Drabinka

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
janusz32
senior
senior
Posty: 162
Rejestracja: 08 kwie 2008, 17:42
Imie i Nazwisko: Janusz Łyżwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szydlowiec
Lokalizacja: Szydłowiec

Drabinka

Post autor: janusz32 » 08 mar 2010, 22:47

Witam szanowne grono.
Zakupiłem drabinke Nutrafin do CO2 i coś mi się wydaje,że te bąbelki jakieś duże wylatują na samym początku.Czy wymiana wężyka o mniejszym przekroju zmniejszy objętość bąbelka?Jak to jest u Was.A może lepiej się sprawdza dyfuzor ceramiczny?

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Drabinka

Post autor: Bogdan » 09 mar 2010, 06:58

Nowy wężyk nic nie pomoże. Potrzeba troszkę czasu aby drabinka się odtłuściła i będzie wszystko dobrze.
Moim zdaniem jednak najlepszym dyfuzorem jest kostka lipowa

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Drabinka

Post autor: bohen21 » 09 mar 2010, 12:05

każdy dyfuzor ma jakieś wady, ja przerabiałem drabinkę, kostke lipową i dyfuzor ze spiekiem ceramicznym. i te oststnie moim zdaniem są najlepsze. drabinka ma to do siebie że bąbelek nieraz nie zdąży się wchłonąć, widać jak dość spory ulatuje na owierzchnię wody gdzie pęka, no i drabinka gromadzi sporo brudu i między szczebelkami jak i na szybie gdzie jest przyczepiona, a jak zarośnie glonem to tragedia a jak ci się ślimak np dostanie na szczebelek to bąbel już dalej nie leci tylko się taki wielki ulatnia, kostka lipowa też jest dobra ale trzeba dośc częśto wymieniać, bo z czasem lecą coraz większe bąbelki, i wg mnie jest jednak mało estetyczna. dyfuzor ze spiekiem ma to do siebie że trzeba na niego uważać podczas czyszczenia, jest szklany i można go przypadkiem zbić, i sam spiek trzeba sporadycznie przecierać szwamką bo jako że jest biały szybko zarasta glonem. mam nadzieje że moje wypociny i odczuci ci się do czegoś przydadzą

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Drabinka

Post autor: fangornn » 09 mar 2010, 16:13

bohen21 pisze: i sam spiek trzeba sporadycznie przecierać szwamką bo jako że jest biały szybko zarasta glonem. mam nadzieje że moje wypociny i odczuci ci się do czegoś przydadzą
Mam pytanie. Co to jest szwamka :?:

Awatar użytkownika
janusz32
senior
senior
Posty: 162
Rejestracja: 08 kwie 2008, 17:42
Imie i Nazwisko: Janusz Łyżwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szydlowiec
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Drabinka

Post autor: janusz32 » 09 mar 2010, 19:24

[quote="bohen21"]
drabinka ma to do siebie że bąbelek nieraz nie zdąży się wchłonąć, widać jak dość spory ulatuje na owierzchnię wody gdzie pęka,
Jest na to sposób - pod lustrem wody umieścić dzwon co by do niego wpadały te bąbelki i tam skończyły swoją droge.
Przychyle się do Bogdana - poczekamy zobaczymy.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Drabinka

Post autor: bohen21 » 10 mar 2010, 08:27

szwamka to jest poprostu gąbka, czasem mi też się zdarzy napisać coś w pośpiechu gwarą:) a jeżeli chodzi o ustawianie dzwonów pod powierzchnią żeby bąbelek z drabinki do niego wpadał to niezły pomysł, że ja na to wcześniej nie wpadłem :) pozdrawiam

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Drabinka

Post autor: fangornn » 11 mar 2010, 07:25

bohen21 pisze:szwamka to jest poprostu gąbka, czasem mi też się zdarzy napisać coś w pośpiechu gwarą
Nie ma problemu, zapytałem z czystej (nie przecieranej szwamką )ciekawości. Takie wstawki gwarowe, upiekszają wypowiedzi. Tylko dla nie wtajemniczonych stanowią lekki problem.

Awatar użytkownika
loccutus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 11 paź 2005, 11:39
Imie i Nazwisko: Leszek Mikołajczak
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Re: Drabinka

Post autor: loccutus » 11 mar 2010, 10:11

OT:
Ady nie byde sie stalowoł ino skoro blubromy to nie borchej sie - po naszymu sie godo szwampka a nie szwamka

a żeby nie było - z powodzeniem stosowałem podawanie CO2 do wewnętrznego filtra. Raz na jakiś czas jak się za mocno przepływ gazu ustawiało szły bąble na głowice i wylatywał pył, ale generalnie większość gazu się rozpuszczała we filtrze.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości