Unimax 500

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Unimax 500

Post autor: bohen21 » 31 lip 2010, 18:46

witam, posiada ktoś z was filtrAquaela unimax 500 lub ma dostęp do takowego, gdyż szukam jego wymiarów tzn szerokość dlugość i wysokość wraz z wężami. A szukam bo chce zamówić komode pod nowe akwa i planuje taki filterek kupić, a chciałem żeby komoda była jak najniższa bo akwarium będzie miało 70 cm wysokości a ja jestem karakan to żebym sięgnął:P proszę o pomoc

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Unimax 500

Post autor: stanpiter » 31 lip 2010, 21:22

bohen21 pisze:ja jestem karakan to żebym sięgnął
To kup drabinkę :mrgreen:
Żarty na bok, zaplanuj taką komodę do której zmieścisz nie tylko Aquaela ale również inny model, by nie przerabiać lub zamawiać nowej. W każdej komodzie najważniejsze jest to, by utrzymała większe akwa, jak już to nowe się skurczy :wink:

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Unimax 500

Post autor: bohen21 » 01 sie 2010, 08:43

ja teraz mam komode na 140 cm a akwa 120cm więc zapas był ale nie wziąłem pod uwagę że może szafka się ugiąc a dziecko w drodze więc dla jego bezpieczeństwa i mojej frajdy chce zamówić nową szafeczke i więsze akwa, ale warunki mieszkaniowe na chwile obecną na większe niż to już mi nie pozwolą dlatego chce zrobić jak najwyższe akwa a jak najniższą komode żebym nie musiał na drabine wchodzić,a filterek unimax 250 mi służyl prawie 4 lata więc jak unimax 500 wytrzyma tyle samo to będe wniebowzięty:P dlatego mnie ten wymiar interesuje bo właśnie pod ten filterek chce zrobić szafeczkę

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Unimax 500

Post autor: dylus » 02 sie 2010, 07:13

Znalazłem coś takiego https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stor ... ctId=10737 a najprościej do nich zadzwonić lub napisać i wymiary napewno dostaniesz .Patrząc na wymiary opakowania wynika że komoda będzie musiała mieć conajmniej 60 cm tak aby spokojnie wyjąć głowicę z wężami .

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Unimax 500

Post autor: bohen21 » 02 sie 2010, 08:16

takie coś też znalazłem tylko że oni nie uwzględniają węży i nie wiem czy głowica jest założona w opakowaniu czy nie leży obok, bo to jednak 4 węże i niezbyt łatwo będzie je uformować w szafce

Bercik
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 15 mar 2009, 11:17
Imie i Nazwisko: Sylweriusz Bonisławski
Lokalizacja: Łódz

Re: Unimax 500

Post autor: Bercik » 02 sie 2010, 19:11

wys.-46-47 do pompki z góry którą zalewamy filtr na starcie bez węży.
dł.-36-37
szer.ok.30

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Unimax 500

Post autor: bohen21 » 02 sie 2010, 21:53

dzięki, bardzo pomocne informacje przy projektowaniu szafki, jutro ide do stolarza i ciekaw jestem ile będzie mnie to kosztowało

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Unimax 500

Post autor: dylus » 03 sie 2010, 06:56

bohen21 pisze:dzięki, bardzo pomocne informacje przy projektowaniu szafki, jutro ide do stolarza i ciekaw jestem ile będzie mnie to kosztowało

Pamietaj o zostawieniu paru centymetrów wysokości abyś mógł swobodnie wypinać głowicę z wężami .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Unimax 500

Post autor: _TOM_ » 12 lis 2010, 12:07

kilkunastu cm, nie paru, odłącza się węże w tym modelu Unimax500 przez przekręcenie rączki i wyciągnięcie do góry !!! rączki na wysokość kilkunastu centymetrów nad pokrywę !!! bo kilkanaście centymetrów yle ma rura i uszczeknienia schowane w pokrywie.

jak nie zostawisz według mnie 20 cm wolnej przestrzeni nad rączką filtra to ciężko będzie rozmontować to w szafce potem i odłączyć węże ze złączkami.
inna opcja jak szafka za niska a masz Unimax500 to wysuniecie kubła z szafki i rozłączenie poza szafką, ale wtedy węże trzeba zostawić długie i je pozwijać w szafce, co zmniejsza wydajność filtra znacznie i nie jest proste, bo ten kubełek ma spora wagę i mimo kółeczek nei jest łatwo go wyciągnąć z szafki z 4 wężami podłączonymi.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości