grzałki atman

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Myrcin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2007, 08:49
Imie i Nazwisko: Marcin Krajewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: ok. Tarnowskich Gór

grzałki atman

Post autor: Myrcin » 25 gru 2009, 21:59

mam pytanie-prośbę o opinie o ww grzałce. jak Wam się sprawdzają, czy mają jakieś wady techniczne. chcę wymienić aquaele na jakieś lepsze, bo z tymi pierwszymi mam same kłopoty.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: grzałki atman

Post autor: niki 28 » 26 gru 2009, 11:02

Mam taką od dłuższego czasu i jest wszystko ok.Jednak zauważyłem ,zresztą przy wszystkich grzałkach ,że termostat w nie pracuje prawidłowo jeżeli grzałkę mamy w zagęszczeniu roślin,a przepływ wody jest ograniczony.Tym samym warto sie zastanowić nad umieszczeniem grzałki w akwa

niki 28

Myrcin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2007, 08:49
Imie i Nazwisko: Marcin Krajewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: ok. Tarnowskich Gór

Re: grzałki atman

Post autor: Myrcin » 26 gru 2009, 11:29

spytałem też na innym forum, tam niestety nie mają takich optymistycznych opinii. z zagęszczeniem roślin będzie kłopot-trzymam ryby "na szkle". na szczęście prąd wody jest niemal zerowy.
jak by nie było, dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: grzałki atman

Post autor: niki 28 » 26 gru 2009, 13:49

Chyba sie nie zrozumieliśmy się Myrcin .Umieszając grzałkę w gaszczu roślin ,czy też w spokojnym miejscu w zbiorniku powodujemy że podgrzana woda nie rozchodzi sie dobrze po akwa tym samym termostat w grzałce wyłącza się .W jej obrebie i nie o podal uzyskujemy żądaną tem,a w pozostałej części baniaka tem jest o kilka st mniejsza .A przecierz nie o to chodzi.U Ciebie masz ryby na czystym szkle,tak więc raczej nic nie zatrzymuje Ci ciepła w obrębie grzałki,a i z filtra jakiś obieg wody jest ,tym samym masz szansę na to ze w całym zbiorniku uzyskasz jednakową temperaturę.Nie wiem o co Ci chodzi mówiąc o trwałości grzałek .Moim zdaniem jesli termostat wyłącza i włącza,element grzejny jest sprawny i grzałka jest szczelna to nie wazne jest z jakiej firmy ja mamy .Problemem może być tylko pokrętło regulacyjne ,które po czasie użytkowania nie zawsze da się regulować.Jest wiele grzałek na rynku,i wiele osób którzy maja podzielone zdania na temat ich trwałości i przydatności.Używaj poprostu tego co Cię jeszcze nie zawiodło.

niki 28

Myrcin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2007, 08:49
Imie i Nazwisko: Marcin Krajewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: ok. Tarnowskich Gór

Re: grzałki atman

Post autor: Myrcin » 26 gru 2009, 21:36

fakt, źle zinterpretowałem. chodzi mi o to, że np. aquael "lubi" przekłamywać, w obie w sumie strony, kłopoty z pokrętłem termostatu, i kilka jeszcze innych wad.

Awatar użytkownika
Sylwek
członek PKMD
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2007, 16:56
Imie i Nazwisko: Sylwester Dawidowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kędzierzyn-Koźle
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

Re: grzałki atman

Post autor: Sylwek » 27 gru 2009, 12:12

Myrcin pisze:fakt, źle zinterpretowałem. chodzi mi o to, że np. aquael "lubi" przekłamywać, w obie w sumie strony, kłopoty z pokrętłem termostatu, i kilka jeszcze innych wad.
U mnie podobnie się zachowywały grzałki ATMANA. Dopiero po zakupie grzałek "SKALAR" mam spokój :D .

Myrcin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2007, 08:49
Imie i Nazwisko: Marcin Krajewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: ok. Tarnowskich Gór

Re: grzałki atman

Post autor: Myrcin » 27 gru 2009, 13:35

czyli jednak skalar... no to poważnie się nad nimi zastanowię.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: grzałki atman

Post autor: Amorphis » 28 gru 2009, 13:03

Też jestem za skalarem, bezproblemowo od 3 lat, nawet nie paruje w środku, kabelek wciąż miękki, zewnętrzny termostat właściwie trzyma nastawy.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: grzałki atman

Post autor: arturo » 28 gru 2009, 13:19

Idąc tym tropem polecam grzałki Jagger, mam je od lat i żadnych z wyżej wymienionych wad nigdy nie zauważyłem, warunek, jaki spełniłem to ciągły ruch wody w obrębie grzałki i chodzą bez zarzutu, pozdrawiam

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: grzałki atman

Post autor: TURYSTA » 28 gru 2009, 13:24

Grzałka aqua ela na początku śmigała po jakiś 2 latach sam się wyłączała kiedy miała grzać.
Neoheter ta spisuje się ok
Ostatnio zakupiłem jbl pro temp - działa i skala dość czytelna co 0,5 stopnia

Myrcin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2007, 08:49
Imie i Nazwisko: Marcin Krajewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: ok. Tarnowskich Gór

Re: grzałki atman

Post autor: Myrcin » 28 gru 2009, 20:29

przyznaję bez bicia, że o Jaggerach bym nawet nie pomyślał, a tu miła niespodzianka. no cóż, jako że dość sporo będę tego sprzętu potrzebował, to wśród tych "lepszych" (czyli nie będących aquaelem), znaczną rolę odegra chyba cena. nie wiecie, jak ona się kształtuje?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: grzałki atman

Post autor: TURYSTA » 28 gru 2009, 20:56

Neoheter 80 zł 200 wat -grzałka nie parząca ryb z termostatem i termometrem LED z regulacją do 36 stopni
JBL proterm 70 zł 150 wat grzałka z termostatem regulacja co 0,5 do 34 ma specjalna nasadkę aby nie poparzyć ryb.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: grzałki atman

Post autor: niki 28 » 28 gru 2009, 21:55

arturo pisze:Idąc tym tropem polecam grzałki Jagger, mam je od lat i żadnych z wyżej wymienionych wad nigdy nie zauważyłem, warunek, jaki spełniłem to ciągły ruch wody w obrębie grzałki i chodzą bez zarzutu, pozdrawiam
I myślę Artur,ze to pdstawowa zasada prawidłowej pracy każdej grzałki.

Co do oceny grzałek podanej przez Mariusza ,to musze przyznać ,że te z osłoną zabezpieczającą są bardzo pomysłowe.Napewno nie jednemu z nas i nie raz zdarzył się wypadek kiedy ryba się poparzyła.Stosując takie grzałki możemy mieć pewność ,że naszym rybom nic się nie stanie.


niki 28

padikos
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2011, 14:52
Imie i Nazwisko: Damian Baranski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kłęby
Lokalizacja: Golczewo

Re: grzałki atman

Post autor: padikos » 13 kwie 2012, 17:46

WItam wszystkich jestem Damian mam maly problem chodzi oto ze zamowilem zbiornik 350X80X80 to jest troche wody zastanawia mnie czy duzo mi wyjdzie za ogrzewanie tego typu akwarium? Znajomy mi powiedzial ze sa tu jakies osoby ktore wiedza cos na temat:Ogrzewanie z cyrkulacji cieplej wody. Moze mi ktos cos na ten temat powiedziec.Dzieki bardzo

Awatar użytkownika
adam1977
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 296
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:06
Imie i Nazwisko: Adam Koza
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pajęczno
Lokalizacja: Pajęczno
Kontaktowanie:

Re: grzałki atman

Post autor: adam1977 » 13 kwie 2012, 18:01

cze Damian sam zrobiłem ogrzewanie akwarium z CO - jak chcesz obejrzeć jak powstawało zobacz tu http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=6514
Ty masz dużo większy zbiornik, zastanów się jaką filtrację wybierzesz, ja teraz postawił bym sump z oddzielną komorą na wężownicę z pexa jak ma większość osób wykorzystujących centralne ogrzewanie do ogrzania akwa.
Pogadaj z kolegą Marek81 on posiada większy zbiornik i ma dość dobrze dopracowany ten system :)
pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości