Jbl e900 jakieś opnie ?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
StefanTG
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 24 sie 2008, 23:42
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Jbl e900 jakieś opnie ?

Post autor: StefanTG » 24 lis 2008, 19:53

Co sądzicie o tym bo zastanawiam się nad tym i nad eheimem, zalezy mi żeby był wydajny i cichy. W ogóle sprawdzał to ktoś ?? http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=13113

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 24 lis 2008, 21:06

Stefan nie wiem czy wiesz ale ten filtr pojawił się po targach w Noryberdze i jest stosunkowo nie długo na rynku.Ogólnie JBL to dobre filtry jak i Eheim. Ale co do nowego JBL to trzeba poczekać jeszcze na szersze info jak sobie popracuje.
Z pewnego źródła wiem że jak na razie większych problemów w serwisie z nimi nie mają A to już wiele i dobry znak . Musisz albo zainwestować w coś już sprawdzonego ale po prostu kupić i sam go sprawdzić 4 lata gwarancji to sporo czasu .
Jeśli chcesz jakiś cichy filtr to muszę Cię zmartwić że każdy z nich wydaje charakterystyczny dźwięk.
Jak już coś mega cichego to pompa granfos do CO.
Ale sądząc że chcesz jbl 900 to masz mały zbiornik i raczej ta pompa zrobi Ci pralkę w akwarium.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 24 lis 2008, 21:30

Poszukaj w postach TOMa, on ten model (o ile się nie mylę) opisał dosyć dokładnie i z tego co wiem to sobie go chwali.

Awatar użytkownika
StefanTG
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 24 sie 2008, 23:42
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Post autor: StefanTG » 24 lis 2008, 22:10

No czytałem to u Toma alee co jak gdzieś opini szukam to albo 1 dobre albo znów złe . Ciekaw jestem czy Tom ma taki problem jak na tej stronie co podałem.

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 25 lis 2008, 08:32

Zawsze tak będzie że na dobrą opinię o jakimś filtrze znajdziesz zaraz złą. Każdy ma inne wymagania i jak to bywa zwykle człowiek zmiennym jest i zawsze cos mu nie pasuje.
A tak wracając do tematu każdy z tych filtrów nie będzie zbyt głośny, ale zawsze jakis dzwięk bedzie wydawał. Nie ma rzeczy idealnych. Jeśli dysponujesz większą gotówką kup eheima a jeśli chcesz zaoszczędzić część pieniędzy kup jbl-a.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 25 lis 2008, 13:08

Problem opisany na tamtym forum może zaistnieć, ale raczej przy wadliwym składaniu koszy lub ich gorszej jakości wykonania.
Do tego uszczelki nie nają fluvale ani tetry i też ten sam efekt zaciągania częsci wody na stykach koszy z rurki doprowadzajacej wodę do dna tych kuebłków istniej, a jakoś nikomu to nie przeszkadza.
Myślę że procent wody tak zaciąganej jest znikomy.
U mnie woda bez uszczelek jest kryształ jakoś a baniak ma ponad 400 litrów.
Z doświadczenia już wielu miesięcy z JBLami serii e, prędzej zaleciłbym wymianę gąbek na mniejszej średnicy oczka, niż dorabianie uszczelki na koszyki :) ale gusta i wymagania kazdy ma inne :)

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości