RO

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Ppaweł
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:46
Lokalizacja: Warszawa

RO

Post autor: Ppaweł » 07 lut 2009, 15:19

Witam mam pytanie odnośnie tego filtra http://allegro.pl/item547763561_filtr_o ... _ro_3.html czy nadaje się do zakupu oraz jak go przechowywać bo na montaż na stałe nie mogę sobie pozwolić, chciał bym go podpinać raz w tygodniu a potem odłączać jest to możliwe ?

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 07 lut 2009, 16:21

RO jak każde inne, (choć są wydajniejsze)
Kłopotliwe będzie to podpinanie co tydzień, tym bardziej że w kilka minut wiele się nie naleje. Inna sprawa to przechowywanie, musisz pamiętać że membrana raz zalana nie może wyschnąć.
Proponuję trzymać zanurzoną w wiadereczku

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 08 lut 2009, 15:47

większość RO jak by nie patrzył posiada plastikowe złączki -gdybyś raz na tydzień tlko to rozwijał to po roku , po jakiś 50razach składania i rozkładania to tam nic nie będzie szczelne :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 08 lut 2009, 18:42

marcinxcom pisze:większość RO jak by nie patrzył posiada plastikowe złączki -gdybyś raz na tydzień tlko to rozwijał to po roku , po jakiś 50razach składania i rozkładania to tam nic nie będzie szczelne :)
pozdrawiam
To jest pryszcz, można to zrobić na szybkozłączkach

Ppaweł
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ppaweł » 09 lut 2009, 20:06

no właśnie problem jest taki że wynajmuje mieszkanie i właściciel raczej by nie był zadowolony gdybym mu przerabiał instalacje i dziury wiercił w ścianie głównie mi chodziło o przetrzymywanie membrany i już wiem dziękuję za odpowiedz muszę coś wymyślić.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 09 lut 2009, 20:14

Podpowiem Ci jak ja to wykombinowałem.
Wlot do ro ma mały kranik. Wkręciłem go w zaślepkę zaworu ( wiercisz dziurę i wkręcasz kranik) w ten sposób otrzymasz przejściówkę pod wąż od prysznica.
Odkręcasz słuchawkę podłączasz ro i jedziesz. Nie potrzebujesz zakręcasz zaworek z ro, wykręcasz i baszta.

Ppaweł
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ppaweł » 09 lut 2009, 21:51

A jak bym zamontował na każdym wylocie albo wlocie kranik to można by było zostawić wodę w ro czyli membrana by nie wyschła i do szafki go, może zda to egzamin trzeba próbować :)

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości