problem z 2229

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

jasiek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2008, 18:16
Lokalizacja: opole

problem z 2229

Post autor: jasiek » 13 mar 2009, 19:04

Witam wszystkich ostatnio dostałem filtr eheim 2229 i czy ktoś może mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie on działa, bo już się parę dni męczę i nie daje rady, filtr nie działa jak powinien.A mianowicie pływak cały czas jest zalany wodą i jest w górze i filtr działa jak zwykły bez pulsatora. I tak się zastanawiam czy mi jakiejś części brakuje przed pierwszym koszykiem na dole czy gdzieś indziej że on tak się zachowuje czy co jest z nim nie tak?
Węże mam dobrze podłączone ten mały nad lustrem wody.

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Post autor: sierocki » 15 mar 2009, 12:55

Ja posadam eheima 2227 więc trochę ci nakreślę temat. Otóż w pulsatorze komora filtra ma się zalewać i opróżniać naprzemiennie. Jeśli pływak jest w jednym miejscu znaczy, że się coś zacięło. Przede wszystkim rozłóż filtr na czynniki pierwsze. Odłącz cały pulsator oraz wyciągnij pływak. Na dole pływaka musi być uszczelka. Ponadto na elemencie łączącym pulsator z filtrem muszą być uszczelki. Dokładnie wyczyść wszystko na łączeniu kubełka z pulsatorem rozkręć to na czynniki pierwsze. Cieńka rurka wychodząca z filtra ma być nad lustrem wody.
Do filtra nie wkładaj gąbek i tym podobnych wypełnień ponieważ może to powodować zaprzestanie pracy pulsatora. Ja osobiście mam coś w rodzaju gąbki ale długo zajęło mi to aby to wszystko wyregulować. 2229 to filtr typowo biologiczny więc najlepiej zasypać go czymś jak keramzyt, bądź substratami eheima. Musisz troszkę pomajstrować przy filtrze, wyciągnij wkłady filtracyjne i spróbuj pracy filtra bez nich obserwuj z boku czy komora filtra jest zalewana i czy ściąga pływak na dół. Jeśli reszta chodzi i masz wszystkie uszczelki to filtr musi chodzić poprawnie.
W środku powinno to wyglądać tak: od głowicy powinna iść długa plastykowa rurka do samego dołu filtra (do łączenia z pulsatorem). Ponad to tylko 2 koszyczki.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości