Macie moze jakies schematy do zakładania RO?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

names23
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:23
Lokalizacja: Katowice

Macie moze jakies schematy do zakładania RO?

Post autor: names23 » 12 gru 2008, 08:26

Witam Kupilem RO i potrzebuje jakiś instrukcji montowania go co gdzie podłączyć itp ...http://allegro.pl/item487879683_filtr_d ... _aqua.html

to osmoza która zakupiłem teraz tylko jak zamontować :)))

Pozdr ;)

Awatar użytkownika
zjarany
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: zjarany » 12 gru 2008, 13:53

trochę inna RO ale idea ta sama

Obrazek

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 10 lut 2009, 21:42

dziś kupiłem identyczny w jaki sposób wyciągnąć te krutkie kawałeczki rurek widoczne na rysunku , czerwony , biały i niebieski (u mnie) i w jaki sposób w ich miejsce zamontować wężyki , mam w komplecie około 6 metrów weżyka takiej średnicy jak te kawałki , i jeszcze jedno czy w takim nowym zestawie membrana jest w środku czy trzeba ją zamontować bo mam 1 luzem nie wiem czy to zapas czy należy ją zamontować do środka jeśli tak to proszę o w miarę jasny opis nie chciał bym tego uszkodzić mam jeszcze w zestawie taką mniejszą rukę z dwoma wejsciami bez wężyków naobudowie jest napisane FLOW STRZAŁKA POKAZUJĄCA CHYBA KIERUNEK A POD SPODEM 300CC

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 10 lut 2009, 21:58

po kolei , membrana zazwyczaj jest osobno , ale dla świętego spokoju sprawdź rozkręcając główny filtr . Tę rurkę co masz w zestawie zakładasz na wężyk który idzie na ściek czyli odpad, a zakładasz go tak jak pokazuje na nim strzałka (grotem w stronę ścieku) PAMIĘTAJ ABY DOBRZE WYPŁUKAĆ FILTRY BOCZNE i nie dopuścić aby membrana wyschła po namoczeniu. Pierwsze 50L wody należy wylać , przeczytaj także w załączonej instrukcji (opisie) na ile starcza membrana oraz filtry boczne.>>>>http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... pic&t=4522<<<<

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 10 lut 2009, 22:31

asroma pisze:dziś kupiłem identyczny w jaki sposób wyciągnąć te krutkie kawałeczki rurek widoczne na rysunku , czerwony , biały i niebieski (u mnie) i w jaki sposób w ich miejsce zamontować wężyki
Jeżeli masz na skrętki to nic prostszego nie ma a jeżeli masz na szybkozłączach to pierścień mocujący rurkę musisz cofnąć w kierunku obudowy a rurkę z lekkim oporem wysuwasz. A bo bym zapomniał, najpierw zdejmujesz pierścienie zabezpieczające, jeżeli są na starcie założone i oczywiści e po montażu też je zakładasz by nie dopuścić do powodzi w domu.

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 11 lut 2009, 07:33

Bardzo dziekuje jeszcze tylko w którą stronę montujemy membranę , na jednym końcu ma dwie uszczelki a na drugim sam plastik

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 11 lut 2009, 07:34

Bardzo dziekuję - jeszcze tylko jedno , w którą stronę montujemy membranę , na jednym końcu ma dwie uszczelki a na drugim sam plastik

.AT

Post autor: .AT » 11 lut 2009, 08:20

Membranę należy przed zamontowaniem całkowicie zanużyć w wodzie do 4 godzin . Wkłady węglowe należy pod ciśnienien wypłukać w wodzie ( niech zleci 50 litrów wody ). Dopiero na końcu należy to wszystko połączyć .

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 11 lut 2009, 15:15

asroma pisze:Bardzo dziekuje jeszcze tylko w którą stronę montujemy membranę , na jednym końcu ma dwie uszczelki a na drugim sam plastik
Musisz zobaczyć jaki jest układ wewnętrzny gniazd ale podejrzewam, że uszczelki idą jako pierwsze, czyli do "dna"

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 12 lut 2009, 11:54

Dałem radę z ro :-) a teraz takie pytanie , membrana nie może wyschnąć cały czas musi być zalana wodę mam podłączoną do osmozy wężem gumowym przez szybkozłączkę. Na wejsciu do ro jest zawór zamykający dopływ wody czy muszę zamontować takie same zawory na wylocie wody do akwa i wylocie ścieku by woda zastaław środku , czy wystarczy tylko ten jeden

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 12 lut 2009, 13:27

Wystarczy ten jeden

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości