Problem z eheim 2329

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

PawieOko1984
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 20:27
Lokalizacja: Vaxjo,Szwecja
Kontaktowanie:

Problem z eheim 2329

Post autor: PawieOko1984 » 17 gru 2008, 23:42

Witam wszystkich na forum :),mam pewien problem ktory doprowadza mnie do rozpaczy a wiec jestem posiadaczem filtra eheim 2329 termopulsacyjnego,nabylem go z drugiej reki ,tzn razem z awarium ,przed paroma dniami dzialal tam ,u mnie w domu nie ,slysze jak turbina chodzi ,napelniam go wodo do pelna,zalaczam i wypompowuje mi wode z filtra,a jej nie zasysa,jezeli znalazl by sie ktos kompetentny kto by pomogl ,bo nie mam pojecia co mam zrobic,z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow.

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 18 gru 2008, 09:03

a w jaki sposób go napełniłeś. Jeśli zrobiłeś to nie za pomocą systemu napełniania filtra to poprostu winą może być powietrze w rurze zaciągającej. Jest ga tam tyle że podczas załączania filtra woda z filtra została wypompowana a w jej miejscu znalazło sie powietrze z węrza. Wirnik go nie usunie co powoduje brak zaciągania. Musisz dokładnie sprawdzić czy w węrzu zasysającym jest woda.

PawieOko1984
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 20:27
Lokalizacja: Vaxjo,Szwecja
Kontaktowanie:

Post autor: PawieOko1984 » 18 gru 2008, 12:15

Czyli reasumujac,ma nie byc powietrza w wezach?normalnie go zalalem,zobacze co z tego wyjdzie,pozdrawiam Dawid

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 18 gru 2008, 12:23

tak, zrób tak aby nigdzie nie było powietrza, żeby nie tworzyła się powietrzna poduszka w filtrze. pozdrawiam

PawieOko1984
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 20:27
Lokalizacja: Vaxjo,Szwecja
Kontaktowanie:

Post autor: PawieOko1984 » 18 gru 2008, 19:13

no i sprobowalem ,zalalem kubelek do pelna,nastepnie zamknelem doplywy i nalalem do pelna wody zeby byly w rurkach ,,zalaczylem i dzila ale w jedna strone jak zwkle wypompowuje wode,potrzasalem podnosilem,zwazywszy ze to filtr do 600l,a wody nie zasysa i czemu?I powiem ze trzeba sie namachac z tym filtrem,wiec co radzisz zrobic?Bo juz zaczynam sie irytowac.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 18 gru 2008, 22:04

Zrób tak
1.Wylej wodę z filtra.
2 Odłącz wąż którym idzie wylot do akwarium.Wąz którym idzie woda do filtra ma być podłączony
3 Odkręć obydwa zawory wlotu i wylotu.
4 Zassij wodę
5 Jak woda wypłynie ze z filtra zakręć zaworek na wlocie wody do filtra.
6 Włącz filtr a następnie odkręć zawór wlotu wody do filtra a po chwili zawór wylotu wody z filtra.
7 Filtr działa :)))

PawieOko1984
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 20:27
Lokalizacja: Vaxjo,Szwecja
Kontaktowanie:

Post autor: PawieOko1984 » 19 gru 2008, 17:53

Wiesz wszystko czaje procz jedej rzeczy ,tylko nie smiej sie ,moze to banalne ale jak mam zassac ta wode i dalej napisales jak woda wyplynie z filtra ,chyba jak wplynie ,mysle ze to literowka,to oki jak zassac?daj boze zeby dzialal bo trafia mnie,juz nawet mysle o nowym filtrze ,takze czekam co z tym zassaniem wody ,jak cos to moje gg ,nie wiem czy wolno tu podawac ale jest w moich danych albo poprostu tu napisz bo osiwieje ,z gory dziekuje i pozdrawiam Dawid ,a jeszcze jednoo nie wydaje mi sie zeby byl tam system automatycznego zasysania ,jak napisal wyzej myslu ,albo jest i wstyd bedzie :(

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzysztof0579 » 19 gru 2008, 18:33

Mam ten sam problem ,ale z tetra ex700.Dostaje juz zielonej gorączki !!!!wode zalewam po przez pompke zasysajacą ,chwile pompuje ok.2 min cisnienie spada i jest kaplica.Mysle ze te wszystkie zewnetrzne są przereklamowane.

PawieOko1984
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 20:27
Lokalizacja: Vaxjo,Szwecja
Kontaktowanie:

Post autor: PawieOko1984 » 19 gru 2008, 19:17

O to chodzi za ja nie mam zadnej pompki,widziales ten model filtra co mam,doslownie wymiekam juz ,mam nadzieje ze TURYSTA cos wymysli.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 19 gru 2008, 19:51

No to jeszcze raz
Zrób tak
1.Wylej wodę z filtra. -odepnij głowicę opróżnij filtr z wody
2 Odłącz wąż którym idzie wylot do akwarium.Wąż którym idzie woda do filtra ma być podłączony (filtr ma dwa węże jednym leci woda do filtra tez pozostawiasz podłączony drugim leci woda z filtra do akwarium ten odłączasz od filtra )
3 Odkręć obydwa zawory wlotu i wylotu.(na węzach są ograniczniki przepływu czytaj zawory )
4 Zassij wodę (zasysasz wodę swoimi wielkimi płucami przez otwór gdzie jest odpięty wąż wypływu wody z filtra)
5 Jak woda wypłynie z filtra zakręć zaworek na wlocie wody do filtra.
(jak woda wyleci z otworu gdzie był odłączony wąż) Podłącz wąż wylotu wody z filtra
6 Włącz filtr a następnie odkręć zawór wlotu wody do filtra a po chwili zawór wylotu wody z filtra.
7 Filtr działa.-Powinny polecieć bąbelki powietrza przez deszczownie czy z wylotu filtra ,filtrem można po chwili trochę poruszać na lewo prawo aby wyprzeć resztę powietrza.

8 Gdy wciąż nie działa .Wyłącz filtr z prądu odkręć obydwa zawory wlotu i wylotu i przez jakaś chwile pompujcie zaworem zasysania wody.Jak będziecie widzieć że woda wylatuje z wylotu włączyć filtr powinien śmigać.

9 filtry zewnętrzne to najlepsza konstrukcja jaką wymyślił człowiek do akwarium,oczywiście prócz sumpu który też jest filtrem zewnętrznym

Jak coś dalej nie halo łapać na gg. Jak nie ma mnie młotek i walnąć w filtr to też czasem działa :)))))))))))

Co do tetra tec 700 ta sama metoda :)

PawieOko1984
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 20:27
Lokalizacja: Vaxjo,Szwecja
Kontaktowanie:

Post autor: PawieOko1984 » 19 gru 2008, 21:01

No i to jest profesjonalne podejscie ,wszystko dziala wielkie dzieki ,sto lat myslal bym i nie wpadl na to ,dziekuje za pomoc i pozdrawiam . : )

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości