ozon ... 21168.html i http://allegro.pl/zadbaj-o-zdrowie-gene ... 97771.html
Czy taki ozonator będzie dobry do celów akwarystycznych chodzi mi o przygotowywanie wody do podmian mam 50l zbiornik w którym przygotowuje wody do podmian. Przedział cenowy i wybór jest duży a ja do końca nie wiem co wybrac ? Ma ktoś jakieś propozycję na co zwrócic szczególną uwagę przy wyborze albo może jakiś inny sprzęt godny polecenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam Sebo8228.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ozonator.

Post autor: niki 28 » 11 sty 2011, 19:33

Temat ozonatora był nie dawno poruszany na tym forum.Ten którego chcesz kupić wydaje się być zupełnie wystarczający do celów akwarystycznych.Mam podobny,w tej samej cenie ,jednak bez wyłącznika czasowego.Z tego co widzę akurat ten jest w niego wyposażony.No chyba że się mylę.U mnie ozonator spisuje się całkiem dobrze.Ozonowanie wody do podmian rzeczywiście jest dobre.Szczególnie w okresie zimowo-wiosennym,oraz jesienno-zimowym,kiedy woda lubi szczególnie "wariować".Azotany,zarodniki glonów,i inne świństwa w tych okresach w naszej kranówie są normalnośćią.Tym bardziej zasadne jest jego stosowanie.Myślę ,że dokonasz dobrego wyboru kupując ten ozonator.

niki 28

sebo8228
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 08 mar 2009, 18:46
Imie i Nazwisko: Sebastian Butyński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów

Re: Ozonator.

Post autor: sebo8228 » 24 sty 2011, 13:44

Witam,
dzięki niki 28 za odpowiedz wlasnie zakupilem ten ozonator i na dniach rozpocznę jego testowanie. Mam pytanie czy ozonujesz tylko wodę do podmian czy również wodę w baniaku?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ozonator.

Post autor: niki 28 » 24 sty 2011, 16:28

sebo8228 pisze:Witam,
dzięki niki 28 za odpowiedz wlasnie zakupilem ten ozonator i na dniach rozpocznę jego testowanie. Mam pytanie czy ozonujesz tylko wodę do podmian czy również wodę w baniaku?
Ozonuję wodę zarówno do podmian,jak i w akwa ogólnym.Pamiętaj jednak,że ozon znakomicie sterylizuje wodę,ale jego zbyt duże stężenie w wodzie może zaszkodzić naszym rybom.Ja używam go nie dłużej niż 15min,zarówno w akwa z wodą do podmian,i ogólnym

sebo8228
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 08 mar 2009, 18:46
Imie i Nazwisko: Sebastian Butyński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów

Re: Ozonator.

Post autor: sebo8228 » 26 sty 2011, 00:17

wiem że pytanie może być banalne, ale z jaką częstowtliowością stosujesz ozonowanie w akwa ogólnym(raz w tygodniu czy codziennie)? Jak sam Jacku pisałeś że w nadmiarze ozon może zaszkodzić naszym dyskom. Nie chciałbym przedobżyć więc wole dwa razy spytać niż coś popsuć:)

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ozonator.

Post autor: niki 28 » 26 sty 2011, 10:19

sebo8228 pisze:wiem że pytanie może być banalne, ale z jaką częstowtliowością stosujesz ozonowanie w akwa ogólnym(raz w tygodniu czy codziennie)? Jak sam Jacku pisałeś że w nadmiarze ozon może zaszkodzić naszym dyskom. Nie chciałbym przedobżyć więc wole dwa razy spytać niż coś popsuć:)
Wodę do podmian ozonuję zawsze po napełnieniu akwarium .Ozonator chodzi około 15-20 minut.Natomiast w akwa ogólnym ozonuję wodę dwa razy w tygodniu też około 15 minut.Chcę dodać że akwarium do podmian ma pojemność 80 l,a ogólne 540l.Jakkolwiek czasem ozonowania wody w akwarium bez ryb nie musisz się bardzo przejmować,tak w ogólnym staraj się nie przesadzać.Tak jak mówię .Dwa razy w tygodniu po 15 wystarczy

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Ozonator.

Post autor: roh » 26 sty 2011, 15:21

Jacek to wszystko co piszesz to bezwzględna prawda z tym, że ozonator(ozonizator)hailea 100 chodzi u mnie raz w tygodniu przez 3 godziny(max czas na zegarze), a w razie jakichś perypetii bakteryjnych po dwie godziny co 2 dzień. należy tylko pamiętać żeby jak najdalej od wlotu do filtra umieszczać kostkę ozonującą gdyż ozon w wodzie(w zależności od temp, ph i no2)utrzymuje się od 15 do 30 sekund redukując się do tlenu dwuatomowego.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości