Filtry akwariowe za i przeciw opinie użytkowników.

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Filtry akwariowe za i przeciw opinie użytkowników.

Post autor: Hypno » 23 kwie 2010, 08:49

Używałem fluvali i za każdym razem kończyło się tak samo. Pękał kołnierz w głowicy przy uszczelce, Żadne klejenie żywicą epoksydową nie pomagało. Mocowanie głowicy do kubełka we fluvalach jest moim zdaniem kiepskie. Powinny być 4 zatrzaski i bardziej masywne fragmenty łaczące się.

Obecnie od 2 lat używam Tetry 1200 i jestem bardzo zadowolony. Nic nie cieknie. Cicho.... Owszem jak źle złożyłem to ciekło. Odrobina uwagi przy składaniu, odrobinka wazeliny na uszczelkę lub zwykłego oleju do smażenia i jest wszystko cacy. Ale mam uwagi do niego.
1) nakrętki mocujące węże są plastikowe i zbyt delikatne. Właściwie wszystkie pękły po rozkręceniu i skręceniu. Od tamtej pory każde ewentualne rozłączanie węży pochłania dodatkowo 8 opasek zaciskowych. Producent powinien te elementy zastąpić czymś solidniejszym.
2) Elementy przechodzący przez krawędź akwarium (taka U rurka) są sklejany z dwóch części. Ja musiałem to klejenie kropelką poprawić gdyż delikatnie zasysało szczeliną powietrze i filtr się systematycznie zapowietrzał.

3) Uwaga do wszystkich (za wyjątkiem fluvala) filtrów. Węże.... stosowanie węży takich głądkich jednolitych zawsze kończy się, że gdzieś się załamują tłumiąc lub wręcz blokując przepływ. Fluval ma super węże karbowane, przez co się nie załamują, i ze świetnymi gumami do zakładania na końcach. Genialna sprawa, jak dla mnie nobel za ten wynalazek. W każdym innym filtrze zawsze wymienię węże na te fluvalowskie jeżeli tylko będę mógł.

Grzegorz_N
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2009, 12:01
Imie i Nazwisko: Grzegorz Nowaczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtry akwariowe za i przeciw opinie użytkowników.

Post autor: Grzegorz_N » 27 kwie 2010, 07:30

gajowa pisze: Po co wyrzucałeś do śmieci jak filtr był jeszcze na gwarancji (3 lata). Mogłes dostać zwrot pieniedzy lub nowy filtr.
Masz rację. Ale gdzieś mi się zapodział paragon, do tego jak sobie uzmysłowiłem, jaka droga przez mękę mnie czeka ze sprzedawcą lub serwisem, stwierdziłem że szkoda mojego zdrowia.
A poza tym po posprzątaniu zalanej podłogi, emocje wzięły górę :twisted:

Grzegorz_N
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2009, 12:01
Imie i Nazwisko: Grzegorz Nowaczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtry akwariowe za i przeciw opinie użytkowników.

Post autor: Grzegorz_N » 27 kwie 2010, 07:32

Hypno pisze:Nic nie cieknie
Jeszcze ...
Prewencyjnie radzę Ci wstawić filtr do jakiegoś plastikowego pojemnika. Unikniesz sporych problemów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Filtry akwariowe za i przeciw opinie użytkowników.

Post autor: Hypno » 28 kwie 2010, 06:55

Eeeee, nie wierzę Danusiu :-)
Jak szybko i niedbale składam to każdy cieknie. Ale zastanawiam się dlaczego filtry nie mają takiej konstrukcji, żeby ciśnienie wewnętrzne uszczelniało kubełek a nie próbowało go rozszczelnić.... a przecież to takie proste...

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Filtry akwariowe za i przeciw opinie użytkowników.

Post autor: dylus » 28 kwie 2010, 08:01

Hypno pisze:Eeeee, nie wierzę Danusiu :-)
Jak szybko i niedbale składam to każdy cieknie. Ale zastanawiam się dlaczego filtry nie mają takiej konstrukcji, żeby ciśnienie wewnętrzne uszczelniało kubełek a nie próbowało go rozszczelnić.... a przecież to takie proste...
Ja mam Eheima 2228 nic nie cieknie ,filtr jest cichy ,jedyny mankament to kosze na wkłady moim zdaniem lepszy był filtr Eheim 2217 classic .

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości